Reklamı Kapat

"Bayramları bayram gibi yaşamalıyız"

Kurban Bayramı, siyasi partileri bir araya getirdi. Saadet Partisi, bir heyetle diğer partilerden gelen heyetleri ağırlarken, iki heyetle ise diğer partilere bayram ziyaretleri gerçekleştirdi.

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri

Kurban Bayramı münasebetiyle siyasi partiler, bayramın ikinci gününde bayram ziyaretlerinde bulundu. Saadet Partisi, iki heyetle partilere bayram ziyaretinde bulunurken, bir heyet ise Saadet Partisi Balgat Eğitim Merkezi’nde ziyaretleri kabul etti. Balgat Eğitim Merkezi’nde ziyaretleri kabul eden heyetin başkanlığını Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın yaptı. Aydın’a, Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi İbrahim Titiz ve Halkla İlişkiler Komisyonu üyeleri Mehmet Ali Kılıç ve Erdem Torun eşlik etti. Partilere bayram ziyareti gerçekleştiren birinci heyetin başkanlığını Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan yaparken, ikinci heyetin başkanlığını ise Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın yaptı.

PARTİ ZİYARETLERİ KABUL EDİLDİ

Siyasi parti bayramlaşmasında ilk olarak Demokrat Parti heyeti iştirak ederken, heyetin başkanlığını ise Demokrat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Melih Aktaş yaptı. Demokrat Parti’nin ardından Genel Sekreter Üzeyir Tunç başkanlığındaki Büyük Birlik Partisi heyeti iştirak etti. Saadet Partisi’ne bayram ziyaretinde bulunan AK Parti heyetine Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan başkanlık ederken, İyi Parti heyetinin başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tatlıoğlu yaptı. Vatan Partisi heyetine ise Genel Başkan Yardımcısı Ercan Enç başkanlık ederken, HDP heyetin başkanlığını İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, yaptı. Aydın başkanlığındaki Saadet Partisi heyeti, sonrasında ise Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu başkanlığındaki MHP heyetini ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe başkanlığındaki DSP heyetini kabul etti. Ardından Genel Sekreter Şehzade Demir başkanlığındaki HÜDA PAR heyeti kabul edilirken son olarak ise Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu başkanlığındaki, CHP heyetini kabul eden Saadet Partisi, siyasi parti temsilcileriyle tek tek bayramlaştı.

"BAYRAMLARI BAYRAM GİBİ YAŞAMALIYIZ"

Heyet kabullerinde kısa açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, bayramların bayram gibi yaşanması gerektiğine vurgu yaparak, bayramlarda herkesin birbirinin halinden anladığını dile getirdi. Aydın, “Türkiye sadece 196 ülkeden birisi değil. Türkiye’yi 196 ülkenin arasından çekin, bütün mazlumların umudu yıkılır. Türkiye bütün mazlumların umududur. Mazlumların dönüp baktığı yerdir. Bir sürü Müslüman ülke var ama zulüm düzenini ortadan kaldıracak tek ülke Türkiye’dir. Gerçek manada adaleti ve huzuru sağlayacak ülke Türkiye’dir. Türkiye’yi 196 ülkeden içerisinden çıkarırsanız bu umutlar kalmaz. Bu nedenle siyasi partilerin hoyratlık içerisinde olmaması gerekiyor. Siyasi partilerin bunları göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekiyor. Bu bilinci merkez alması gerekiyor. Bu elzem bir durumdur” diye konuştu.

"BİZ SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ"

Ülkede konuşarak bütün sorunların çözülebileceğini ifade eden Aydın, “Siyasi partiler olarak aynı şeyi istiyoruz. Güçlü bir Türkiye istiyoruz, gelir dağılımının adil bir şekilde olmasını istiyoruz, hukuk istiyoruz. Türkiye’nin dış politikada şahsiyetli bir politika yürütmesini istiyoruz. İnsanların kimlikleri üzerinde birbirini baskılamamasını istiyoruz. Ülkenin milli ve manevi değerlerinin muhafaza edilmesini istiyoruz. Bunu bütün siyasi partiler istiyor. Biz Saadet Partisi olarak Türkiye’nin her sorununun üstesinden geleceğimizi düşünürüz. Biz buna kalben inanıyoruz. Ülke olarak biraz rahat nefes almamıza ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

15 Ağustos 2019 - Gündem

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?