Reklamı Kapat

Erkek gümüş yüzük

Gümüş, altın gibi materyaller ve bu materyallerin yanı sıra taşlar insanlar için hep bir anlam ifade etmiştir.

Büyütmek için resme tıklayın

Gümüş belli durumlarda, altın belli durumlarda kullanılan materyaller olmuştur. Altın takılar toplumumuzda genellikle kadınlar arasında moda olmasına rağmen erkekler de belli çeşitlerde altın takıları kullanmaktadırlar.

Altın takı ve gümüş takı arasındaki belki de en fazla fark yaratan durum altın takıların aynı zamanda yatırım aracı olarak kullanılabilmesidir. Maalesef gümüş takılar bu tarz yatırım aracı olarak kullanılamamaktadır. Bu açıdan bakıldığında erkek gümüş yüzük tamamen beğeniye yönelik, kendini ifade etmek için kullanılan bir takı çeşididir.

Gümüş Yüzük ve Kendini İfade Etmek

Her türlü takı, kolye ve yüzük hem kadınlar için hem de erkekler için farkındalık olsun ya da olmasın bir kendini ifade etme aracıdır. Bu durumu şu noktadan yola çıkarak da tespit edebilirsiniz. Özellikle kadınlarda gündelik hayatta takılan takılar farklıykan özel günlerde takılan takılar, kullanılan aksesuarlar çok daha farklıdır. Bu farklılığın sebebi insanların kendilerini farklı durumlarda farklı şekillerde ifade etmesinden kaynaklanmasıdır.

Erkek Gümüş Yüzükler ve Anlamları

Erkekler için gümüş yüzük konusunda takılan yüzüğün bir anlam taşıması çok fazla önem arz ediyor. Bu durumun tespitini kuyumcu dükkanlarında ve kuyumculuk ürünü satan e-ticaret sitelerinde yer alan erkek gümüş yüzük ürünlerine göz gezdirerek çok rahat yapabilirsiniz.

Genelde göreceğiniz üzere erkek gümüş yüzükler klasik döneme, Osmanlı Dönemi’ne ait tarzlara sahipler bunun yanı sıra tutulan futbol takımı veya askerlikle alakalı da pek çok öğe görebilmektesiniz.

Şekiller, semboller ve dini öğelere de erkek gümüş yüzüklerde sıkça rastlanan öğeler. Bu açıdan baktığımız zaman şunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz ki erkekler, kullandıklarını takılarda kendilerini bariz bir şekilde ifade etmek istiyorlar.

Erkek Gümüş Yüzük Modası

Uzun süredir erkeklerde gümüş yüzük dedeğimiz zaman oval hatlara sahip, iri taşlı gümüş yüzüklerin moda olduğunu görüyoruz. Özellikle de parmak kalınlığı artıkça taş boyutu da daha fazla artabilmektedir.

Bunun yanı sıra bundan bir beş yıl öncesine göre kıyasladığımızda erkek gümüş yüzükte de bayan gümüş yüzükte de oldukça ciddi bir şekilde model çeşitliliğinde artış görüyoruz.

10 Temmuz 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?