Reklamı Kapat

Tarım Bakanlığını hareketlendiren kararname; Pakdemirli görevde kalacak mı?

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, görevden alınacak mı? Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin görev süresini de yakından ilgilendiriyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararda Bilecik, Düzce, Eskişehir, Kırklareli, Kütahya ve Uşak Tarım ve Orman İl Müdürlerinin görevden alınmıştı. Görevden alınan il müdürlerinin 6’sı da şu anda bulundukları ilde görevde bulunmayan il müdürlerinden oluşuyor. Yani aylar öncesinden görevden alınmış hatta hepsinin yerine atamaları yapılmış il müdürlerinin kararnamesi ancak bugün yayınlanabilmişti.

FAKIBABA DÖNEMİNDE GÖREVDEN ALINDI, KARAR PAKDEMİRLİ DÖNEMİNDE YAYINLADI

Resmi Gazete'de yer alan kararda Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Salih Söğüt'ün 1.5 yıl önce yani Fakıbaba döneminde görevden alınmıştı. Bu süre içinde Söğüt’ün yerine atanan Erdan Alkan bile görevden alınmış ve yerine geçtiğimiz Kasım ayında Emine Sever atanmıştı.

6 İL MÜDÜRÜNÜN YERİNDE BAŞKANI İSİMLER GÖREV YAPIYOR

Tarımdan Haber'de yer alan habere göre Resmi Gazete'de yayımlanan kararda görev başındaki il müdürlerinin görevlerinden alındı gibi algılansa da İl Müdürlüklerinin sayfaları incelendiğinde durumun öyle olmadığı görülecek. Görevden alınan, Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Düzce Tarım ve Orman İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Salih Söğüt, Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü Ümit Ortan, Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve Uşak Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Kahraman’ın yerine zaten aylardır başka isimler görev yapıyor.

TARIM BAKANLIĞI KULİSLERİ HAREKETLİ

Resmi Gazete'de yayımlanan kararın geciken bir karar olmasına rağmen asıl önemli olan, mevcut şu anda yani aylar öncesinde Bakanlık tarafından ataması yapılan görev başındaki il müdürlerinin atama kararnamelerinin yayınlanması dikkat çekti.

Görevde olmayan Bilecik, Düzce, Eskişehir, Kırklareli, Kütahya ve Uşak Tarım ve Orman İl Müdürlerinin kararnamelerinin yayınlanmasına rağmen, görevde olan il müdürlerinin kararnamesinin yayınlanmaması Tarım ve Orman Bakanlığı kulislerini de hareketlendirdi.

BEKİR PAKDEMİRLİ'NİN GÖREV SÜRESİNİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

Görevde bulunan İl Müdürlerinin kararnamesinin yayınlanıp yayınlanmaması Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin görev süresini de yakından ilgilendiriyor. Hükümette 23 Haziran sonrası bir kabine değişikliği beklenirken, bu değişiklikte Bakan Pakdemirli’nin koltuğunu koruyup koruyamayacağı da il müdürleriyle ilgili kararnamenin yayınlanıp yayınlanmamasıyla belli olacak.

Eğer önümüzdeki günlerde görevde bulunan il müdürlerinin kararnamesi yayınlanırsa, bu Bakan Pakdemirli ile yola devam edileceğinin işareti olarak yorumlanacak. Onun için Bakanlık kulisleri, 6 il müdürüyle ilgili kararnamenin Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte yeni bir beklenti içine girdi.

27 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Ihsan - pakdemirli hellal gıdaya geçemedi değişebilir

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Haziran 09:29
01

sadi kara - o giderse köylü kalır o kalırsa köylü biter

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 22:55

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?