Reklamı Kapat

Salih Tuna ve Hilal Kaplan, Nureddin Yıldız Hoca'yı hedef aldı

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, isim vermeden Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız Hoca'ya çirkin bir eleştiride bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız Hoca'nın YouTube hesabından geçtiğimiz günlerde "Aile gidiyor, beni büyük cami ile avutma" başlıklı bir video yayınlanmıştı.

Sohbetinde toplumda yaşanan ahlaki çöküntüye dikkat çeken Nureddin Yıldız, aile kurumunun geleceğine dair yaşanan tehlikeye işaret çekmişti.

Aile kurumunda yaşanan çözülme ile birlikte baş gösteren sorunlar günümüzün en büyük problemleri arasında yer alırken Nureddin Yıldız Hoca konuşmasında, "Bursa'ya yedi minareli Cami yapsan beni teselli edemezsin. Cami olmasa da ben düz bulduğum her yerde 'Allahuekber' deyip namazı kılarım. Benim Peygamberim(S.A.V), Kabe'nin dibinde bile on üç sene namaz kılamadı. Kabe'nin dibinde namaz kılamadı, bir eksiği mi oldu? Bu ümmet çöllerde de namaz kılar ama ailesiz insan olarak devam edemez" ifadelerini kullanmıştı.

Nureddin Yıldız Hoca'nın konuşması şu şekildeydi:

Müslümanların desteğiyle bir belediyeye başkan olan, yardımcı olan dört tane ağaç dikerek bir parka helal maaş kazandığını Müslümanların duası olduğunu vehmedebilir. Senin dört yıllık belediye görevin döneminde insanlığın trendi, ailenin yapısı benim insan olarak 300 sene sonraya taşınacak kimliğim ne zarar gördü, ne kar etti? Ben buna bakarım.
Bursa'ya yedi minareli Cami yapsan beni teselli edemezsin. Cami olmasa da ben düz bulduğum her yerde 'Allahuekber' deyip namazı kılarım. Benim Peygamberim(S.A.V), Kabe'nin dibinde bile on üç sene namaz kılamadı. Kabe'nin dibinde namaz kılamadı, bir eksiği mi oldu? Bu ümmet çöllerde de namaz kılar ama ailesiz insan olarak devam edemez.
Ben nefes alamadıktan sonra sen bana çok şirin bir gömlek hediye etsen ne olur? Ben boğulduktan sonra gömleği nasıl giyeyim? Kefen olur o bana. Beni Camilerle oyalayamaz hiç kimse. Kutlu Doğum haftasıyla oyalayamaz. Altı tane çocuğu toprağa gömdüğü halde kendi sağlığında nasıl çıldırmamış, strese nasıl girmemiş? Nasıl sabretmiş? Bana bunu anlat sen. Evladına asırlarca sabreden bir baba olarak bana Hz. Nuh(as)'ı göster. Ben niye iman ettiğimi anlayayım Hz. Nuh(as)'a. Biz hikaye ümmeti değiliz ki realite ümmetiyiz, kainat ümmetiyiz biz.
Ailemiz gidiyor, aile dağılıyor. Bizim ev elhamdulillah çok iyi. Evet terör herkesin evini yaksaydı bugün olmazdık zaten. Doğu'da bir evi yakıyordu, Edirne'de bir dükkanı kundaklıyordu bize rastlamadığı için huzurluyduk. Şimdi vatan tehlikeye giriyor. Hepimiz boğulduk. O zaman biz nasıl bir insan topluluğuyuz ki benim dükkanıma zarar gelmediyse bizim eve zarar gelmediyse bizim çocuk askerden sağlam geldiyse gerisi selam olsun. Öyle mi diyeceğiz? Benim gelinim boşanmadı, benim kızımı evlendirdim. Çok şükür mutlular. Şükret ama senin kızın yedi milyar insandan bir tanesi, senin oğlun yedi milyar insandan bir tanesi. Oğlun ve kızın görmedi oğlun ve kızın belki dul çocukların annesi babası olacak. Baba olarak, dede olarak nasıl huzurlu olacaksın sen?
Bir de kardeşlerim! Biz Müslümanız elhamdulillah, ümmet-i Muhammed'iz. Biz sadece Bursa toprağının üstünde mi yaşıyoruz? Toprağın altına girdiğimizde de bu dünyada olup bitenler bize intikal etmeyecek mi? Dosyalarımız kapatılacak mı bizim? Yani toprağın altına geçince buğdayın toprak altı silolarına konduğu gibi bizi kıyamete kadar siloda mı bekletecekler öyle orada? Toprağın altı da bizim hesap kitap yapacağımız yer değil mi? Biz toprağın altı için yatırım yapmıyor muyuz?

'Nureddin Yıldız: Aile gidiyor, beni büyük cami ile avutma' başlıklı haberi okumak için tıklayınız

SABAH YAZARI SALİH TUNA, NUREDDİN YILDIZ HOCA'YI HEDEF ALDI

Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız Hoca'nın You Tube hesabından 'Aile gidiyor, beni büyük cami ile avutma' başlıklı bir video yayınlanmasının ardından Nureddin Yıldız Hoca'ya çirkin bir saldırı başlatıldı. Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna'nın bugün yayınlanan 'Ayıptır ayıp' başlıklı yazısında Nureddin Yıldız Hoca'yı hedef aldığı görüldü.

