Reklamı Kapat

Nureddin Yıldız: Aile gidiyor, beni büyük cami ile avutma

Toplumda yaşanan en büyük problemlerin başında aile kurumunda yaşanan bozulma geliyor. Nureddin Yıldız Hoca, konuya ilişkin dikkat çeken bir konuşma yaptı.

Video için play'e tıklayın

Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız Hoca'nın You Tube hesabından 'Aile gidiyor, beni büyük cami ile avutma' başlıklı bir video yayınlandı.

Toplumda yaşanan ahlaki çöküntüyü vurgulayan Nureddin Yıldız, aile kurumunun geleceğine dair yaşanan tehlikeye dikkat çekti.

Aile kurumunda yaşanan çözülme ile birlikte baş gösteren sorunlar günümüzün en büyük problemleri arasında yer alırken Nureddin Yıldız Hoca konuşmasında, "Bursa'ya yedi minareli Cami yapsan beni teselli edemezsin. Cami olmasa da ben düz bulduğum her yerde 'Allahuekber' deyip namazı kılarım. Benim Peygamberim(S.A.V), Kabe'nin dibinde bile on üç sene namaz kılamadı. Kabe'nin dibinde namaz kılamadı, bir eksiği mi oldu? Bu ümmet çöllerde de namaz kılar ama ailesiz insan olarak devam edemez" ifadelerini kullandı.

Nureddin Yıldız Hoca'nın konuşması şu şekilde:

Müslümanların desteğiyle bir belediyeye başkan olan, yardımcı olan dört tane ağaç dikerek bir parka helal maaş kazandığını Müslümanların duası olduğunu vehmedebilir. Senin dört yıllık belediye görevin döneminde insanlığın trendi, ailenin yapısı benim insan olarak 300 sene sonraya taşınacak kimliğim ne zarar gördü, ne kar etti? Ben buna bakarım.
Bursa'ya yedi minareli Cami yapsan beni teselli edemezsin. Cami olmasa da ben düz bulduğum her yerde 'Allahuekber' deyip namazı kılarım. Benim Peygamberim(S.A.V), Kabe'nin dibinde bile on üç sene namaz kılamadı. Kabe'nin dibinde namaz kılamadı, bir eksiği mi oldu? Bu ümmet çöllerde de namaz kılar ama ailesiz insan olarak devam edemez.
Ben nefes alamadıktan sonra sen bana çok şirin bir gömlek hediye etsen ne olur? Ben boğulduktan sonra gömleği nasıl giyeyim? Kefen olur o bana. Beni Camilerle oyalayamaz hiç kimse. Kutlu Doğum haftasıyla oyalayamaz. Altı tane çocuğu toprağa gömdüğü halde kendi sağlığında nasıl çıldırmamış, strese nasıl girmemiş? Nasıl sabretmiş? Bana bunu anlat sen. Evladına asırlarca sabreden bir baba olarak bana Hz. Nuh(as)'ı göster. Ben niye iman ettiğimi anlayayım Hz. Nuh(as)'a. Biz hikaye ümmeti değiliz ki realite ümmetiyiz, kainat ümmetiyiz biz.
Ailemiz gidiyor, aile dağılıyor. Bizim ev elhamdulillah çok iyi. Evet terör herkesin evini yaksaydı bugün olmazdık zaten. Doğu'da bir evi yakıyordu, Edirne'de bir dükkanı kundaklıyordu bize rastlamadığı için huzurluyduk. Şimdi vatan tehlikeye giriyor. Hepimiz boğulduk. O zaman biz nasıl bir insan topluluğuyuz ki benim dükkanıma zarar gelmediyse bizim eve zarar gelmediyse bizim çocuk askerden sağlam geldiyse gerisi selam olsun. Öyle mi diyeceğiz? Benim gelinim boşanmadı, benim kızımı evlendirdim. Çok şükür mutlular. Şükret ama senin kızın yedi milyar insandan bir tanesi, senin oğlun yedi milyar insandan bir tanesi. Oğlun ve kızın görmedi oğlun ve kızın belki dul çocukların annesi babası olacak. Baba olarak, dede olarak nasıl huzurlu olacaksın sen?
Bir de kardeşlerim! Biz Müslümanız elhamdulillah, ümmet-i Muhammed'iz. Biz sadece Bursa toprağının üstünde mi yaşıyoruz? Toprağın altına girdiğimizde de bu dünyada olup bitenler bize intikal etmeyecek mi? Dosyalarımız kapatılacak mı bizim? Yani toprağın altına geçince buğdayın toprak altı silolarına konduğu gibi bizi kıyamete kadar siloda mı bekletecekler öyle orada? Toprağın altı da bizim hesap kitap yapacağımız yer değil mi? Biz toprağın altı için yatırım yapmıyor muyuz?

12 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

billal - Ağzına sağlık Hocam, Gerçekleri yine o güzel yorumlarınızla Haykırdınız...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 00:38
09

Doğrular - Aile gitti gidiyor.Ancak temelli gidince önlemler projeler vs

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 22:47
08

keko - ama hocam liderımız her zamana mühür vuran eserler vardır dıye temel karamollaoglunu cahıllıkle suçlamıştı çamlıcadakı camıı açılışında,liderımız kendını fatıh sultan mehmet türkıyeyi de osmanlı zannedıyor olabılır mı sizce?kaç kişi gidiyor acaba o camiiye şimdi,gerçi sponsoru sportoto olan dıyanetın oldugu bir ülkede böyle liderler padişah olur başımıza

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 13 Eylül 13:57
06

Adem Yağcı - İstediğimiz gibi cevap inşaAALAH bizleri yönetenler artık uyanır

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 11:48
05

Misafir - yargıdaki mensupların şu kadar tutuklamaya umre sevabı kazandık diyorlarmış böyle bir fetvanız var mı...varsa ayet ve hadislerle delillendirir misiniz zira umre sevabı aşkıyla delilsiz mesnetsiz masumları tutukluyorlar

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 13 Eylül 11:11
04

Erdinç - Hoca, çözüm .

Namuslu sorumluluk alan hesap vermeyi ve mahkemeye çıkmayı kabul eden, yanlış yapınca makamı koltuğu bırakacak YÖNETİCİLER. Saraylarda oturmayı ve israfı zulüm gören CB.

ADALET

DOĞRULUK - DÜRÜSTLÜK

AKIL ve BİLİM IŞIĞINDA EĞİTİM

HURAFE ve GELEN-EK arındırılmış Kuranı Kerim rehberliğinde İSLAM DİNİ eğitimi,

ÜRETİM ve FABRİKA

ALIN TERİ İLE HELAL RIZIK KAZANMA

GELİRİ OLABİLDİĞİNCE ADİL DAĞITMA

FAİZİ ORTADAN KALDIRMA

İnsanları sadece SEVGİ ve vatandaş ortak paydasında bir arada tutma.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 10:06
03

Eser Egemen - toprağın altına değil ruhlar alemine yatırım yapıyoruz.toprağın altına giren kısmını böcekler yiyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 21:51
02

Adilduzen@gmail.com - N e güzel adamsın sen hocam..RABBİM EMSALİNİ ÇOĞALTSIN

Yanıtla . 54Beğen . 2Beğenme 12 Eylül 18:50

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?