Reklamı Kapat

Numan Kurtulmuş, Babacan açıklamasıyla kendini komik duruma düşürdü

Kendi kurduğu HAS Parti'yi Genel Başkanı iken kapatıp AKP'ye katılarak yol arkadaşlarını yüzüstü bırakan Numan Kurtulmuş, Ali Babacan'ın ayrılışını yorumladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi'nden ayrılarak kendi kurduğu HAS Parti'yi Genel Başkanı iken kapatarak kapatıp AKP'ye katılarak yol arkadaşlarını yüzüstü bırakan Numan Kurtulmuş, eski bakan Ali Babacan’ın AKP’den istifa edip yeni parti çalışmalarını değerlendirdi.

"SİYASET BİR İDDİAYA VE İRADEYE SAHİP OLMA İŞİ"

"Kendi kararı, saygı duyarız. Buna bizim bir şey dememiz doğru değil. Kendi kurucusu olduğu partiden ayrılma kararı vermiş, Allah hayırlı etsin." açıklamasında bulunan Kurtulmuş, "Siyaset hakikaten zor bir iş. Bir iddiaya ve iradeye sahip olma işi. Belki bir ömür sürecek, zaman zaman yoklukların, zorlukların, darbelerin, dimdik yokuşların olduğu bir mücadele süreci. Emek, zaman, sabır istiyor, mukavemet edebilme becerisi istiyor. Siyaset kişisel hesaplarla yönlendirilebilecek alan değil” ifadelerini kullandı.

"ORTADA BİR OLUŞUM YOK"

Ortada bir oluşumun olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, "Sadece bir arkadaşımızın partiden istifası sözkonusu. Önce bir ortaya çıkmalarını görelim. Kararı verecek millettir. Bundan sonra AKP nasıl devam edecektir sorusu önemlidir. AKP reformcu bir partidir. Ekonomik, siyasi, kültürel reformları gerçekleştiren bir partidir. Askeri vesayetle mücadeleyi fevkalade yapan bir partidir. AKP demokratik bir partidir. Bütün antidemokratik güçlere, bürokratik oligarşinin muhkem kalelelerine rağmen mücadelesini yapmıştır. AKP bu memlekette kim varsa hepsinin temsilcisi olmuş bir siyasi partidir. AKP yerli ve milli partidir. Türkiye’nin ekonomi, sanayi, savunma ve her alanda milli duruşunu tahkim etmesini savunmuş partidir. Biz bu özelliklerimizi kuvvetlendirerek yolumuza devam ettiğimiz sürece Allah’ın izniyle bir sefer de olsa AKP’ye yüzde 65 oy vermiş büyük kitle var" dedi.

KURTULMUŞ "İDEALLERİMİZİ TERK ETMEYECEĞİZ" DEMİŞTİ

1 Kasım 2010 tarihinde Saadet Partisi'nden ayrılarak HAS Parti'yi kuran Numan Kurtulmuş, daha sonra partisini kapatarak yola çıktığı arkadaşlarını yüzüstü bırakmış ve AKP'ye karşı yaptığı sert eleştiriler ile "Reel politiğin cazibesine kapılıp ideallerimizi terk etmeyeceğiz" açıklamasını unutarak 2012 yılında AKP'ye katılmıştı.

Numan Kurtulmuş, arkadaşları ile birlikte kurduğu partiyi kapatarak AKP'ye katıldıktan sonra AKP'de Ekonomi İşleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna oturmuştu. Kurtulmuş daha sonra 62. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görevine başladı. 63, 64 ve 65. Hükümetler döneminde Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan Numan Kurtulmuş, 65. Hükümet’te yapılan değişiklik ile Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı. AKP 6. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilen Kurtulmuş, halen AKP Genel Başkan Vekilliği görevini yürütüyor.

14 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Şeyhmüslüm - Bunlar milleti enayi ve geri zekalı kabul ediyor. Belkide söylediklerine haklılar. Çünkü davalarına ihanet eden ne kadar siyasetçi varsa şuan hepsi Ak Partide. Dmekki bunları özelliği bu koltuk ve menfaat neredeyse onlar oradadır. Yarın Saadet birinci parti olsa bunlar teker teker Saadetin yolunu tutarlar. Biz hata yaptık yuvamıza dönüyoruz derler.

Yanıtla . 0Beğen 15 Temmuz 10:58
02

Alibaba - insan bunları söylerken bi arkasına bakar,insanda onur gurur şeref haysıyet olur,ama insanda

Yanıtla . 0Beğen 15 Temmuz 09:40
01

Ak - senden basit duruma düşmedi sen firaunlaştın .sen kendi işine bak

Yanıtla . 0Beğen 15 Temmuz 09:07

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?