Reklamı Kapat

AGD doğru adres

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonu’nun düzenlemiş olduğu kız ve erkek öğrencilere yönelik 5 haftalık Yaz Etkinlikleri programı sona erdi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonu’nun düzenlemiş olduğu kız ve erkek öğrencilere yönelik 5 haftalık Yaz Etkinlikleri programı sona erdi. Yaz Etkinlikleri programı kapsamında öğrencilere, Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Örnek Şahsiyetler eğitimleri verildi. Bunların yanı sıra geziler, piknikler, sportif faaliyetler ve çeşitli yerlere ziyaretler gerçekleştirildi.

‘’İSLAM’I ÇOCUKLARIMIZA DOĞRU ŞEKİLDE ANLATMANIN DERDİNDEYİZ’’

Yaz Etkinlikleri programı hakkında açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonu Başkanı Mehmet Cemal Dağdaş, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak, güzel ahlakı kendine düstur edinen nesiller yetiştirmenin gayretinde olduklarını vurgulayarak, ‘’İslam’ı çocuklarımıza doğru şekilde anlatmanın derdindeyiz. Toplumumuzda kötü örneklerin, olumsuz etkisinin olduğu yadsınamaz bir gerçek ama araştıran, doğru adreslerle tanışan gençlerde bir sıkıntı olmuyor. Gençlerimiz İslam’ın ne olduğunu anladıklarında, dinimize bağlılıkları daha da artıyor’’ ifadelerini kullandı.

‘’BU COĞRAFYANIN EN TEMEL İHTİYACI İSLAM KARDEŞLİĞİDİR’’

Gerçekleştirilen Yaz Etkinlikleri’nin uzun vadede hem gençler hem de ülke için büyük önem taşıdığını belirten Dağdaş, ‘’İslam’ı yaşamak yoldaki bir taşı kaldırmaktır, yetimleri sarıp sarmalamaktır, komşusu açken tok yatmamaktır, insanlara faydalı olmaktır, kibirlenmemek, alçak gönüllü olmaktır. İslam’ı yaşamak, masum bir insanı öldürmenin bütün insanları öldürmek gibi olduğunu bilmektir. Çocuklarımız bizim için değerli ve Yaz Etkinlikleri de bu değerle mündemiç. Kalbinde inanç olmayan nesillerin içerisinde yaşadıkları topluma da diğer insanlara da zarar vermeleri çok kolaydır. Karıncanın hakkını gözeten nesillere ihtiyaç vardır. Öte yandan bugün bu coğrafyanın en temel ihtiyacı İslam’dır, İslam kardeşliğidir’’ dedi.

‘’EVLADINIZI İSLAM AHLAKINA GÖRE YETİŞTİRİN ‘’

İlköğretim ve ortaöğretim sürecinde verilen eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayan AGD Denizli Hanımlar Komisyonu Başkanı Ayşe Zeybek, ‘’Merhum liderimiz Erbakan Hocamızın ifadesiyle ‘ortaöğretim ağacın köküdür’. Biz bu hakikati görerek temeli sağlam atma gayretindeyiz. Temelleri sağlam atılmış bir zihin Allah’ın izniyle sapmaz. Bir çocuk, geçmişini bilerek, kitabını okuyarak, en çok peygamberini severek büyümelidir. Adab-ı muaşerete uygun yetiştirilmelidir. İşte AGD’mizin Yaz Etkinlikleri’nde anlatmaya çalıştığı bunlardır. Bizler tüm annelere de bu anlamda sesleniyoruz; evladınızı İslam ahlakına göre yetiştirin. Bizlerin yegâne gayreti ahlak ve maneviyatın her bünyede yeşermesidir. Bu bağlamda ulaşılmamış bir tek hanım kardeşimiz ve kız çocuklarımız kalmayıncaya kadar gayret edeceğiz’’ diye konuştu.

Millî Gazete - Mustafa Enes Çakıcı

09 Ağustos 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?