Reklamı Kapat

Bağışlar 20 milyon muhtaca ulaşacak

Türkiye Diyanet Vakfı 7 kıtada mazlumun umudu olacak…

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri

Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala Türkiye Diyanet Vakfı dünyanın dört bir tarafında çalışmalarını sürdürüyor. 2019 kurban çalışmaları hakkında gazetemize konuşan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, bu yıl yurt içi dâhil olmak üzere 149 ülke, 443 bölgede mazlum ve muhtaçlara ulaşacaklarını dile getirdi. Geçen yıl ulaştıkları hedeflerin daha üstüne çıkacaklarına vurgu yapan Polat, yaklaşık 6 bin 500 kişilik bir ekiple 2019 yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Organizasyonumuzu gerçekleştireceklerini ifade etti.

HAYIRSEVER HALKIMIZIN YARDIMLARINI ULAŞTIRIYORUZ

Polat, 1993 yılından beri “dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet” şiarıyla Vekâletle Kurban Kesim Programı düzenlediklerini belirterek, “Bu yıl, ‘Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla yola çıkıyoruz. Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzatıyoruz. Vekâletle Kurban Kesim Programı Türkiye’de il ve ilçe müftülükleri, yurt dışında ise büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ile ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yapılıyor” ifadelerini kullandı.

AÇLIK VE YOKSULLUĞUN YAŞANDIĞI BÖLGELER ÖNCELİĞİMİZ...

“Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu yıl vekâlet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içi 890 TL, yurt dışı 725 TL olarak belirledik” diyen Polat, şöyle devam etti: “İslami usullere uygun olarak kestiğimiz kurbanların etlerini, yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur’an kurslarına ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise 7 kıtada  öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika’dan Orta Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Uzak Doğudan Latin Amerika’ya kadar uzanan gönül coğrafyamızdaki mazlum kardeşlerimize dağıtıyoruz.”

20 MİLYON MUHTACA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

Polat, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda 17 milyon insana ulaştıklarını hatırlatarak, “Bu yıl da Türkiye’de 72 il, 202 ilçenin 278 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 443 bölgesinde mazlum ve muhtaç kardeşlerimize halkımızın yardım elini ulaştırmaya devam edeceğiz. Milletimizin destek ve teveccühüyle geçen yıl aldığımız bağış rakamlarının üzerine çıkarak yaklaşık 20 milyon ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

09 Ağustos 2019 - Aile & Yaşam

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?