Reklamı Kapat

Ahlaki çöküntüyü kaleme alan İhsan Şenocak'tan AKP'ye önemli çağrı

Toplumdaki ahlaki çöküntüye ilişkin dikkat çeken ifadeler kullanan İhsan Şenocak, "Aile, onu yıkan Avrupa’ya uyum yasaları çıkararak değil, İslâm’a kayıtsız şartsız ittiba ederek kurtulur" dedi.

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) kurucusu İhsan Şenocak, Hüküm dergisi için kaleme aldığı ve kendi internet sitesinde de yayınlanan yazıda İstanbul Sözleşmesi'ne tepki gösterdi.

Toplumdaki ahlaki değerlerin yitirilmesi konusunda önemli değerlendirmelerde bulunan Şenocak, zinanın suç olmaktan çıkarıldığını, kızlı erkekli karışık evler/yurtlar açıldığını, cinsler arasındaki farklılığı yok sayan formatların ekranlara taşındığını ve “Ahlâken çöküyoruz!” diyen hocaların susturulduğunu kaydetti.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ LAĞVEDİLMELİ"

İhsan Şenocak, kendi internet sitesinde yayınlanan yazıda İstanbul Sözleşmesi'ne sert tepki gösterirken "Allah’ın insanı kadın ve erkek olarak yarattığı gerçeğini inkar anlamına gelen “İstanbul Sözleşmesi” ise değil sadece Müslümanların, akıl ve vicdan sahibi her tür insanın isyan edeceği bir ameliyedir. Derhal lağvedilmelidir" ifadelerini kullandı.

"Ayağımızın altından toprak kayarken biz hâlâ başka beklentiler başka rızalar peşinde olamayız" diyen İhsan Şenocak, söz konusu durumdan siyâsî irade başta olmak üzere âlimler, ârifler, ilahiyatçılar, muallimler, müderrisler, yazanlar, okuyanlar, çizenler hâsılı evlatlarına karşı vazifesini yerine getirmeyen Müslümanlar olarak herkesin sorumlu olduğunu belirtti.

"AİLE İSLÂM’A KAYITSIZ ŞARTSIZ İTTİBA EDEREK KURTULUR"

Toplumdaki ahlaki çöküntü ve eşcinselliğin Batı’nın taklit edilmesi sonucu oluştuğunu vurgulayan İhsan Şenocak çözüm için ise şu ifadeleri kullandı:

Âlimler, ârifler bu inkar hareketine karşı toplanmalı ve sürekli güncellenen İblis’in taarruzlarına, geliştirdikleri yeni davet usulleriyle karşı koymalı. Ezbere konuşma yerine gençlerin dünyalarının rontgenini çekip ona göre teşhis ve tedavide bulunmalı. Kur’an-ı Kerim ve Allah Rasûlü’nün ﷺ Sünnet’i çağın sorunları nazara verilerek yeniden okunmalı.

Ailenin Avrupa’ya uyum yasaları çıkararak değil, ihyâ eden İslâm’a kayıtsız şartsız ittiba ederek kurtulacağını belirten İhsan Şenocak, Aile Bakanlığı'nın İslâm Aile yapısı esas alınarak yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade etti.

İstanbul Sözleşmesi'nin hemen fesh edilmesi gerektiğini kaydeden İhsan Şenocak'ın yazısının son bölümü şu şekilde:

Dağıttığı ailenin tesellisini köpek beslemede ve kavimlerin helakına sebeb olan onursuz ilişkilerde arayan Batıyı taklit, aileyi felâkete sürüklüyor. Aile, onu yıkan Avrupa’ya uyum yasaları çıkararak değil, ihyâ eden İslâm’a kayıtsız şartsız ittiba ederek kurtulur. Bunun için Aile Bakanlığı, İslâm Aile yapısı esas alınarak yeniden yapılandırılmalı. Başına aile yapısıyla milletimize örnek olacak bir zat getirilmeli. İslâm’a muhâlif olmanın yanında erkekleri de evlenmekten soğutan süresiz nafaka gibi uygulamalara son verilmeli. İslamcı görünümlü feminist vakıf ya da derneklerin devlet üzerindeki “buyurgan” tasarruflarına fırsat verilmemeli. Aileyle alakalı kararların alınmasında bir kaç feministin değil Allah’ın (c.c) murâdı esas alınmalı. Cinsiyet eşitliği üzerinden hayvanlar âleminde dahi örneği olmayan iffetsiz bir hayatı meşrulaştıran İstanbul Sözleşmesi hemen fesh edilmeli.
Aileler, çocuklarına kastedenlere kaşı önlem almaya çağrılmalı. Hiçbir şey yapamayanlara kalpleriyle buğz etmeleri söylenmeli. Çocuklarının ruhunu iffet kalıbında mayalayan atalarımızın yolunu bırakıp onursuzluğa “aşk” diyenlere; sanatçı, yazar, çizer değil, ahlak ve nâmus yobazı denilerek tavır alınmalı. Böylece yeni yobazların üremesine mâni olunmalı.
Allah (c.c) var gam yok. Eğer kulluk ödevini yerine getirirsek, Câhiliyye’den İslâm Devleti çıkaran Rabbimiz (c.c), bu çağın Müminlerinin eliyle de insanlığı bu buhrandan çıkaracaktır.

İhsan Şenocak'ın yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

19 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

09

Ts-61 - Şimdi kendinizi yirtsaniz da bu ifsat çalışmalarının mesuliyeti omuzlarınızda öleceksiniz.!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 21:55
07

Adil Gülseven - Kayıtsız şartsız hertürlü yaşantımız Rabbimizin emrine uymaktan başka çare yok. Çare Adil düzen. Yani Allah'ın koymuş olduğu kanunları hayatımıza uygulamak.

Bütün işlerimizde.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 14:46
06

Seyyah - Seçim bitti ya ondan konuşur oldu önemli olan her zaman ve her yerde hakkı söylemek. Seni gidi zamanın hocası.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 14:26
05

Ts-61 - Ne oldu, zorunuza mı gitti Hocaefendi? Bunlara,17 yıldır canhıraş destek verirken ve destek isterken aklınız neredeydi diye sormazlar mı? Bunların hesabını ahirette ve-re-me-ye-cek-si-niz.!!!

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 13:43
04

Ihsan - dediği doğru aileye zarar veren kanunlar yönetmelikler iptal edilmeli

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 12:39
03

Ismail - Zinayi serbest birakirken sesini cikarmadi,faizi överlerken ses yk , adalaetsizliklerde ses yk kumarda ses yk üstelik birde cikti secim zamani Oy istedi, bugün cikmis aile diyr ,,üzülüyrum ve bu hcalari takibi birakiyrum.

Tek hoca Nurettin Yildiz

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 12:27
08

Mümin - @Ismail 03 nolu yoruma cevabı: Muhammed Emin Yıldırım Hocamızıda unutmayalım.Allahcc kendilerinden razı olsun yürekli ve doğruyu zalim dahi olsa ondan korkmadan yüzüne söyleyebilenlerden eylesin

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 15:29
02

Yakup - Elhamdülillah, ihsan hocada uyanmış, bundan birkaç sene önce avruoaya geldiğinde hiç böyle düşünmüyordu.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 11:41
01

Selo - Bugüne kadar yani gemi delik deşik olmadan batmaya yan yatmiş yarı yarı su almadan nerde idin Ihsan hoca.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 11:27

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?