Reklamı Kapat

Alparslan Kuytul hükümete seslendi: Zulmünüzle hatırlanacaksınız

Bolu cezaevinde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul'un ailesi ile görüşmesi yasaklanırken eşi ile son görüşmesinde hükümete seslenerek "hayırlı hizmetleriniz unutulacak zulmünüzle hatırlanacaksınız" dedİ

Büyütmek için resme tıklayın

Adana'da bulunan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan vakfın Kurucu Genel Başkanı Alparslan Kuytul'un ailesi ile görüşmesi yasaklandı. Bir yılı aşkın bir süredir Bolu cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul, eşi Semra Kuytul ile son kez 9 Temmuz salı günü açık görüşte görüştü. Semra Kuytul, Bolu'da yaptığı görüşmesinde eşi Alparslan Kuytul'un söylediklerini paylaştı.

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul'a ait internet sitesinde paylaşılan mesajlarda hükümete seslenen Alparslan Kuytul, "Gücünüzü kaybedeceksiniz, birbirinize düşeceksiniz, yaptıklarınız ortaya dökülecek, seveniniz kalmayacak, hayırlı hizmetleriniz unutulacak zulmünüzle hatırlanacaksınız." dedi.

Alparslan Kuytul'un eşi aracılığı ile yaptığı açıklaması şu şekilde:

"Ey benim namert düşmanlarım! Size boyun eğmem ve teslim olmam için iftiralarla beni hapse attırdınız. Allah’ın yardımıyla bunu başaramadınız. Zulmünüz beni daha da sağlamlaştırdı. “Alparslan Kuytul’a Özgürlük” yazan atkılarla yürüyen kadın ve erkek dava kardeşlerimin yüzlercesinin Emniyet’e götürülmesini sağladınız. Birçoğuna dava açtırdınız, sindiremediniz. 9 dava bana, 9 dava eşime açtırdınız, vazgeçiremediniz. Şimdi de biri 15, diğeri 16 yaşında kızlarıma benim özgürlüğüm için atkı ile yürüdüklerinden dolayı dava açtırdınız. Bu kadar mı alçaldınız?

"UTANMIYOR MUSUNUZ?"

15-16 yaşındaki kızlarımı böyle bir sebeple mahkemeye çıkarmanız hem onlar için hem de benim için bir şeref, sizin için ise bir zillettir. 15 yaşında Emniyete, karakola, tomalara, coplara, biber gazına, plastik mermilere, mahkemelere alışan bir nesil meydana getiriyorsunuz. Utanmıyor musunuz?
Haftalık telefon konuşmalarımı dinleyenler çoğalınca eşimle yaptığım telefon konuşmasını bile yasaklattınız. Hem de mahkeme kararını beklemeden ve bir anda iptal ettirdiniz. Ayda bir defa çocuklarımı görüyordum, onu da engelleyecek karar aldırdınız. Ayda bir defa zindandan çıkıp toprağa basıyordum, onu da yasaklattınız. Müebbet hapis cezası alanlara bile verilen başka mahkûmlarla haftalık sohbet hakkını dahi bana verdirmiyorsunuz. Merak ediyorum siz kendinizi nasıl varlıklar olarak görüyorsunuz? Memlekette ne ifade hürriyeti bıraktınız ne adalet.

"HAYIRLI HİZMETLERİNİZ UNUTULACAK ZULMÜNÜZLE HATIRLANACAKSINIZ"

Yaptıklarınız zulme olan nefretimi, İslam medeniyetine ve adaletine olan özlemimi arttırıyor. Zulmünüzle bizi pişiriyorsunuz. Zülüm kadar hızlı ve sağlam öğreten bir muallim yoktur. Unutmayın ki; zalim zulmünü arttırdıkça kendi sonunu hızlandırır. Allah ile mazlumun bedduası arasında perde yoktur. Çok mazlumun bedduasını aldınız, korkup titreyiniz. Allah’ın azabına uğrayacaksınız. Gücünüzü kaybedeceksiniz, birbirinize düşeceksiniz, yaptıklarınız ortaya dökülecek, seveniniz kalmayacak, hayırlı hizmetleriniz unutulacak zulmünüzle hatırlanacaksınız."

