Reklamı Kapat

MHP'de Devlet Bahçeli'ye rakip çıktı

MHP'de 1997'den beri genel başkanlık görevini yürüten Devlet Bahçeli'ye rakip çıktı. Nidai Seven, 22 yıldır aralıksız görev yapan Bahçeli'nin yeni rakibi oldu.

MHP'de 1997'den beri genel başkanlık görevini yürüten Devlet Bahçeli'ye rakip çıktı. Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu bugünkü köşesinde, Nidai Seven’in Devlet Bahçeli’ye rakip olduğunu yazdı ve kendisiyle yaptığı röportajı paylaştı.

Uğuroğlu bugünkü köşesinde, “MHP'de yeni kriz Bahçeli'ye rakip çıktı” başlıklı bir yazı kaleme alarak 6 Temmuz 1997 tarihli 5'nci Olağanüstü Kongrede MHP Genel Başkanı seçilen ve 22 yıldır aralıksız görev yapan Devlet Bahçeli'ye Nidai Seven'in rakip olduğunu yazdı. Seven'in adaylığını duyunca Whatsapp'dan sorular yönelttiğini ifade eden Uğuroğlu, Seven’in MHP’nin AKP ile hareket etmesini eleştirerek, "Muhalefet demek iktidara tabi olmak değil, denetleyen sorgulayan bir güç demektir. MHP iktidara merdiven basamağı olmak yerine, iktidara taşınmalı" dediğini aktardı.

Uğuroğlu'nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

Soru: Hayırlı olsun adaylığınız. Hedefiniz hakkında neler söyleyeceksiniz?
Seven: Muhalefet demek iktidara tabi olmak değil, denetleyen sorgulayan bir güç demektir. MHP iktidara merdiven basamağı olmak yerine, iktidara taşınmalı.
Partilerin var olma gayesi iktidara gelmeleridir. Başkasının iktidarı için çalışan partiler; Tüzel kişiliklerini tasfiye etmeli, iktidarda kalmasını istediği partiye iltihak etmelidir.
Soru: MHP'deki hedefiniz neler?
Seven: Milliyetçi Hareket Partisinin %35 civarında oyu mevcut. Ancak camia çeşitli partilere dağıtılmış, bölünmüş ve yeni partiler doğurmuştur.
Biz bütün aileye ve Türk Milletine talibiz.
AKP'nin iktidarda kalması için değil, Başbuğumuzun özlem duyduğu Milliyetçi Türkiye İktidarı için yollara düşeceğiz. Tabandan tavana hareketiyle önce dağıtılmış aileyi toparlayacağız, sonra halkla bütünleşerek iktidara koşacağız.
Ben değil, Biz de değil, hepimiz, Türkiye'yi ve dünyayı yeniden okuyarak, yeniden yorumlayarak, bir kadro hareketi ile MHP'yi iktidara taşımayı başaracağız.
Soru: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Rejimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Seven: Cumhur demek halk demektir ve cumhurbaşkanı bir partinin genel başkanı olmamalıdır. Herkesin cumhurbaşkanı tarafsız olmalı.
Cumhurbaşkanı makamı, herkesin saygı duyduğu ve herkesi kucaklayan bir makam olmalıdır.
16 Nisan 2017 Türkiye için kaybedilmiş bir tarihtir. Parlamenter sistem 1920'de Cumhuriyet ise 1923'de kuruldu. Cumhuriyet parlamenter sistemini kurmamış. Parlamenter sistemi Cumhuriyet kurmuştur. Parlamenter sistemini rafa kaldırmak Cumhuriyetimize sahip çıkmamak demektir.
Kuvvetler ayrılığını "Kuvvetler Birliği" haline getirmek demokrasi ve cumhuriyetle asla bağdaşmaz.
Soru: 15 Temmuz hain darbe girişimi ve FETÖ'nün siyasi ayağı hakkında neler düşünüyorsunuz?
Seven: 15 Temmuz bir sonuçtur. Nefret ve şiddetle kınıyorum.
15 Temmuz'a neden gelindi? Kimler getirdi? Bu konunun aydınlatılması zorunludur.
Siyasi ayak mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Aksine bu milleti aldatarak, günübirlik politikalarla geçiştirmek olur. FETÖ'nün siyasi ayağı hukuku, adaleti, eğitimi ve anayasal kurumları yok eden atanmışların altında kimlerin imzası varsa onlardır.
Soru: Beka sorunu, ekonomi ve dış politika konusunda neler düşünüyorsunuz?
Seven: Buna koltuk bekası değil, Milletin ve Devletin bekası denir. Seçimden seçime değil, geçmişten geleceğe kavramlar içinde bakmak gerekir.
Akdeniz de, Ortadoğu da problemlerimizi çözmek için Türk Kamuoyu önünde başka, kapalı kapılar ardında başka hareket etmemeliyiz.
Devlet ilişkilerinde hissiyat değil, mantık ve menfaat ön planda olmalıdır.
Ekonomi ve Dış politika güvenilir liman ister. Yatırımcıyı ürküten bugünkü sistem mutlaka rafa kaldırılmalı, üstünlerin hukukunun olduğu bir Türkiye değil, Hukukun üstünlüğünün olduğu bir Türkiye olmalıdır.
İşsizlik, enflasyon, dış ve iç borçların çözümü için rant ekonomisi yerine verimli üretim ekonomisi uygulanmalı
Değerli okurlarım,
MHP'de genel başkan adayı çıkması kriz çıkması demektir…
Bahçeli koltuğunu kaybetmemek için rakiplerini ihraç eder MHP'den. O koltuk sanki Bahçeli'nin şahsi malıdır. Seven cesur bir çıkış yaptı, bakalım başarabilecek mi?
Seven kadar MHP'yi seven, MHP'nin tek başına iktidar olmasını isteyen başka ülkücüler var mı göreceğiz…”

