Reklamı Kapat

Numan Kurtulmuş, Babacan açıklamasıyla kendini komik duruma düşürdü

Kendi kurduğu HAS Parti'yi Genel Başkanı iken kapatıp AKP'ye katılarak yol arkadaşlarını yüzüstü bırakan Numan Kurtulmuş, Ali Babacan'ın ayrılışını yorumladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi'nden ayrılarak kendi kurduğu HAS Parti'yi Genel Başkanı iken kapatarak kapatıp AKP'ye katılarak yol arkadaşlarını yüzüstü bırakan Numan Kurtulmuş, eski bakan Ali Babacan’ın AKP’den istifa edip yeni parti çalışmalarını değerlendirdi.

"SİYASET BİR İDDİAYA VE İRADEYE SAHİP OLMA İŞİ"

"Kendi kararı, saygı duyarız. Buna bizim bir şey dememiz doğru değil. Kendi kurucusu olduğu partiden ayrılma kararı vermiş, Allah hayırlı etsin." açıklamasında bulunan Kurtulmuş, "Siyaset hakikaten zor bir iş. Bir iddiaya ve iradeye sahip olma işi. Belki bir ömür sürecek, zaman zaman yoklukların, zorlukların, darbelerin, dimdik yokuşların olduğu bir mücadele süreci. Emek, zaman, sabır istiyor, mukavemet edebilme becerisi istiyor. Siyaset kişisel hesaplarla yönlendirilebilecek alan değil” ifadelerini kullandı.

"ORTADA BİR OLUŞUM YOK"

Ortada bir oluşumun olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, "Sadece bir arkadaşımızın partiden istifası sözkonusu. Önce bir ortaya çıkmalarını görelim. Kararı verecek millettir. Bundan sonra AKP nasıl devam edecektir sorusu önemlidir. AKP reformcu bir partidir. Ekonomik, siyasi, kültürel reformları gerçekleştiren bir partidir. Askeri vesayetle mücadeleyi fevkalade yapan bir partidir. AKP demokratik bir partidir. Bütün antidemokratik güçlere, bürokratik oligarşinin muhkem kalelelerine rağmen mücadelesini yapmıştır. AKP bu memlekette kim varsa hepsinin temsilcisi olmuş bir siyasi partidir. AKP yerli ve milli partidir. Türkiye’nin ekonomi, sanayi, savunma ve her alanda milli duruşunu tahkim etmesini savunmuş partidir. Biz bu özelliklerimizi kuvvetlendirerek yolumuza devam ettiğimiz sürece Allah’ın izniyle bir sefer de olsa AKP’ye yüzde 65 oy vermiş büyük kitle var" dedi.

KURTULMUŞ "İDEALLERİMİZİ TERK ETMEYECEĞİZ" DEMİŞTİ

1 Kasım 2010 tarihinde Saadet Partisi'nden ayrılarak HAS Parti'yi kuran Numan Kurtulmuş, daha sonra partisini kapatarak yola çıktığı arkadaşlarını yüzüstü bırakmış ve AKP'ye karşı yaptığı sert eleştiriler ile "Reel politiğin cazibesine kapılıp ideallerimizi terk etmeyeceğiz" açıklamasını unutarak 2012 yılında AKP'ye katılmıştı.

Numan Kurtulmuş, arkadaşları ile birlikte kurduğu partiyi kapatarak AKP'ye katıldıktan sonra AKP'de Ekonomi İşleri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna oturmuştu. Kurtulmuş daha sonra 62. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görevine başladı. 63, 64 ve 65. Hükümetler döneminde Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan Numan Kurtulmuş, 65. Hükümet’te yapılan değişiklik ile Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı. AKP 6. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilen Kurtulmuş, halen AKP Genel Başkan Vekilliği görevini yürütüyor.

