Reklamı Kapat

Saadet Partisi'nden AKP'ye sert cevap: Neden reddediyorsunuz?

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, AKP'ye "Neden ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın.’ önergesini reddediyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

Büyütmek için resme tıklayın

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, FETÖ'nün siyasi ayağının ‘bizzat AKP’nin kendisi’ olduğunu söylemişti.

Twitter’dan yaptığı açıklamada, “15 Temmuz’la alakalı şu soruyu sormak istiyorum” diye başlayan Saadet lideri Karamollaoğlu, “Darbeyi organize edenler nerede, bu işin siyasi ayağı nerede? Üç yıldır biz bu soruya cevap alamıyoruz. AK Parti kendi içini temizleyemediği için dikkatleri başka tarafa çekmekte ve masum insanların canını yakmakta ne yazık ki hiç çekinmiyor.” demişti.

İktidarın bu soruya ısrarla yanıt vermediğini belirten Karamollaoğlu, “Darbeye iştirak ettiğini iddia ettikleri terziye kadar gidip buluyorlar, fakat işin siyasi ayağını bir türlü bulamıyorlar. Olan yine gariban, kimsesi olmayan insanlara oluyor” ifadelerini kullanmıştı.

FATİH AYDIN'DAN ÖMER ÇELİK'E SERT TEPKİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun FETÖ'nün siyasi ayağı AKP’dir" açıklamasını eleştirdi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in Karamollaoğlu'na yönelik sözlerine ise Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın'dan tepki geldi.

Açıklamada bulunan Fatih Aydın, AKP'ye yönelik olarak "Herkes biliyor, neler istenip de neler verildiğini, Herkes biliyor, kimlerin kimlerle beraber yol yürüdüğünü, Herkes biliyor, kimlerin hangi yağmurlarda beraber ıslandığını!" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın'ın açıklaması şu şekilde:

Geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz hain darbe girişimini,millet olarak hep birlikte andık.
Darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen bir türlü ortaya çıkarılamayan FETÖ’nün ‘siyasi ayağı’nın, ne hikmetse, mecliste çoğunluk olan iktidar ortakları tarafından araştırılmasına dahi izin verilmemektedir.
AK Parti Sözcüsü Sn. Ömer Çelik, Genel Başkanımız Sn. Temel Karamollaoğlu'nun 15 Temmuz'la ilgili açıklamalarını çok talihsiz olarak tanımlamış ve ''siyasi ahlakla'' bağdaşmadığını iddia etmiştir.
Genel Başkanımızın açıklamaları çok açık ve nettir. Milletimizin aklında soru işaretleri oluşturan ve 3 yıldır ısrarla yanıtını beklediği konular Genel Başkanımız tarafından kamuoyunun gündemine tekrar getirilmiştir.
Biz bu sorulara cevap alana kadar, milletimizin kafasındaki soru işaretleri giderilene kadar sormaya devam edeceğiz; “15 Temmuz’a ilişkin şu soruyu sormak istiyoruz; darbeyi organize edenler nerede? Bu işin siyasi ayağı nerede? Neden ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın.’ önergesini reddediyorsunuz?”
Sn. Ömer Çelik'in ifadelerinden de bir kez daha anlıyoruz ki; iktidar da bu sorulara cevap vermemekte ısrarcı. Biz,darbeye iştirak ettiğini iddia ettikleri terziye kadar gidip bulan, bankaya para yatırdığı gerekçesiylekadınları bebekleri ile beraber cezaevine koyan, “şu sendikaya üye oldu”, “çocuğunu şu okula gönderdi”, “şu dershaneye gitti” diye memuru, işçiyi, ev hanımını, üniversite öğrencisini hapse atarak FETÖ ile mücadele ettiğinisöyleyen AK Partili yöneticilere ısrarla sesleniyoruz; şu işin bir de siyasi ayağı ortaya çıkarılsın, onlarla da mücadele edelim. Olan sadece yine gariban, kimsesi olmayan insanlara olmasın!
Biz bunları söyleyince de ''Elinizde bilgi ve belge varsa paylaşsınlar'' gibi çok komik, bir o kadar da garip açıklama yapılmıştır. Bu konuda belgeye de bilgiye de sahip olması gereken icra makamında bulunan yetkililerdir. Belge arıyorsanız; çok uzakta aramayın! Eğer siz, Anadolu'nun bir köyünde öğretmen olan bir kişiyi, kuzeni, teyzesi, amcası ''FETÖ''cü diyerek işinden ederken; bu işin siyasi ayağı araştırılsın tekliflerine ısrarla geri çevirir, meclise getirilen önergeleri reddeder, diğer taraftan da darbenin 2 numaralı ismi ilan ettiğiniz birinin kardeşi olan eski vekilinizi büyükelçi olarak atarsanız; birbirlerini bir şehri ''parsel parsel'' satmakla itham eden isimler hakkında sırf Ak Partili olduğu için hiçbir işlem yapmaz da kendi içinizi temizleyemediğiniz için dikkatleri başka tarafa çekip, masum insanların canını yakmaya devam ederseniz elbette bu işin siyasi ayağı ve AK Parti üzerindeki soru işaretleri giderek büyür!İşte belge, işte bilgi!
Bu sorulara cevap vermek yerine; bu soruları soran Genel Başkanımızı hedef alan, ifadelerini çarpıtan, haksızca itham eden Sn. Ömer Çelik'e ve iktidara diyoruz ki; Saadet Partisi ve Sayın Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sizlerin siyasi ahlâk dersi vermeye kalkacağı ve “sorumlu devlet adamı nasıl olunur” gibi öğütler verebileceği en son adrestir; zaten siyasi ahlaktan bahsedecek en son parti sizsiniz. İftira atmanın, yalan söylemenin, hakaret etmenin, ötekileştirip herkese bir yafta ile siyasal söylem üretmenin odağı haline gelen Ak Parti’den ahlak ve siyasi sorumluluk öğrenecek değiliz.
Bu söylediklerimizin ve milletimizin sesinin, sözünün 3 yıldır sizlerin bir kulağından girip diğerinden çıktığını biliyoruz. İşiniz gücünüz hamaset yapıp, boş laf üretmek, insanlarımızı birbirine düşman ederek siyaset yapmak, gerçekleri ifade edenleri itham etmek, 'hain-terörist'' olarak yaftalamak! Şimdi kalkmış FETÖ’nün siyasi ayağı olmadığınızı söylüyorsunuz. Bu yaklaşımlarınız bizde de kamuoyunda da FETÖ’nünsadece siyasi ayağı değil; başı olduğunuz izlenimini uyandırmaya başlamıştır!
Herkes biliyor, neler yaşandığını,
Herkes biliyor, kimin basiretsiz olduğunu,
Herkes biliyor, neler istenip de neler verildiğini,
Herkes biliyor, kimlerin kimlerle beraber yol yürüdüğünü,
Herkes biliyor, kimlerin hangi yağmurlarda beraber ıslandığını!
Sizleri milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

19 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Abdi - akp deki BÜTÜN FETÖCÜLER tuklansin (FETÖCÜ OLMAYAN OLMADIĞINA GÖRE BÜTÜN AKP), baş fetöcü tayyip dahil!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 01:01
10

