Reklamı Kapat

A.Aymazlık

Kıbrıs Zaferi’nin 45. Yıldönümünde Kıbrıs Barış Harekâtı’nın mimarı, dönemin Başbakan vekili Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan yok sayıldı.

Kıbrıs Zaferi’nin 45. Yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi ajansının konuya ilişkin derlediği haberde Kıbrıs Barış Harekâtı’nın mimarı, dönemin Başbakan vekili Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan yok sayıldı.

Anadolu Ajansı Erbakan’ın Kıbrıs Zaferi’ndeki önderliğini örtbas etmeye çalışsa da, İngiltere arşivlerinde yer alan  “Kıbrıs Barış Harekatı’nın asıl mimarı Erbakan’dır” ifadeleri gerçeği en açık haliyle gün yüzüne çıkarıyor. Anadolu Ajansı’nın servis ettiği kronolojik grafiğinde Necmettin Erbakan’a yer verilmedi. Bu bir hata mıdır, yoksa yeni bir karartma mıdır.

21 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Adana01 - Her ne kadar örtbas etselerde güneş balçıkla sıvanmaz.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 14:07
10

Mahmut Sarar - Hakkımı helal etmiyorum anadolu ajansına

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 11:23
09

Mahmut Sarar - Devlet ajansı böyle bir hatayı nasıl yapar? Kasıt yoksa bunun adı nedir? Bu haberi hazırlayan ve servise koyanları çok merak ediyorum hangi saikle böyle bir haber hazırlamışlar. Syajyer falan mı acaba. En sol yayınlar bile Erbakanın kıbrıs harekatındaki yerini ve önemini ortaya koyarken anarken Anadolu Ajansına neler oluyor Allahaşkına. Haram zıkkım olsun verdiğimiz paralar. Hakkımı helal etmiyorum...

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 11:21
08

billal - Saleyküm. Erbakan hocamızı zihinlerden silerek, mücadele şuurunu da silmeyi düşünüyorlar... İsteğiniz kadar uğraşın. Bizde uğraşacağız...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:55
07

Muzaffer - Bu iktidarın aynasıdır.AKP ye Milli Görüşün partisi diyenlerden müminin ferasetinden bir zerre varsa jetonları düşer.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:54
05

ishak temel - ANADOLU AJANSINDAN DA ANCAK BU BEKLENIR.ONLARIN DERTLERI DUNYALIKLARI ERBAKAN HOCAMIZIN ILERI GORUSLU OLMASI ONLARIN HAZIMSIZLIGIDIR.YILLARDIR ERBAKAN HOCAMIZI GERICI IFTIRASINI ATMAKTAN CEKINMEYEN ÇANAK YALAYICILARIN HIZMET ETTIGI EFENDILERININ SOZLERINI HARFIYEN YERINE GETIRMESI, OLARAK ACIKLANIR.BUYUK ORTADOGU PROJESININ KUKLALARI HOCAMIZI HEP FARKLI GOSTERMEYE CALISSADA ALLAH A HAMD OLSUN,RABBIM ONUN DOGRULUGUNU INSANLIGA GOSTERMEKTEDIR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:47
04

Hasan Batanw - Siz herşeyi erbakan in yaptığını zannediyirsun amerika izin vermiş olmasa hiçbiri olmazdı orada ıngiltere abd çekişmesi vardı sadece.Ama siz yok erbakan yok ecevit.komik oluyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:44
03

Mahmut Sencer - Hani muhafazakar Görümlü iktidarımız vardı ne oldu artık ne halka güvenebilir ne iktidara.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:40
02

Sahnet - Aslında Erbakan olmasaydı, Böyle birşeye ecevit cesaret edemezdi . Erbakanın rolü kıbrısta büyüktü. Erbakana kalsaydı zaten kıbrıs tamamiyle fethedilecekti. Kimse görmese, bilmese, bile Allah biliyor vede görmüştür. Bu kararlar alınırken ecevit Türkiye sınırları içinde bile değildi. İncelesinler, baksınlar, araştırsınlar. Bu harekat daha önce yapılmak istendi çok kez ama vaz geçildi.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:04
13

Turkish National Tribune - @Sahnet 02 nolu yoruma cevabı: Çok doğru. Yalnız bahsedilen İngiliz arşivi de yayınlansa daha iyi olurdu.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 14:36
12

Adana01 - @Sahnet 02 nolu yoruma cevabı: Aynen çok doğru. Yalnız bahsedilen İngiliz arşivi de yayınlansa daha iyi olurdu.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 14:34
06

Adil - @Sahnet 02 nolu yoruma cevabı: Çok doğru söylüyorsunuz Allah razı olsun Erbakan hoca milli görüş iktidar ortağı olmasa idi bu çıkartma yapılamamazdı geçmişte yapılamadığı gibi...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 10:47
01

Ts-61 - Eyy hakkı hak sahibine veren Rabbimiz.! Rahmetli Erbakan Hocamızın hakkını hak eyle..! Bu hakkı görmezden gelenleri sana havale ediyoruz.!

Yanıtla . 27Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 01:17

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?