Reklamı Kapat

Temel Karamollaoğlu'ndan Mehmed Şevket Eygi tepkisi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, vefat eden Mehmed Şevket Eygi hakkında edep dışı "gerici yazar öldü" diye haber yapan gazetelere tepki gösterdi.

Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, hafta sonu 86 yaşında hayatını kaybeden ilim ve mütefekkir sahibi Mehmed Şevket Eygi'yi andı. Vefat eden Mehmed Şevket Eygi hakkında edep dışı "gerici yazar öldü" diye haber yapan gazetelere tepki gösteren Karamollaoğlu, "Edep ve insanlığa sığmayan bir habercilik anlayışıdır." dedi.

Karamollaoğlu'nun yaptığı açıklaması şu şekilde:

"Her noktada belki aynı görüşleri benimsemiyorduk ama kendisini, birikimi, hakikatı arayan tavrıyla zihinlerimizde yer bırakan bir isim olarak hatırlıyoruz. Kendisi münevver ve edep sahibi adeta Osmanlı'dan cumhuriyete miras kalan bir hazine gibi kıymetli bir şahssiyetti. Cenazesine katılmak ve son vazifemizi yapmak nasip oldu. Fakat üzülerek belirtmek istiyorum ki birtakım medya kuruluşları sayın Mehmed Şevket Eygi Bey'e atıfta bulunurken pekte hoş olmayan ifadeler kullandılar. Haber başlıklarında "gerici yazar öldü" ifadeleri edep ve insanlığa sığmayan bir habercilik anlayışı olarak görülmektedir.

Çok acı bir şekilde söylemek istiyorum ki; bu tavır havuz medyasının bir farklı versiyonudur. Fikirleri farklı gözükse de bunlar "aynı yolun yolcularıdır" gibi geliyor. Bu ülkeyi kutuplaştırma ve kamplaştırma görevini ifa etmektedirler kaanati bizde doğuyor. Hangi inanca sahip olursa olsun, hangi fikre sahip olursa olsun ama asla insani dğerlerimizi kaybetmemeliyiz.

Merhum Mehmed Şevket Eygi Bey'e Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum bir kez daha. Sağcı - solcu, laik - dindar, Türk - Kürt demeden beraber yaşamak kültürüne sahip olduğumuz bir Türkiye'nin oluşmasını temenni ediyorum."

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:
# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

17 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

09

Çağlayanlar - Yüreğimiz Efendi kul Has kul Mehmed Şevket EYGİ Beyefendi'nin acısıyla yanarken Temel Karamollaoğlu Bey kardeşimizin; insanlığı unutmuşlara, merhumun "EMREDİLDİĞİ GİBİ DOSDOĞRU" olan zarif alim ve arif dünyasına haksızlık edenlere, güven telkin eden o duruşuyla kelamıyla insanlığı hatırlatmasına müteşekkiriz.

O kem sözlerin sahiplerine merhumun bizim kalbimizde ki "eşi menendi yok gönül sultanım benim" yerini onların bu sözlerinin bizim nezdimizdeki anlamını ancak şu söz anlatır:

"Söğüt ağacı meyva vermez, yarılıp sarılıp aşlanmayınca; bir insan MÜMİN olmaz sövülüp dövülüp taşlanmayınca, bir mümin VELİ olmaz Aşk kazanında haşlanmayınca."

Halini gizleyip en büyük keramet sırat-ı müstaqim üzere yaşamış, İYİ İnsan Hakiki hal dili Müslümanı, Hikmet Ehli, Saf MUHAMMED-i Ahlak (Salat ve Selam O'na) timsali Mümin, defin sırasında da zikredildiği gibi Serbest Ruh sırlı bir VELİ Mehmed Şevket EYGİ'ye cennette Firdevs makamlarına komşuluk cennet bahçesi kabrine nur Alanur diliyoruz.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 18 Temmuz 00:33
08

acecihüyük - Şimdi ;MEHMET ŞEVKET EYGİ'ye Saldıran bütün GAZETELERİ, GAZETENİN EN ÜST SAYFASINDA 1 YIL BOYUNCA İFŞAA ETMENİZİ TAVSİYE EDERİM.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 22:34
07

Gariban - rahmetli necip fazıl kısakürek olsaydı bunlara siz bize gerici diyorsunuz ama biz kimsenin gerisine biz kimsenin gerisine birsey yapmadık derdi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 14:16
06

Ömer Güney - S.A Sayın Merhum Eygi hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Fikirlerinden dolayı insanları ayıplamayı ve kınamayı, hor görmeyi dolayısıyla Merhum Mehmet Şevket Eygi hocamıza yapılan saygısızlığı şiddetle kınıyorum. Her insan, insan olduğu için saygıya değerdir. Kainatta Yaratıcıdan sonra insan gelir. Onun için yaratılmışlar arasında en mükemmel veya en aşağı bir varlıktır. Selam ve dua ile

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 14:02
05

Ts-61 - Allahü teala sizlerden razı olsun, Sayın BiLGe Başkanım! Rabbimiz teala sizleri başımızdan eksik etmesin, sizlere sağlıklı, bereketli ömürler versin inşaAllah.! Amiin.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 14:00
04

Türkiyem - Sayın Karamollaoğlu'nun görüşüne katılıyorum, böylesi ayrımcı ifade ve üslubu benimseyen ve kullananlara da acıyorum. Merhuma Allah'tan rahmet diliyorum.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 13:34
03

Enver Doğan - Rahmetli Erbakan Hocaya da sağlığında , değer vermeyen ciddi bir yapı vardı, bu gün onlar Erbakan Hocayı sevenlerden daha fazla onun fikirlerini paylaşır oldular. Zaman her şeyin ilacıdır, M.Şevket EYGİ' de ileride ne kadar değerli adammış, ne değerli fikirleri ve uyarıları olmuş diye anılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah, amin.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 13:28
02

İsmail Cavga - Sayın Şefki Eygi nin, Rahmetli Hamidullah, Rahmetli Seyyit Kutup ve diğer İslam alimleri hakkında olumsuz düşüncelerini anlamıyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 12:55
01

İsmai̇l Uçak - KİŞİNİN KONUŞTUĞU KELİMELER KENDİSİNİN AYNASIDIR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 12:35

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?