Reklamı Kapat

Yahu Erdoğan Milli Görüşü bölüp AKP'yi kurarken ümmet parçalanmadı mı?

Medyada AKP'nin bölünmesine dair dikkat çeken açıklamalar yapılıyor. AKP'nin parçalanmasını ümmetin parçalanması olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Milli Görüş'ü bölmesi hatırlatılıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Gündemde AKP'nin bölünmesine dair önemli tartışmalar yaşanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'nin bölünmesini ümmetin bölünmesi olarak değerlendirmesi ise kamuoyunun dikkatini çekiyor.

Milli Görüşü bölüp Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'yı terk eden ve AKP'yi kuran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "dava terkedilmez" açıklamaları gündem konusu oldu.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, AKP'nin bölünmesi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren bir yazı kaleme aldı.

Uğuroğlu yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ali Babacan'a hitaben "Ben Ali Bey'in kendisine de söyledim; Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz" şeklindeki ifadeleri kullanmasını çelişki olarak değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP'nin bölünmesine dair "Bizim dava arkadaşlığımızda bir şey var. Dava terk edilmez. Burada sonuna kadar hizmet söz konusudur" şeklindeki benzer açıklamalarına tepki gösteren Uğurluoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Görüşü bölüp AKP'yi kurmasını da ümmetin parçalanması anlamına geleceğini söyledi.

AKP'yi kurarken Milli Görüş hareketini böldüğünü söylediği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Uğuroğlu, yazısında "Yahu Erdoğan, Refah Partisinden kopup AKP'yi kurup milletvekillerini transfer ederken ümmeti parçalamaya hakkın var mıydı?" şeklinde tepki gösterdi.

Yazısından ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Babacan'a parti kurmasıyla ilgili "Fazla da geç kalmayın" tavsiyesinde bulunmasını dikkat çekici bulan Uğuroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bir yandaş gazeteci neden böyle söylediğini sorunca Erdoğan şu yanıtı verdi:
'Bir an önce kursun ki daha seçime dört sene var.'
Büyük bir kıyak yapmış Ali Babacan'a…
Ben bu 4 seneye taktım.
Erdoğan'ın aklında "erken seçim" var.
Ama dili "4 yıl sonra seçim" diyor…
Ama biliyorsunuz Anayasaya göre 4 yıl sonra yeniden aday olamıyor…
Zamanlama görevi de Devlet Bahçeli'nindir bilirsiniz…"

11 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Adanalı - bu gibi tezatlıkları görebilmek için Allahın verdigi akılı kullanmak gerek.ha ben kullanmmam dersen tabiki sölenene inanıp ona göre davranılabilir.ayrıca ne ümmeti kardeşim illa dini degerlere dayanmadan olmuyormu önce insanız sonra müslüman geçin bu ayakları artık yavhu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 16:14
10

Hadra - İnsan ve hakkı ile Adam olmanın özelliği özelliğ farlıdır. ve Davranış Duruş, gösterilişi ile belli olur, Muamelatı Projesi, Eylemleri ile belli olur! Milli Görüşlü Gömleğin Milli Görüş'ün Şerefli Başkanı Olmak Allah Vergisi ve Lütfudur herkese nasip olmaz! Yüce Allahın uygun görmediği bu Gömleği sırtından çıkartır mbuugünkü gibi tarihi İslama karşı sabıkalarla dolu Bir CHP ye Rezil ederek, ezdirerek, rusvay ederde bir türlü ibret de almaz! Cenazenizi kaldırın ey AKP !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 13:49
09

Hadra - Yüce Allah (CC) dünde Bugünde ''bölünmeyin parçalanmayın Allahın (CC) İpine sarılın buyuruyor'' O Gün AKP kurulmadan bu günkü tüm camiası ben Müslümanım, Kur'an' bana emirdir diye başta RTE ne yaptı böldü, gitti şimdi ağlıyor Zavallı acınacak haldesiniz D-8 i , İslam birliğini ihya et! başlat, tevbe istiğfar et! Helak olmadan Allahın ipine sarıl Batıdan, AB den, NATO dan, ABD den, İSRAİL' den hayır gelmeyeceğini bil ve kurtulmaya çalış Türkiye Tek Reçete ''Milli Görüştür'' Reçeteyi Kullanmazsan akibeti sen düşün !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 13:14
08

