Reklamı Kapat

Yeni Şafak yazarı: AKP için 'büyü bozuldu' demenin tam vaktidir

İktidara yakın Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, "AKP için 'büyü bozuldu' ifadesini kullanmanın tam vakti olduğunu" söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, AKP ile ilgili dikkat çeken bir yazı yazdı. Albayrak, "AKP için 'büyü bozuldu' ifadesini kullanmanın tam vakti olduğunu" söyledi. Albayrak "Sanırım sadece İstanbul seçim sonuçlarına değil, parti içinde uzun zamandır süren yaprak dökümünün son halkası olarak eski Bakan Ali Babacan’ın da ayrılarak Abdullah Gül’le birlikte bir parti kurma çalışmalarına başlamasına da bakarsak, diyebiliriz ki, 'büyü bozuldu" ifadesini kullandı.

Elbette 'iki kilo patatesle, üç soğana şehri verdi İstanbullu' diyenlerden değilim" ifadesini kullanan Albayrak, "İşsizlik" başlığıyla yayımlanan bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

"AK Parti için büyünün bozulması ifadesi bundan yıllar önce kullanılmıştı ama sanırım sadece İstanbul seçim sonuçlarına değil, parti içinde uzun zamandır süren yaprak dökümünün son halkası olarak eski Bakan Ali Babacan’ın da ayrılarak Abdullah Gül’le birlikte bir parti kurma çalışmalarına başlamasına da bakarsak, diyebiliriz ki, “büyü bozuldu” ifadesini kullanmanın tam vaktidir.
Yeni parti çalışmalarına ilerleyen günlerde değineceğim, ama AK Parti’nin toplumun yarısından çoğuyla kurduğu özel bağın gevşemeye, eprimeye başlamasının miladı hakkında muhtelif rivayetler olsa da, görünür olduğu ilk nokta İstanbul seçimleriydi. Dolayısıyla oradan alarak tahlile devam edelim.
Ekonomi, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de seçmen davranışını yönlendiren önemli faktörlerden biri. Ve AK Parti ile millet arasında gönül bağı diyebileceğimiz derecede kavi şekilde kurulan ilişki, 17 yıllık zaman zarfında hiçbir vakit ekonomi ile sınanmamıştı.
Bu bir ilk.
Elbette “iki kilo patatesle, üç soğana şehri verdi İstanbullu” diyenlerden değilim, bu cümleyi kurmak eski muktedirlerin düştüğü kibir hatasına düşmek olur ki, zaten 15 Temmuz’da kelleyi koltuğa alıp sokaklara çıkan, vatan uğrunda şehitler, gaziler veren bu milletin hak ettiği yargı da bu olmazdı doğrusu.
İstanbul’un CHP’ye geçmesi noktasına gelinmesinde birden çok faktör rol oynadı. Büyünün bozulmasına neden olan ve çoğu maddi olmayan bu faktörlerin bir kısmına daha önce değinmiştim. Ekonomi ise maddi sebepler arasında ve kabul edelim ki sıkı bir sebep. Türkiye’de bir süredir hayat pahalılığının yanı sıra işsizlik oranı çok yüksek."

12 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Celal - Büyü zaten yoktu ki bozulsun. Milleti yalan dolan ile kandırıp krallar gibi yaşayıp, halkın durumunu bilmemek kadar ekabirlik görülmüş mü dür? İşte akp halka tepeden baktı, kendi yandaşlarının gününü gün etti ve fakir ve orta gelirli halk perişan oldu. Bunun bir hesabı ve bileti olması gerekirdi ve Millet zaten Akp nin biletini kesecekti ve İstanbul'dan başladı kesmeye. Daha fazla yazmama gerek yok. Bürokraside ve işe alımlarda adım başı torpil. Bu vatan evlatlarının içerisinde zeki, inançlı, imanlı ve işin ehli insanlar, torpili yok diye kenarda bekledi,süründü, işsiz gezdi, bürokraside atıl vaziyette tutuldu. Bunun bir hesabı olacaktı ve bileti kesilecekti. Ne-te-kim bilet kesildi. Bundan sonra da toparlanacağını sanmam. Şuurlu Müslümanlar bu ayakları yutmadı ve akp nin ne olduğunu anladı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Temmuz 18:33
02

Ankaralı - Hanımefendi suya sabuna dokunmadan aklı sıra algı yapıyor. Yok soğan patates için İstanbullu bunu yaptı diyemem de bilmem ne.Desen kaç yazar.İstanbullu değil Türk halkı zaten akp nin yukarıdan aşağıya her ferdi kibir abidesi olduğu ve güç zehirlenmesi yaşadıklarını dağdaki çoban, sokaktaki boyacı, çöpçü dahi biliyordu.Bu halk kendisini enayi yerine koyup,din istismarı ile iktidar devşirenleri zamanında gördü ve cezasını da verdi. İslam Köylü Nursuz Süleyman buna örnektir.Bürokraside ve özellikle belediyelerde ak partili bürokratların dahi her türlü haksızlığa, zulme uğradıkları, mağduriyet yaşadıkları bir iktidarın başındakilere, sadece Ankara belediyesinden yüzlerce ak partilinin yazdıkları mektuplar kağıt kıyma makinası mı gitti, yoksa resmi dilekçe işlemi yapılarak Ankara belediyesine geri iade mi edildi. Recep Tayyip Erdoğan acaba araştırdı mı? Bu mektuplardan hiç mi bir tanesi eline geçmedi? Halk ekonomik dar boğazında boğulmak üzere iken, milletin anasına avradına küfür eden surasız Cengiz Holdingin sahibinin 430 milyon (eski para ile 430 trilyon) vergi borcunun bir çırpında silinmesine tahammül edemedi. Halkın çoğu kuru ekmek ile dahi sabahlarken, bunlar halka nispet edercesine refah bir hayat içinde yaşamalarına tahammül edemedi. Ayrıca her biri Çin'e, Rusya'ya çatan İslam mensubu soydaşlarımıza sahip çıkılmadı. Bürokraside ak partili olmayanlar ak partililere çin işkencesi yaşattılar. Ve bunun adı da dava ve misyon olacak öyle mi? Biz artık onu yiyemiyoruz. Ankara belediyesi buna çok güzel örnektir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Temmuz 18:29
01

Abid - Sıcak para soğuk havalarla gitti. Geride müslümanların alnına (bir kısmı hariç) leke bıraktı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Temmuz 15:08

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?