'Ayıptır ayıp' başlıklı yazısında AKP'ye eleştirilerde bulunanlara tepki gösteren Tuna, Nureddin Yıldız Hoca'yı da hedef aldı. Nureddin Yıldız Hoca'nın 'Aile gidiyor, beni büyük cami ile avutma' başlıklı videosuna göndermede bulunan Tuna, "Sen kalkmışsın (misal) "aile gitti, koca koca camileri ben ne yapayım" diyorsun. Her şeyi partiden beklemek nedir muhterem? Özgürce inandıklarını yaşa, yaşadıklarını da anlat işte." dedi.

"PELİKANCI İSİM" DE YAZIYI PAYLAŞTI

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna'nın Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız Hoca'yı hedef alan yazısını Hilal Kaplan'ın da paylaşması dikkat çekti.

Kamuoyunda 'Pelikan' olarak bilinen yapıya yakın olduğu belirtilen Sabah yazarı Hilal Kaplan, Salih Tuna'nın yazısını paylaşırken yazının şu bölümünü de aktardı:

Yaz aylarında çocuklarımıza Kur'an okumayı öğretmek bile yasaktı.
AK Parti yasakları kaldırdı.
Sen kalkmışsın (misal) "aile gitti, koca koca camileri ben ne yapayım" diyorsun. Her şeyi partiden beklemek nedir muhterem?
İnandıklarını yaşa, yaşat ve anlat.

HİLAL KAPLAN 'BİLMİYORDUM' DEDİ

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın Nureddin Yıldız Hoca’yı hedef alan yazısını paylaşan Hilal Kaplan konuya ilişkin bir diğer paylaşımında yazının Nureddin Yıldız’ı hedef aldığını bilmediğini söyledi. Kaplan, “Bir hocadan alıntı yapıldığını bilmiyordum. Ana fikre katıldığımdan paylaştım” ifadelerini kullandı.

17 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Hadra - Neden kocunuyorsun Salih Tuna efendi? Yoksa Fincancı katırlarımı kaçtı? Gidişatın neticesinden neden bu kadar korkuyorsun ? Uçuurm aşağı giden araba için : İçindeki İnsanlar Felakete gitmesin diye seslenen bir insan mı Yoksa Ey Süürcü! Tehlike var nereye gidiyorsun mu denilir ? Ha kendin,i kaybetmişsin,Kafan kıyak ve Arabanın içindesin avazın geldiği kadar bağırıyorsun halinden (Uçuruma doğru giderken) memnunsun denilecek bir şey yok Güle Güle Salih efendi!! Güle Güle

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 18 Eylül 01:33
06

Vatandaşınbiri - Nureddin Hocamın yanında evvela hak sonrada halk var. Üç beş yazar eleştirse ne çıkar.

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 17 Eylül 21:49
05

Şenay Doğan - Nureddin hocanın dediği doğrudur ama salih tuna da haklıdır insan eşek olduktan sonra semer vuran çok olur allah mülk benim der habibim herşeyi senin için yarattım der ayetlerimi ufuklarda ve nefislerde açacağım ki hak olduğu ortaya çıksın der allah benim dediğim olur der insanoğlu mülk devletindir devlet derdime derman ol der allaha emanet olun

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Eylül 21:48
04

Abdulkadir - Onu bunu serbest bıraktın da İslam şeriatı mı getirdin? Utanmadan yarım yamalak yaptığı şeyi marifet diye papağan gibi tekrar ediyor. Neymiş başörtüsünü serbest bırakmış. Şu saatten sonra sen chpnin başörtüsünü yasaklama gibi bir aptallık yapacağına inanıyor musun? Artık eski kafa kemalizm fosil oldu. Artık daha büyük bir fitne var. Dolayısıyla başörtüsü sloganı sökmüyor artık. Sen de seküler yaşam sunuyorsun, sen de laik düzeni savunuyorsun, sen de demokratsın. Daha neyini savunuyorsun? Utanmadan bu ülkedeki müslümanların temsilcisiymiş gibi hareket ediyorsun. İzmirde açtığın içki fabrikalarıyla övünürsün, trabzonda fatihin torunuyuz diye inlersin. Sen sahtekar değil de nesin?

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 17 Eylül 17:13
07

Celalleddin - @Abdulkadir 04 nolu yoruma cevabı: ağzına sağlık kardeşim

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Eylül 00:53
03

mümin - BUnların döneminde başı eşarplı tesettürsüzler türedi.Ayrıca bunlar anlaşılan sağda solda kemirecek kişi arıyorlar.İstifalar morallerini bozmuş anlaşılan

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 17 Eylül 15:51
02

Osman - Nurettin Yıldız zavallı bir kere konuştu.Oda isim vermeden çok cılız şekilde konuştu..Zılgıtı yedi.Daha bu başlangıç.Alim olmak kolay değil.. Suya sabuna azıcık dokununca fırça geliyor. Başta Nurettin hoca ve diğerleri Milli görüş liderlerine edilen hakaretlerin sebebini inşaallah anlarlar...

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 17 Eylül 15:38
01

A.k - sabah gastesinin saygı değer !!!! yazarlarından da bu beklenirdi zaten, bu tip yazarların ekmeğini suyunu verdiğin sürece , sırtına binip gidemeyeceğin yer yoktur.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 17 Eylül 15:13

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?