Reklamı Kapat

Kablonet nedir? Nasıl Kablonet’li olabilirim?

Ülkemizde internet sağlayıcı olarak hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Bahsedilen firmaların önemli bir kısmının yeni olduğunu söyleyebiliriz.

Büyütmek için resme tıklayın

 Bu yeni internet sağlayıcıları, genellikle televizyon ve internet gibi alt yapıları sağlamak için kara hatlarından yararlanmaktadır. Kara hattı ise, yolların altına döşenen ve bakırdan imal edilmiş olan iletken tellerdir. Yine televizyon yayını yapanların durumu ise kısmen daha farklıdır. Çünkü TV yayını için antenli veya kablolu bir düzeneğe ihtiyaç vardır. Ancak Kablonet’in (Uydunet) çalışma prensibi ise bu bahsedilenlerden farklıdır. Peki, Kablonet nasıl çalışır?

Kablonet nasıl çalışır?

Kablonet, TÜRKSAT A.Ş tarafından işletilen bir internet ve TV sağlayıcıdır. Ülkemizin genelinde sıklıkla tercih edilen Kablonet’i farklı kılan ise alt yapısı ve çalışma prensibidir. Çünkü Kablonet diğer firmaların aksine herhangi bir kara hattına ihtiyaç duymadan TÜRKSAT uydusundan aldığı sinyaller ile hizmet sunmaktadır. Bu nedenle de kullanıcılar olumsuz hava koşulları sonucunda internetin hızında yavaşlama ya da internet kesintisi gibi sorunlar ile karşılaşmazlar. Bunların yanı sıra satın alınan Uydunet paketinin internet hızı 20 Mbps ise bu hız her zaman sabit kalacaktır.

Kablonet, Türkiye’nin 22 şehrinde hizmet sunmaktadır. Bu illerde Uydunet hizmeti satın alan kişilerin memnuniyet oranı diğer telekomünikasyon sağlayıcıları ile karşılaştırıldığında oldukça fazladır. Uydunet’i bu kadar başarılı kılan en önemli durumlardan birisi ise, hemen her bütçeye hitap eden fiyat politikasıdır.

Nasıl Kablonet’li olabilirsiniz?

Ülkemizin 22 ilinde yüksek memnuniyet oranı ile hizmet sunan Kablonet aboneliği ise oldukça kolaydır. Eğer siz de kesintisiz internet ve pek çok TV kanalının yer aldığı Teledünya hizmetinden yararlanmak istiyorsanız hemen Kablo TV’li olabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikli olarak ikamet ettiğiniz ilde Kablo TV altyapısı olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer altyapının varlığından emin değilseniz hemen Uydunet Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcileri, bulunduğunuz ilde Kablonet’in varlığı ile ilgili sizi bilgilendireceklerdir.

Tüm bunların yanı sıra eğer bulunduğunuz ilde Kablo TV altyapısı varsa, abonelik işlemleri için yine 0850 888 0 126 müşteri hizmetleri numarasını aradığınızda sizi yönlendirecektir. Ancak tüm bahsedilen işlemleri bir Kablonet bayisine giderek de gerçekleştirebilirsiniz.

27 Haziran 2019 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?