Reklamı Kapat

Alparslan Kuytul'un ailesi ile görüşmesine yasak getirildi

Eşi Alparslan Kuytul'un cezaevindeki durumuna ilişkin açıklamada bulunan Semra Kuytul, "Cezaevi kurulu tarafından aile ile açık-kapalı görüşlere yasak getirildi" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bir yılı aşkın bir süredir Bolu cezaevinde tutulan Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul'un ailesiyle yaptığı 10 dakikalık telefonla görüşme hakkının süresiz engellendiği öğrenilmişti. 

Alparslan Kuytul'un eşi Semra Kuytul'un aktardığına göre Alparslan Kuytul'un ailesi ile açık ve kapalı görüşmesine de yasak getirildi. Alparslan Kuytul'un cezaevi kurulu tarafından aile ile açık-kapalı görüşlerine yasak getirildiği belirtilirken kararın henüz infaz hakiminin onayından geçmediği de ifade edildi.

Alparslan Kuytul'un eşi Semra Kuytul'un konuya ilişkin paylaşımları şu şekilde:

Sıkıntılar üst üste gelmeye devam ediyor. Alparslan Kuytul Hocaefendi davasından ve doğrularından vazgeçmiyor, vazgeçmesin de zaten..
Her şeye rağmen her zaman arkasındayız, yanındayız..
Ama üstümüze çok geldikleri de kesin, zulmü açık etmek de görevimiz...
Ona ard arda açılan delilsiz-dayanaksız mahkemeler, biz arkasında duruyoruz diye neredeyse her gün mahkemedeyiz, iki hafta önce ailesini arama hakkı akıllara zarar bir gerekçe ile süresiz kısıtlandı, en son mesele kızlarıma kadar geldi, 15-16 yaşında iki kızım da mahkemelik oldu.
Şimdi cezaevi kurulu tarafından aile ile açık-kapalı görüşlere yasak getirildi. Konu henüz infaz hakiminin onayından geçmedi ama beklemedeyiz.. Sebep aynı, telefonda terör örgütlerine talimat vermiş!!! Talimat da,"Talebelerim iyi bir İslam davetçisi olursa kurban keseceğim"demiş.
Bu süreçte çok sıkıntılı zamanlar geçirdik ama bu haberi aldığımdan bu yana çok üzgünüm. İtiraf etmeliyim ki eğer bu yasak uygulamaya geçerse bana en ağır gelen darbe bu olacak. Zaten ayda bir defa,sadece bir saat çocuklarını öpüp koklayabiliyordu, ondanda mahrum etmek istiyorlar
Ben sürecin başından beri eşimin arkasında duruyorum, ses kayıtları konusu da yine benim suçum(!) Sanırım konu artık beni çocuklarım vesilesiyle cezalandırmaya geldi. Bu yasak Hocaefendiye çok zor geleceği gibi bana da çok ağır gelecek! Bir babayı çocuklarından mahrum bırakmak!!!
Onun ayda bir çocuklarının yüzüne biraz daha fazla bakmaya çalışması, omuzuna alıp gezdirmek istemesi, o kısıtlı sürede küçük oyunlar oynamaya, her birine ayrı ayrı nasihat etmeye çalışması, kapıdan en son çıkarken son kez bir daha görmeye çalışması gözlerimin önünden gitmiyor..
Biz, Sisinin zulmünü sözümona kınayan bir memleketiz. Muhammed Mursi de çocuklarına hasret bırakıldı ve o şekilde de Rabbine kavuştu. Bize yapılanın ondan farkı nedir?
Birilerini Sisiye benzetmek kolay, Sisiye hakikatte kimin benzediğini düşünmek lazım.

08 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Hadra - Yeter ki Nepotizme bir şey olmasın deniliyor. Bu Furkan(Yani Kuran) Vakfı Sosyalist Perinçek Kadar da mı değeri yok bu nasıl İnsanlıkya! Bu Nasıl Zihniyet Ya! Hiç Trump Kadar da mı Değeri yok bu Müslümanın ? Her gün Rusya Lideri görüşülüyor da bu Müslüman size biat etmediği için mi İmam'ı Azaam Ebu hanifeye yapılan Zülmü yapıyorsun? Tarih, İnsanlık ,Allah(CC) ve Resülü Zalimlere lanet edecektir? İslamın Yiğit E^vladı Muhterem Alpaslan Bey Allah seninledir. Mısırdaki Sisiyi Kınayanlar Sisiden Beter oldular, Nemrutların ,Firavn ların akibeti ortadadır. Fazla söze hacet Yoktur. 'untmasınlar ki Tin Suresi onları bekliyor: '..... Sümme Redadnahü Esfesafilin olacaktır.'' Yüce Allah vaadinden Dönmez

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Temmuz 20:19
01

Abdullah Garİb - S.A Sayın Erdoğan ve devlete duyurulur. Halka ve insanlığa doğru bilgi ulaştırmaya çalışanları hapsedebilirsiniz hatta öldürebilirsiniz. Türkiye'nin oynadığı kumarı(Mehmet Şevket Eyginin deyimiyle) bir gün dünya ve insanlık gerçekleri öğrenecek Mahşerde Peygamberlerin, Tarihteki Türk milletinin, bütün Müslümanların ve tüm insanlığın önünde perişan olacak ve sonunda hak ettiğiniz cezaya çarptırılacaksınız. Mehmet Şevket Eygi hocama duyurulur. Amerika yıkılır, Rusya da yıkılır ve hepimizin bildiği İsrail'de kendisini bekleyen sondan kurtulamayacaktır. Ama Türkiye'nin oynadığı kumarı nasıl tekrar düzelecektir. Bunca şeyi ifsad ettikten sonra halimiz ne olacaktır. Bu nasıl Müslümandır ki dünyayı ifsad ediyor sonra suçu başkalarına atıyor. Ayet diyor ki 'Kim bir günah işler de onu bir günahsızın üstüne atarsa büyük bir günah yüklenmiş olur.' Ey devlet yöneticileri kuldan utanmıyorsunuz bari Allah'tan da mı korkmuyorsunuz...……………………………Sonsuz güç ve kudret sahibi Allah'ım! Beni kavmimin ve devletimin günahına ortak kılma. Tarafından bir rahmet olarak beni koru ve muhafaza eyle. Amin. Amin. Amin

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 08 Temmuz 18:41
03

Ufuk - @Abdullah Garİb 01 nolu yoruma cevabı: Amin kardeşim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Temmuz 10:34

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?