20 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Giray Han - Nidai bey genel başkan olursa yeniden MHP'ye oy veririm. Ülke yararına projeler düşünüyor AKP'nin verdiği zararları düzeltebilir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 13:32
01

Memed - APO YU ASTIRMAYIP,URGAN ATTI,SÖĞÜTTE TÜRK ŞENLİKLERİNDE BOYUNDA ATKI DAMARDAN SÖZLER VATAN EVLADI GÖRÜNTÜSÜ AHMET TÜRK Ü HAPİSTEN ÇIKARIP FETÖ DİYEREK OLAYI SANKİ BU CEMAATE BİŞEKİLDE BULAŞANLAR TERÖRİST İLAN EDİLEREK HALLOACAK BUNLARDA TEMİZ OLACAK MANTIĞI.ORTADA SORU İŞARETLERİÇOK.BU SORU İŞARETLERİ KİRLİ İLİŞKİLER BU GÜNE DEK ÖDENEN BEDELLERİN SEBEBİ.DEVLET ŞEFFAF OLMALI HESAP SORULMALI YARGILANMALI PERİNÇEK DAHİL.MİLLETİN AKLINDA SORU İŞARETİ OLAN HER KONU AÇIKLIĞA KAVUŞTURULMALI ŞEFFAF ŞEKİLDE.HDP LİLER PKK SEMPATİZANLARI FETÖ YAPILANMASI GİBİ DEVLETTEN TEMİZLENMELİ.BİR DEVLET DÜŞÜN MİLLET DÜŞÜN YILLARDIR ŞEHİT VERİYOR,ALENEN PKK DESTEKÇİSİ OLAN HDP VE HDP LİLER HERŞEY OLUYOR BU NORMAL KABUL EDİLİP BÖYLE GİDİYOR.BU NORMAL DEĞİL.BUNUN UCU NERE VARIRSA VARSIN BU İŞ HALLEDİLECEK.PKK SEMPATİZANLARI HDP LİLER DEVLETTEN TEMİZLENECEK.BU FETÖ MESELESİ İLE OLAN BİTENLER ÜLKEDE HER PİSLİĞİN AÇIĞA ÇIKARILMASI İÇİN VESİLE OLMALI.UNUTULMAMALI.FETÖ DE GEÇ YOK BÖYLE BİŞEY.FETHULLAHÇI YAPILANMA İLE AMACA ULAŞAN PERDE ARKASI ABD VE İŞBİRLİKÇİLERİ KİRLİ İLİŞKİLERDE BULUNANLAR YARGILANMALI.BAHÇELİ PERİNÇEK KESİNLİKLE YARGILANMALI.HDP DEVLETTEN TEMİZLENMELİ.UCU NERE VARIRSA VARSIN.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 16:58

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?