Reklamı Kapat

İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) sonuçları açıklandı | Sonuç ekranı

Son dakika: Önlisans İlahiyat mezunlarının eğitimlerini lisans düzeyine ulaştırabilmeleri için uzaktan eğitim imkânı sağlayan İLİTAM için sonuçlar açıklandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Önlisans İlahiyat mezunlarının eğitimlerini lisans düzeyine ulaştırabilmeleri için uzaktan eğitim imkânı sağlayan İLİTAM için yapılan sınav sonuçları açıklandı.

ÖSYM'nin DGS sınav takvimine göre belirlenen İLİTAM sonuçları merakla bekleniyordu.

İlahiyat Lisans Tamamlama Programı (İLİTAM) sonuçları ile ilgili YÖK açıklama yaptı ve sonuçların erişime açıldığını duyurdu. Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazananların elektronik kayıt işlemleri 7 Ağustos ile 15 Ağustos tarihleri arasında yaptırması gerekiyor. Herhangi bir programa yerleşen adaylardan önlisans öğrenimlerini yurtdışında tamamlayanların kayıt işlemleri, ilgili üniversiteler tarafından alınacak olup, elektronik kayıt yapmayacaklardır.

İLİTAM sonuçları ile ilgili YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. İLİTAM sınav sonuçları açıklandı.

2019 İlahiyat Lisans Tamamlama Programı'na 18.05.2018 tarihinden önce ilahiyat önlisans programından mezun olanların başvurabildiği İLİTAM sonuçları bugün açıklandı.

İLİTAM SONUÇ SORGULAMA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri 7 Ağustos ile 15 Ağustos tarihleri arasında, kayıt işlemleri ise 19 Ağustos ile 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Bu süreler içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler.

Yerleşen adaylardan önlisans öğrenimlerini yurtdışında tamamlayanların kayıt işlemleri ilgili üniversiteler tarafından alınacak olup, elektronik kayıt yapmayacaklar. Kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilebilir.

İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için İlahiyat Lisans Tamamlama Programı'na ilişkin başvuru ve tercih işlemleri, 17.07.2019 – 24.07.2019 (Saat:17.00) tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) resmî internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapıldı.

Adayların tercih yapabileceği örgün ve uzaktan eğitim veren üniversiteler şu şekilde:

Adıyaman, Afyon Kocatepe, Ağrı İbrahim Çeçen, Akdeniz, Aksaray, Amasya, Ankara, Ankara Yıldırım Beyazıt, Artvin Çoruh, Atatürk, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis Eren, Bolu Abant İzzet Baysal, Burdur Mehmet Akif Ersoy, Bursa Uludağ, Çanakkale Onsekiz Mart, Çukurova, Dicle, Dokuz Eylül, Düzce, Erciyes, Erzincan Binali Yıldırım, Eskişehir Osmangazi, Fırat, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay Mustafa Kemal, Hitit, Iğdır, İnönü, İstanbul, İzmir Katip Çelebi, Kafkas, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Karabük, Karamanoğlu Mehmetbey, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis 7 Aralık, Kocaeli, Kütahya Dumlupınar, Marmara, Muş Alparslan, Necmettin Erbakan, Nevşehir Hacı Bektaş Veli, Niğde Ömer Halisdemir, Ondokuz Mayıs, Ordu, Osmaniye Korkut Ata, Pamukkale, Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya, Selçuk, Siirt, Sinop, Sivas Cumhuriyet, Süleyman Demirel, Şırnak, Tekirdağ Namık Kemal, Tokat Gaziosmanpaşa, Trabzon, Trakya, Uşak, Van Yüzüncü Yıl, Yozgat Bozok ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi.

İLİTAM NEDİR?

İLİTAM, İlahiyat Lisans Tamamlama Programıdır. İlahiyat önlisans mezunlarına özgün olarak gerekli eğitimi verip lisans mezunu olmaları için imkan sağlayan eğitim sistemidir.

İLİTAM özlük haklarının iyileştirilmesini amaçlar ve sadece lisans mezununun atandığı bölümlere önlisans mezunlarınında tercih yapabilmeleri için imkan sağlar.

Eğitim süresi 4 yarıyıldan oluşup toplam 2 yıldır.

İLİTAM programında, her yarıyıl bir ara sınav ve bir yarı yıl sonu (final) olmak üzere toplam 4 sınav yapılmaktadır. Bütünleme sınavı vardır. (2011 yılı öncesi kayıt yaptıran öğrenciler yıllık İLİTAM programına tabidirler. Yıllık program yarı yıllık programdan farklılıklar taşımaktadır.) Sınavlar 10 merkezde Ankara, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Adana, Bursa, Konya, Trabzon, Elazığ illerinde ve Almanya-Köln' de (bütünleme sınavı sadece Ankara ve Köln' de) yüz yüze oturumlar halinde yapılır.

Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler lisans mezunu olarak diplomalarını almaya hak kazanırlar.

07 Ağustos 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?