Reklamı Kapat

Kira öder gibi ev sahibi olmak için 4 muhteşem model

Bu modeller; rahat model, hızlı model, sabit model ve esnek modeldir ve dört modelin ortak özelliği faizsiz ev sahibi olabilmenizi sağlamalarıdır.

Büyütmek için resme tıklayın

Günümüz şartlarında ev almak kolay değildir. Kredili konut kredisi ile bankaların yüksek faiz oranları nedeni birçok kişinin düşünmesini gerekmektedir. Yüksek faizin yanında peşinat istemektedirler. Ev satın almak için bazı kampanyalarda geliştirilmiştir. Senetle ev almak için inşaat şirketleri ile konuşulmaktadır. Firmanın güvenilir olması, binanın yapı ruhsatı gibi unsurlara dikkat edilmelidir. Bu yöntemin seçilmesi halinde çok dikkatli olunmalıdır.

Katılımevim ile daha güvenli ve kira öder gibi bir ev satın alınabilirsiniz. Faizsiz bir sistem üzerine kurulan dört model ile seçenekler sunulmaktadır. Kendi evleri olmasını isteyen kişiler için dört model bulunmaktadır. Bu modeller; rahat model, hızlı model, sabit model ve esnek modeldir. Dört modelin ortak özelliği faizsiz ev sahibi olabilmenizi sağlamalarıdır.

Ev Sahibi Olmanın Rahat Yolu: Rahat Model

Rahat model ile öncelik ile sahip olmak istediğiniz evin değeri belirlenmektedir. Ödeme planı hazırlanırken ve aylık taksit ödemesi planı sizin ekonomik durumunuza göre belirlenmektedir. Toplam taksit sayısı, ödenecek taksit miktarı ve peşinat ödemesi yapıp yapmamak tamamen sizin tercihleriniz ile düzenlenmektedir. Peşinat ödemeden peşinatsız ev alabilmenize de imkan sağlanmaktadır.

Şartların belirlenmesi ile bir sözleşme imzalanmaktadır. Sahip olmak istediğiniz ev çekiliş ile belirlenmektedir. Çekilişler noter huzurunda yapılmaktadır. Sizlerden sadece katılım bedeli alınmaktadır. Bunun dışında başka bir ücret talep edilmemektedir. Katılmak için yanınızda nüfus cüzdanınızın bulunması yeterlidir. Hazırlanan dört model kiracıya ev sahibi olabilmenin kolay yolu sunulmaktadır.

Hızlı Ev Sahibi Olmanın Yolu: Hızlı Model

Hızlı bir şekilde ev sahibi olmak isteyen kişiler için uygun bir modeldir. Taksitle ev alma gibi düşünebilirsiniz. Hızlı Model ve Rahat Model arasındaki bazı farklar bulunmaktadır. Rahat Model’in hızlandırılmış haline Hızlı Model adı verilmektedir. Ödeme planı ve aylık ödenecek taksit bedeli belirlenmektedir. Taksit ödemeleri yapılırken belirli dönemlerde taksit bedeli arttırılmaktadır.

Taksit bedellerinin artacağı zaman ve artış miktarına siz karar vermektesiniz. Peşinat ödemeniz halinde ödemeniz gereken taksit bedeli azalmaktadır. Taksit bedellerinde yapacağınız artış ile erken teslim alma kampanyalarından da yararlanarak kredisiz ev sahibi olabilirsiniz. Sözleşme imzalanarak noter huzurunda yapılan çekiliş ile evinizi teslim alacağınız tarih belirlenmektedir.

Çekilişsiz Ev Sahibi Olma Modelleri

Kiradan kurtulmak isteyen kişiler için hazırlanan modeller kişinin ekonomik durumuna göre değişmektedir. Çekiliş yapılmadan evinizi teslim alacağınız tarihlerin belli olmaktadır. Bu modeller sabit model ve esnek modeldir. Sabit model ile 60-240 taksit sayısı arasından size en uygun olan süreyi belirleyebilirsiniz. Bu modelde ödeme planında her ay ödenecek taksit bedeli sabittir.

Evi teslim alma süreniz istediğiniz evin değerinin yarısını ödediğiniz zaman yapılmaktadır. Sözleşme imzalanırken teslim tarihide sözleşme de yer almaktadır. Taksitle ev al gibi de düşünebilirsiniz. Taksit ödemeleri yaparken zorlanmanız halinde ödeme erteleme hakkınız bulunmaktadır. Ödeme ertelemesi yaptığınız dönem için vade farkı ya da bir ücret talep edilmektedir.

Peşinat ödemesi yapılması ya da taksit bedelinde yapılacak artışlar ile evinizi belirlenen süreden önce de teslim alabilirsiniz. Ev sahibi olmak isteyenler için çekilişsiz modellerin ikincisi serbest modeldir. Bu modelde her ay ödenmesi gereken taksit bedeli sabit değildir. Her ay istediğiniz kadar ödeme yapabilirsiniz. Taksit sayısı 60 ile 240 arasında değişmektedir.

Bu modeli seçilmesi ile sözleşme imzalanmaktadır ve sözleşmede evi teslim alacağınız tarihte belirtilmektedir. Sahip olmak istediğiniz evin değerinin yarısı kadar ödemeyi tamamlamanız ile teslim edilmektedir. Taksit ödemelerinde erteleme hakkı bu modelde de bulunmaktadır. Ara ödemeler ve peşinat ödemeleri ile evinizi daha erken teslim alabilirsiniz.

16 Eylül 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?