14 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Şeyhmüslüm - Bunlar milleti enayi ve geri zekalı kabul ediyor. Belkide söylediklerine haklılar. Çünkü davalarına ihanet eden ne kadar siyasetçi varsa şuan hepsi Ak Partide. Dmekki bunları özelliği bu koltuk ve menfaat neredeyse onlar oradadır. Yarın Saadet birinci parti olsa bunlar teker teker Saadetin yolunu tutarlar. Biz hata yaptık yuvamıza dönüyoruz derler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 10:58
10

Alibaba - insan bunları söylerken bi arkasına bakar,insanda onur gurur şeref haysıyet olur,ama insanda

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 09:40
09

Ak - senden basit duruma düşmedi sen firaunlaştın .sen kendi işine bak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 09:07
08

Ayşe Akıncı - Bence Saç ektir kölesi olduğun arkadaşa biraz daha benzersin....Zeki Müren bir tane idi Ama Bülent de ayrı bir tane

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 01:22
07

Difteri - AKP, kendi statükosunu oluşturmuş, onu korumak için her oluşuma karşı çıkan, statükocu bir partidir.

Siyaset, sadece son 3 yılı hatırlayıp, geçmişi unutma sanatıdır. Kendi doğrularını, gerçeğe galip kılma becerisi gerektirir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 23:13
06

Ankaralı - KURTULMUŞ "İDEALLERİMİZİ TERK ETMEYECEĞİZ" DEMİŞTİ

1 Kasım 2010 tarihinde Saadet Partisi'nden ayrılarak HAS Parti'yi kuran Numan Kurtulmuş, daha sonra partisini kapatarak yola çıktığı arkadaşlarını yüzüstü bırakmış ve AKP'ye karşı yaptığı sert eleştiriler ile "Reel politiğin cazibesine kapılıp ideallerimizi terk etmeyeceğiz" açıklamasını unutarak 2012 yılında AKP'ye katılmıştı. Çok çooook ideal sahibi Numan Kurtulmuş. Haberden de anlaşılıyor. Hele Has Partiyi kurarken, Gökçek'in artıkları 100 cüce insandan bir kaç tanesini de yanına almıştı. Alay konusu olmuştu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 22:25
05

Akinci 1453 - harunlar karunlar diyen bir numan vardi,abd projesi akpye yamandi, bastaki gömlek cikaran kibirli onuda tekmelerse,ne yapacak merak ettim numan efendi !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 21:02
04

Hadra - Sn Kurtulmuş sahi siz nerden geldiniz? Geldiğiniz yerleri, Kurup kapattırdığınız partiyi çok çabuk unutuyorsunuz! Hoş Olmuyor, Mevki, Makam, Koltuk ebedi değildir. Kefenin cebi de yoktur. Zerre kadar hayrın da Zerre kadar şerrin de hesabı vardır.(Zİlzal Suresi nettir.) Bundan Babacan haklıdır anlamı çıkmasın Yeteri kadar bölündük yeter artık, Şu AKP nin öz eleştiriye tahammüsüzlüğü, yanlışlarını terk etmeyişi, Adaletsizlikle uygulamaları, ve de kendilerini yetiştiren yüce davayı unutup kutsal gömleğini çıkarışları onları CHP karşısında hezimete uğratışının sonuçlarıdır. Hiç kızmayın ve de alınmayın gidişatınız Türkiyeye zarar vermektedir. İran, Irak, suriye, Yemen, Bahreyn, BAE, Arakan, Keşmir, Afganistan, pakistan vb vb İslam Ülkelerinin , D-8 in İslam Birliğin durumu ortada daha fazla zarar vermeyin lütfen Ned,ir Cumhurbaşkanının İstişare Kurulu ve Maaşları hiç Ahireti düşünmüyorsunuz ve İşçi, Memur, Emeklinin hali ortada ve de siz bir Müslüman olarak rahat uyuyorsunuz Allaha havale etmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 19:33
03

Ömer - Birzamanlar Haysiyet vardı. 17 yıl önce rahmetli oldu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 17:47
02

Arayış Bitti. - 1000 Numan Kurtuluş 1 Ali Babacan etmez benim gözümde.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 16:54
01

Adil# - Geçmiş lerini unutup nasıl rahat konuşuyorlar pes diyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 15:18

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?