Reklamı Kapat

O gecenin ideolojisi ve partisi yok!

Memur-Sen Konfederasyonu, ABD ve İsrail destekli 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde, darbecilerin hedefi olan ve bombalanan TBMM’ye yürüdü.

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Yürüyüşün sonunda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “O gün sen, ben, o yoktu; o gün sadece ‘biz’ vardı. O gün meydanlarda kimsenin mezhebi, meşrebi, kavmi, ideolojisi, partisi yoktu. O gün milyonlar bir tek akıl, bir tek yürek, bir tek bilek olmuştu” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde, darbecilerin hedefi olan ve bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir yürüyüş gerçekleştirdi. Ulus’ta bulunan Melike Hatun Camii’nden başlayan yürüyüşe binlerce kişi katıldı. TBMM önünde son bulan yürüyüşte konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3 yıl önce FETÖ’nün taşeronluğunu üstlendiği girişimi “işgal girişimi” olarak nitelendirdi ve girişimin Türkiye’nin yiğit evlatlarının tarihi direnişi ile engellendiğini vurguladı.

O GECE MİLLET TEK BİLEK OLMUŞTU

Gözü dönmüş hainlerin, o gece meydanlara dökülen sivillere savaş uçakları, helikopterler, tanklar ve ağır silahlarla haince ve alçakça saldırdığını hatırlatan Yalçın, “O gün, daha henüz hiçbir çağrı yapılmadan, ilk meydana çıkan ve üyelerini meydana ilk çağıran teşkilat olarak darbeci hainlere karşı inancımızı, irademizi, ülkemizi savunduk, şehitler verdik, gaziler verdik. O gün sen, ben, o yoktu; o gün sadece ‘biz’ vardı. O gün meydanlarda kimsenin mezhebi, meşrebi, kavmi, ideolojisi, partisi yoktu. O gün milyonlar bir tek akıl, bir tek yürek, bir tek bilek olmuştu. O gün inanmış milyonlar coşkun bir ırmağa dönüşmüş, iradesinin önüne örülmüş bentleri yerle bir ediyordu” diye konuştu.

TÜRKİYE İŞGAL EDİLMEK İSTENDİ!

15 Temmuz darbe girişiminin bir işgal hareketi olduğunu belirten Yalçın, “917 yıl önce nasıl ki bir 15 Temmuz günü Kudüs işgal edildiyse, yine bir 15 Temmuz günü Türkiye işgal edilmek istendi. 15 Temmuz darbe girişimi, küresel emperyalizmin; bu ülkenin bağımsız duruşuna, antiemperyalist politikalarına, dayatmalara boyun eğmeyen iradesine, küresel vesayete yol vermeyen cesaretine karşı girişilmiş bir ‘diz çöktürme’ hareketidir” şeklinde konuştu.

BU MİLLET ARTIK UYANMIŞTIR!

“Emperyalistler istiyorlar ki biz öğretilmiş çaresizliğin kulu, sömürü düzeninin uslu çocuğu olalım” diyen Yalçın, şunları kaydetti: “Onlar bu ülkenin potansiyelini yok edip kapasitesini sınırlarken biz görmezden gelelim. Onlar istiyorlar ki ördükleri zindanlarda kendimizi özgür ve müreffeh kabul edelim. İstiyorlar ki mankurtlara, kuklalara kızalım ama onların arkasındaki eli öpelim. Ama bu millet artık uyanmıştır! Dostu da tanımaktadır, düşmanı da! Kuklayı da bilmektedir, tutan eli de! Oyunları boza boza, bentleri yıka yıka, bozgunları aşa aşa gelmiştir bugünlere. Bu millet mevcudiyetine kast eden son alçak saldırıyı da 15 Temmuz’da püskürtmüş, heveslerini zulmün kanlı kursağında bırakmıştır” diye konuştu.

17 Temmuz 2019 - Gündem

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?