Reklamı Kapat

Sorun AB’yi medeniyet projesi olarak görerek başladı

ÖĞ-DER, İstanbul sözleşmesi ile ilgili tepkilerini ortaya koydu…

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili bir tepki de eğitimcilerden geldi. ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, yazılı basın açıklamasında, “İstanbul Sözleşmesi olmak üzere sözde aileyi koruma adına çıkan ama aileleri bütünleştirmek birleştirmekten daha çok parçalayan AB eksenli kanunlar değiştirilmelidir” ifadelerini kullandı.

ANKARA BÜROSU

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, son günlerin tartışma konusu olan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Sürücü, sözleşmenin aile ve toplumun ruhunu yok eden bir metin olduğunu vurguladı.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ AİLEYİ VE TOPLUMU YOK EDEN BİR UYGULAMADIR

Ulaşılması gereken medeniyet projesi olarak AB’nin hedef seçilmesi ve AB anayasasının imzalanması sonrası birçok yanlış uygulamanın birbirini takip ettiğini belirten Sürücü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İstanbul Sözleşmesi’nin kabul edilmesi, 6251 sayılı kanun bu meş’um sözleşmenin yürürlüğe konması, buna bağlı olarak 6284 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi bu yanlışlıklar zincirinin parçalarıdır. Bahsi geçen kanunlara dayanarak uygulamaya konulan toplumsal cinsiyet eşitliği ise ailenin ve toplumun ruhunu yok eden en büyük ve en zararlı uygulamadır.

AHLAKI OLMAYAN TOPLUMLAR KÖLE OLUR

Ailesiz toplum dümensiz gemi gibidir. Toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları milletimizin ahlakının temeline konulan dinamittir. Ahlâkı ve ailesi yok edilen bir milletin başka toplumların kölesi olmaya açık hale geleceği kesindir. Bu yüzden başta İstanbul Sözleşmesi olmak üzere sözde aileyi koruma adına çıkan ama aileleri bütünleştirmek birleştirmekten daha çok parçalayan AB eksenli kanunlar değiştirilmelidir. Bu konuda akıl hocalığı yapan kurum ve kuruluşlar da kendilerine çekidüzen vermeli ‘Biz ne yaptık ne yapıyoruz ‘ diyerek kendilerini bir özeleştiriye tabi tutmalıdır.”

14 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?