Hadra - O günlerde AKP i kurulurken ''Kırmızı Alarm diye bir TV Programı vardı ve bu Programda İsrail Büyük Elçisisi şöyle dememiş mi idi? ''Biz Erdoğan olsun ! Erbakan olmasın ! dedik ifadeleri hala benim göz ve kulaklarımdadır.'' AKP ve Zihniyeti ki CHP den hiç bir farkı yoktur böyle biline' Türkiye hala Katil, Zalim, Despot, Lanetlenmiş ve de Orta Doğunun musibet Terörist Devleti denilen İsrail ile İlişkileri devam ettirerek Palazlanmasını sağlanmakta bir Hugo Chavez kadar(Mevta Eski Venezuella Devlet Başkanı kadar ) cesaretli adımlar atamamaktadır. Merhum Erbakan Hocamız ne demişti? İsrail Kuvvetten anlar! diye AKP hiç konuşmasın daha iyi ve daha doğru olur! Kendi cenazesini kaldırsın da Milletimiz bir nefes alsın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 12:36
07

Bekir Aydoğan - Tevazu ya bakar mısınız Erbakanın ceketinin önü düğmeli yanındakinin ki değil

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 11:07
06

Mi̇lli̇ - YAA İŞTE BÖYLEE. KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER.....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 10:38
05

Adem Evliya - "Akıllı duşman akılsız dosttan iyidir" demişler. Mensupları yüzeysel fikirler etrafında toplamamak gerekir!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 10:07
04

Uğur - Seviyoruz seni Milli Gazete! taşı gediğine koymuşsun yine..

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 09:04
03

ilhami çöğender - ALLAH cc Adaleti Tecelli edecek şüphe yok.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 08:33
02

Hadra - Ayinesi iştir. kişinin Lafa bakılmaz demişler ya atalarımız. Ya sn RTE 2018 Ramazan İftarında güya Alemi İslamı Topladın İftarda ne verdin ?'' Original Coca Cola '' Torkunun veya Başka bir Milli yerli vb nin Ayranına ,sütüne Kıran mı Girdi, Hiçmi SAKA nın Orijinal Suyu damı aklına gelmedi Organik Hurma damı yoktu Allahın(CC) Resülünün sünneti bir yana Yahudinin Orijinal Coca Cola sı he ya ne demektir bu: Ey İsrail alsana bir kaç Mermi parası Git filistinde, Çeçenyada, keşmirde,Meynemarda, Saraybosnada Karadaağda, karabağda, Hindikuşta Müslüman katl et! bunun Yüce Allah hesabını sormayacakmı? Eee Etme Bulursun? Naziat Suresinde Ne buyruluyor ...... Vaktiyle Yüce Allah(CC) Hz Musaya(AS) Mukaddes Tuva vadidinde Git Firavuna Çünkü O azdı .............devamla buyrulmaktadır. Ötesi fasafiso o gerçekleşecektir.Bu Gömlek Kutsal gömlektir. Kurtuluş mu Yüce Allaha İstiğfardır ve bu gömleği tekrar Allahtan talep etmektir. Bunun Mektebi de Milli Görüştür.Darül Erkamdır sn RTE.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 06:48
01

Yun - AKP,nin dvasi mi varmis? Insana gulerler be. 17 yildir AKP'nin hepsinde cep davasi vardi ve insallah bu aziz millet bunlari mezarliga gondercek. Millet AKP'lileri gorunce simdi Milli Goruse hareketine tekrar teveccuh etmeye basladi. Erbakan hocanin hareketini parcalayanlar simdi kendi Siyasi cikarlarina ummetin gelecegi diyorlar. Ummet kim, sizler kim ey AKP liler?

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 04:40

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?