Reklamı Kapat

Tekliflerimiz memurlarımızın huzur reçetesi

Belediye ve özel idare çalışanlarının talepleri Bem-Bir-Sen’in omzunda…

Sezer Yılmaz
Sezer Yılmaz Tüm Haberleri

Uslu, 14 yıldır yetkili sendika olduklarının altını çizerek, “Bizim en can alıcı noktamız Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmemiz. Bu sözleşmenin oranlarının artırılmasını istiyoruz. Bu sözleşmede daha farklı kalemlerde yardımların ve tazminatların verilmesini istiyoruz. Bu sözleşme yerel yönetimlere has bir sözleşmedir. Bunu geliştirerek devamını ve oranların artırılmasını istiyoruz. Bunun içerisinde eğitim, yakacak gibi diğer alanlarda yardımların genişletilmesini talep ediyoruz. Bugünlerde artan sorunlar nedeniyle sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

İTFAİYE VE ZABITA  MEMURLARININ  HAKLARI GENİŞLETİLMELİ

İtfaiye ve zabıta memurlarının haklarının genişletilmesi gerektiğini dile getiren Uslu, “Yerel hizmetler kolunun en önemli teşkilatlarından olan itfaiye hizmetlerinde çalışan ve zabıta personelimiz ile ilgili birçok talebimiz var. Özellikle itfaiye hizmetlerinde çalışan memurların fiili hizmet süresi zamlarının kanunda ve yönetmelikte verilen haklarının genelge ile alınma durumu var. Bu sıkıntının bir an önce giderilmesi gerekiyor. Fiili hizmet süresi zammının yıllık 60 gün süreyle verilmesini istiyoruz. Bu olmazsa olmaz şartlarımızdan. Zabıtalara da fiili hizmet süresi zammının verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DENETİMLERDE ZİMMETLER ORTAYA ÇIKTI

Memurların büyük sıkıntı yaşadığı konulardan birinin yemek yardımı olduğunu belirten Uslu, ”Yemek konusunda bugün birçok yerde zimmetler çıkmıştır. Bu zimmetlerin bitirilmesini talep ediyoruz. Yemek bir insanın doğal ihtiyaçlarındandır. Bu ihtiyacın karşılanması lazım çalıştığı süre içerisinde. Çıkan Bakanlar Kurulu kararıyla bu iptal edildi. Daha sonra geriye dönük olarak yapılan denetimler sonucunda zimmetler ortaya çıktı. Bunun bitirilmesi lazım. Bunun gibi birçok taleplerimiz var masada. Bunlar bizim devlet memurlarımızın huzur reçetesi. Biz 82 milyon insanın daha iyi yaşamasını sağlayacak bir sözleşme istiyoruz. En ince detayına kadar istişarelerle geldik ve taleplerimizi ona göre hazırladık. Tekliflerimizi masada müzakere ediyoruz. Yerel yönetim kolunda çalışan kamu çalışanları adına onların beklentilerine cevap verecek kazanımlarla masadan ayrılmak için mücadele ediyoruz” dedi.

16 Ağustos 2019 - Ekonomi

Muhabir Sezer Yılmaz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?