Hadra - Sn Temel başkanım TRT den şunlar istenebilir 1) Türkçe Olimpiyatlarını Kim Düzenliyordu ? 2) Bu Organizasyonlar o zamanlar SAMANYOLU TV de canlı Yayınlanıyordu, Kanaatimce TRT de mevcuttur., 3) O dönemde Sn Başbakanın Canlı Konuşmaları vardır(Bu günkü Cumhurbaşkanı), Konuşmaları çok entersandır: '' Ayrılıkta Azap Vardır Yeter Artık Geri Dönün!'', 4) Daha farklı bir durum daha basına da yansıyanları ''Fetö Melanetinin'' Bu günkü Cumhurbaşkanı ile boy Boy Fotoğrafları enteresandır., 5) Yalçın Doğan'ın Fetö ile Kanal D de 2 Saate yakın bri Röportajı vardır. İncelenmesi ve İrdelenmesi Baştan sona kadar incelenmesi gereken bir program önemle önerilir. 6) FETÖ 54. Hükümetin Başbakanı önemle MİLLİ GÖRÜŞÜN kurucusu, Manevi Lideri Onursal daimi Başkanı Alemi islamın yetiştirdiği Mümtaz şahsiyet Cumhuriyet tarihimizin Asla ve Kat'a unutamayacağı Lider Merhum Necmeddin Erbakan Hocamız için: '' Hürriyet gazetesinde Çarşafla yayınlanan' ' ''beceremediniz Çekin Gidin Demeci' Hiç bir Müslümanın unutmayacağı asla unutmacağı be nefretle hatırlayacağı bu ABD ajanı FETÖ 'nün davranışları kulağımızda, Gözümüzde tazedir. 7) Bu Fetö ve Mnsupları Hiç bir Zaman hiç bir seçimde ne Milli görüşe nede Mensuplarına asla ve kat'a Tebessüm dahi yapmamışlardır. hiç bir seçimde dahi yanaşmamışlardır. Eğitim Camiasından her zaman ve her yerde karşı karşıya gelmişizdir. 8) Siyonizme, Hıristiyan, Yahudi , haham, Papaz ve Patrikhaneye yaptıkları Hoş Görüyü Müslümanlara gelince boş veri yapmışlardır. Bunu AKP ne Yazık Bunlara yanaşmış bunları Emn,iyete, Silahlı Kuvvetlere, Adliyeye, Eğitim camiasına, Maileye , ve daha sayamayacağım bir çok kuruma yerleşmelerine müsaade ve kolaylık sağlamıştır. vesselam

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 00:28
09

Ahmet Mehmet - herkes biliyor fetö'nün kime savaş açtığını

bunu da yazarmısınız?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 00:20
08

Ts-61 - Helal olsun, sn. Fatih Aydın Başkanıma.! Sn. Temel Başkanımıza ve Saadet Partisi'ne ahlak dersi verecek en son kişi ve parti sizlersiniz.! Hadi oradan.!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 21:49
07

Omosay - Muhterem Rahmetli Erbakan Hocamız, Beni AKP nin günahlarına ortak etmeyin demişti, aslında meselenin ne olduğu herkesin malumudur. Ama AKP hiç bir günahı vebali kabul etmiyor, adeta hatadan münezzeh addediyor kendilerini. Son zamanlarda bir çıkış aramaktalar, Fetö AKP ye 50 kişilik Milletvekili Listesi verdiği yönünde açıklama yapanlar görülmekte, bunda şu çıkarımı işaret etmekteler. Bu işten az bir zararla kurtulma amacı taşınmakta, böylece bu iştende sıyrılmış olacaklar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 21:45
06

A. Yücel - Ak Partiye oy veren bir vatandaş olarak, yukarıdaki soruların cevaplanmasını istiyorum. At izi it izinden ayrılsın, haksız yere içerde yatanlar çıkmalı, adalet yerini bulmalı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 20:14
03

Eyüp - tebrikler Temel başkanım, tebrikler Fatih başkanım. herkesin sus pus olduğu dönemde müslüman duruşuyla hakkı haykırmanız takdire şayan.

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 16:23
01

Adnan - Ömer çelik'in yiğeni fetöcü olduğu halde polislikten atmayıp sadece istanbula tayinini çıkarmışlar.Üstünlerin hukuku bu olsa gerek.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 16:14

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?