# ALPARSLAN KUYTUL İLE İLİŞKİLİ:

14 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Alparslan - Alparslan hoca sindirilmis bu cahil toplumda hakettiği yeri bulamadı.

Yanıtla . 7Beğen 16 Temmuz 02:01
06

Fatih - Şurada yorum yapanlar İslam dinini adam gibi öğrensinler sonra gelip konuşsunlar. Türkiye gerçeklerinden değil, Reis gerçeklerinden değil Kur'an gerçeklerinden her biriniz hesaba çekileceksiniz. O mazlumların ahı sadece zalimleri değil onların şakşakçılarını ve savunanları da beraber boğacak.

Yanıtla . 14Beğen 16 Temmuz 02:01
04

Recep Korkusuz - Reis doğru yolda..

Kuytul sen samimi olup olmadığını ve amacının ne olduğu konusunda kendini TEST et...

Yanıtla . 3Beğen 15 Temmuz 15:10
09

Mümin - @Recep Korkusuz 04 nolu yoruma cevabı: Doğru yol tekdir oda Allah ve Rasulünün yoludur.İnsanların samimiyeti icraatlarından bellidir.Hiç bir zulüm ebed değildir.Kişileri yüceltip onları tabu yapanlar hatasız görenler bilsinlerki o kişileri ilah edinmişlerdir.Ey akıl sahipleri hiç düşünmezmisiniz.

Yanıtla . 8Beğen 16 Temmuz 08:50
03

Recep Korkusuz - Seni destekler görünen iyi niyetli,güzel gönüllü ,sevdâlı ,saf ve temiz insanları kandırıp

Türkiye gerçeklerini görmemeye direnip ,bir sürü yanlışlar yapmaktasın.

Senin bu körlüğündür seni süründüren,cahilliğindir...

Reis yalız değil bunu iyi belle...

Bir de İngilizlerin Hangi maasum ve iyi niyetlilerin gayretlerini ,çabalarını nasıl kahpece,sinsice kullandığını iyice a raşşş tıırrrr.

Yanıtla . 4Beğen 15 Temmuz 14:52
08

Mustafa Aydin - @Recep Korkusuz 03 nolu yoruma cevabı: KUYTUL YALNIZ DEGILSIN ALLAH CC BIZIMLE BERABER DUALARIMIZ SENINLE

Yanıtla . 5Beğen 16 Temmuz 07:13
02

Recep Korkusuz - hoca sen benim kanaatime göre mazlum değilsin..

Senin konuşmalarının-vaazlarının çoğunu dinledim.

Amacın tebliğ yapmayı basamak olarak kullanıp,lider olmak...

Reisin Allah korkusu ve Allah sevgisini sen her dâim çook çirkin istismar ettin ve Haalâ istismar etmektesin... Reis cemaat değil....DEVLET,ÜLKE yönetiyor...

Sen İslam tebliğinin nezaaketini,zerafetini,hassasiyetini bilmiyorsun ,bu nezaketi öğrenmeye niyetin de yok.

Yanıtla . 2Beğen 15 Temmuz 14:43
05

Ts-61 - @Recep Korkusuz 02 nolu yoruma cevabı: Hadi oradan, sen git bu nutuklarini yandaş gazetende at, burası zülme uğraşmışlari eleştirme yeri değil.! Madem ki senin reisinde Allah korkusu varsa, neden dertleri İslam birliği değil de Avrupa birliği'dir.! Asıl sen bunları iyi araştır da öyle nutuk at.!

Yanıtla . 0Beğen 15 Temmuz 21:36
01

Ömer Güney - S.A Sayın Alpaslan Hoca ; Zalimin zülmü varsa Mazlumun Allah'ı var. Zalimler, hainler, fasıklar asla iflah olmaz. Onlar geçmiş zalim insanların başına gelenleri bildikleri halde kutsal saydıkları çıkarları, devletleri ve her neye inanıyorsalar bir gün kendileriyle birlikte cehenneme odun olacaktır. Mutlak galip Aziz olan Allah'tır ve gerçek mü'minlerdir. Selam ve dua ile

Yanıtla . 46Beğen 14 Temmuz 14:35

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?