Reklamı Kapat

Şehir hastanesindeki vurgunu AK Partili milletvekili ortaya çıkardı!

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, hastanede, ‘Nasıl olsa parasını Meclis ödüyor’ denilerek kendisine yersiz tahliller yapılmak istendiğini açıkladı.

Kâr amacıyla işletilen şehir hastaneleri ile özel hastanelerdeki sağlık vurgunlarına AK Parti milletvekili de isyan etti. AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, şehir hastanelerde yersiz tahlil ve işlemler yapıldığını söyledi. Sağlıkta canını sıkan işler olduğunu belirten Öztürk, “Hastaneye gidiyorum, efendim gelmişken bir check-up yapalım, MR çekelim, tahlil yapalım diyorlar. İstemiyorum diyorum. Parasını siz ödemeyeceksiniz Meclis ödeyecek, diyorlar. İlla hastalık icat edecekler” dedi.

"HEMEN MR ÇEKİYORLAR"

Öztürk, yıllardır uygulandığı halde bir türlü önlem alınamayan sağlık sistemindeki büyük vurguna yönelik isyanını Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda şehir hastaneleri tartışılırken dile getirdi. CHP, İYİ Parti ve HDP'li milletvekilleri de, şehir hastanelerini işleten şirketlerin daha fazla para kazanmak uğruna yersiz tahlil ve işlemler yaptıkları eleştirisinde bulundu.


AK Parti Milletvekili Öztürk, şehir hastaneleri ile özel hastanelerdeki sağlık vurgununu kendi yaşadıkları üzerinden şöyle anlattı: “Benim de kafamın karıştığı, özellikle sağlık yatırımlarında canımı sıkan işler oluyor. Gidiyorsunuz hastaneye, size A'dan Z'ye tahlil yazıyorlar. Yok kanser tahlili, bilmem ne tahlili. Ya, kardeşim, ne gereği var, diyorum. ‘Efendim, siz para ödemiyorsunuz' diyor. Kim ödüyor? Meclis ödüyor. Ya, Meclis de ödese kamu ödüyor, bana illa hastalık mı icat edeceksiniz diye benim de çıkış yaptığım oluyor. Gidiyorsunuz ufak bir mesele için, size diyor ki, ‘efendim, gelmişken bir check-up yapalım' şimdi moda oldu ya. Yok MR çekelim, yok şunu çekelim. İlla bir hastalık buluncaya kadar… Sistemde çok aksayan yerler var.”

BOŞUNA AMELİYAT YAPILIYOR

CHP Balıkesir Milletvekili doktor Fikret Şahin, şehir hastaneleri modeliyle sağlık hizmetinin adeta para kazanılır ticari bir hizmet alanı haline dönüştüğünü, bu hastanelerde amacın insan sağlığından çıkıp kara odaklandığını savundu. Şahin, “Başhekimler toplantı yapıp hekimlere diyorlar ki, ‘Arkadaşlar, MR fazla isteyin, odyo fazla isteyin, tahlili fazla isteyin, gelirimiz artsın. Döner sermayemiz düşük kalmasın.' Başhekimler ciro bazında birbirleriyle yarışıyorlar, ‘ben bu ay 10 trilyon ciro yaptım, geçen aya göre 2 trilyon artırdım' diyorlar. Boşuna ameliyatlar yapılıyor. Ben şahit oldum, hekim olarak vicdanım sızlıyor” diye konuştu.

17 Temmuz 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Araştırmacı - Cemal Öztürk Akp'den daha milletvekili olamaz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 15:45
04

Jandarma - Uyanda balığa gidelim biz bunları senelerce dile getirdik

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 11:55
03

Levent Durusoy - Sağlıkta geldiğimiz son noktanın adı VURGUN demekki

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 11:25
02

Ihsan - bu işler doktorlara iftiradır protesto ediyorum doktor gereksiz tahlil istemez . ya siz çarpıtıyorsunuz yya by vekiller cahil.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 10:28
01

Kemall - Fazla ciro yapılmasını hükümet istiyor, başhekimleri belirleyen kim il AKP teşkilatı. Kim kime şikayet ediliyor. Yenidoğan yoğun bakımı doldur diye yenidoğan uzmanına baskı yapan başhekimler duyuyorum, İşin başka boyutu ise şu. Hekimler üzerinde baskı var. Hastaya hekimin kabahatı olmadan bişey olunca hekim suçlu oluyo, şikayet ediliyor savunma mahkeme vs. Öneri: Neyse boşver işe yaramaz. Lakin hekimlerin üzerine haksız yere gidilmesin, oy alacağız diye hasta ve yakınlarının haksız taleplerine göz yumulmamalı. Sağlık alanındaki sorunların odağında tribün siyaseti yatmaktadır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 09:49

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?