Reklamı Kapat

Milli Görüş hizmetlerini AKP neden yapamıyor, eksik olan nedir?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'nin ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğini ve mevcut iktidarın sorunları çözme konusunda başarısız olduğunu söyledi.

Kamuoyunda Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın başbakanlığı döneminde yapılan büyük hizmetler akılardaki tazeliğini koruyor.  Milli Görüş iktidarının efsane olarak nitelendirilen politikalarının bugünkü AKP iktidarı tarafından uygulanmaması ise ciddi tepkilere neden oluyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı twitter üzerinden son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılara ilişkin önemli bir video paylaşımında bulundu.

Açıklamasından Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın başbakan olduğu dönemde ülkedeki çalışan ve üreten bütün kesimlere büyük bir ekonomik refah ortamı oluşturulduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “17 senedir 20 senedir ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Daha doğrusu 28 Şubat'ta 1997 yılında Türkiye'de bir ümit belirmişti. Geçimini zor sağlayarak bir ücret alan memur, işçi, emekli Bağ-Kurlu çiftçi hemen hemen her sahada geçim sıkıntısı çeken insanlar birdenbire beklemedikleri bir ücretle karşı karşıya kaldılar. Özellikle de Bağ-Kur emeklisi olan belki eşinden dolayı bir kadının bankaya gittiğinde aldığı maaşın çok fevkinde bir para alınca 'evladım sen bir yanlışlık yaptın anlaşılan bu kadar para ben hiç görmedim, sen buna bir daha bak" dediğinde 'yok teyze devir değişti, Erbakan geldi" ifadeleri kullanılmıştı” dedi.

İktidarların milletin sorunlarına çareler bulması için dertlenmeleri gerektiğini aktaran Karamollaoğlu, “Eğer iktidarlar, bir meseleye yaklaşırken hakkaniyeti önde tutarlarsa bu ülkede çalışan bütün insanların, kesimlerin dertleriyle dertlenirlerse çözüm bulunur. Elbette bir de akılları varsa. Yani herkes her şeyi düşünebilir diye bir kaide yok“ şeklindeki değerlendirmelerde bulundu.

Öte yandan vatandaşın iktidara getirdikleri kişi ve partileri seçerken kırk kere düşünmeleri gerekir uyarsında da bulunan Karamollaoğlu, “Tercih milletimizin ama. Demokratik bir ortamda insanlar 'ben böyle istiyorum' der, yahut da 'ben falancaların iktidarda olmasını istiyorum' der ama onun karşılığını bulamazlarsa bu kendi kabahatleri. Kırk kere düşeceksiniz kırk kere aynı hatayı tekrar edeceksiniz, o zaman çözüm bulma imkanı olmaz" şeklinde ifade etti.

Diğer taraftan ekonomik süreçlerin adalet ve hakkaniyet çerçevesinde olmasının iktidarlara bağlı olduğunu belirten Karamollaoğlu, Erbakan Hoca’nın hayata geçirdiği ekonomi politikalarının bugün uygulanmadığını ifade etti.

Ayrıca kamuoyunda Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın yaptığı hizmetleri bugünkü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapamaması veya yapmaması ise önemli bir tartışma konusu olmaya devam ediyor.

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

05 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Mehmet güler - Neden yapsınki yandaşları partilileri damadı coluk cocugunun cebi bakanların cocukları vekillerin aileleri cocukları il başkanı ve aileleri belediye başkanı ve aileleri belediye meclis üyelerinini ve yandaş iş adamlarının faizcilerin tefecilerin bankaların ilk 500 kuruluşun cebini doldurmaktan halka sıra gelmediki 17 yılda allah bu haramsadeleri KAHRETSİN Amin...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ağustos 06:46
02

Hadra - Sn Bilge Başkanım, Adamlar Milli Görüş Gömleğini Çıkardılar Daha Millilikle bir ilgileri yok ki! İlgisi ve sorumluluğunda olmadığı göreevi yapmaz, Çünkü bu durum Kulun Allaha karşı olan bir sorumluluk görevidir. Fudayl Bin İyad Halife Harun Reşide ne demişti? Ümmetin Başına gelen kimse : 1) Yaşlılarını Annen Baban gibi, 2) Emsallerini kardeşin gibi, 3) Küçüklerini Evladın gibi görmedikçe Giydiğin Ateşten Gömlektir. Ömer İbni Abdülaziz 2,5 Yıllık Hilafeti vardır. Tellallar Sokakları ,Caddeleri dolaşıp bağırarak : Var mı İhtiyacı olan BUyursun Hazineye denilmiştir. Şimdi Hazine Soyuluyor Sn Bilge Başkanım. Kaldı ki Bunlar MİLLİ GÖRÜŞÜN ÇÖZÜMÜNÜ UYGULASINLAR!! AT Sahibine göre kişner Başkanım!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Ağustos 03:34
01

Necati - onun tek amacı vardı milli görüşğn önünün yani ernakan hocanın.

bunda başarılı oldu.

ama devlet ve millet kaybetti

siyonistler kazandı.

kısa süreliğine.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ağustos 00:46

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?