Reklamı Kapat

7 kıtada 20 milyon kişiye ulaşacak

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2019 Kurban Organizasyonu’yla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Kurban Organizasyonu kapsamında önceki yıl 17 milyon ihtiyaç sahibine ulaştıklarını hatırlatarak, bu yıl ise 7 kıtada 20 milyon insana ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2019 Kurban Organizasyonu’yla ilgili açıklamalarda bulundu. Bu yıl “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan Polat, “Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzatıyoruz” dedi. Vekâlet kurbanları 7 kıtada ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını söyleyen Polat, “Öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika’dan Orta Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Uzak Doğu’dan Latin Amerika’ya kadar uzanan gönül coğrafyamızdaki mazlum kardeşlerimize dağıtıyoruz. Görevli ve gönüllülerimiz başta olmak üzere bağış aşamasından, kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına kadar olan süreçte yer alan şube görevlilerimiz, ülkemizdeki ve yurtdışındaki din görevlileri ile yardımcı kuruluşlardaki çalışanlar olmak üzere yaklaşık 6 bin 500 kişilik bir ekiple 2019 yılı vekâlet yoluyla kurban organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

YURT DIŞI KURBAN BEDELİ 725 TL

Önceki kurbanda 17 milyon insana ulaştıklarını belirten Polat, şunları kaydetti: “Bu yıl da Türkiye’de 72 il, 202 ilçenin 278 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 443 bölgesinde mazlum ve muhtaç kardeşlerimize halkımızın yardım elini ulaştırmaya devam edeceğiz. Milletimizin destek ve teveccühüyle geçen yıl aldığımız bağış rakamlarının üzerine çıkarak yaklaşık 20 milyon ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu yıl vekâlet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içi 890 TL, yurt dışı 725 TL olarak belirledik.”

07 Ağustos 2019 - Aile & Yaşam

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?