Reklamı Kapat

AKP'ye sert tepki: Pervasızca İsmet Özel’in sözüne musallat oluyorlar

İstiklal Marşı Derneği, İsmet Özel'in sözüyle 23 Haziran İstanbul seçimini değerlendiren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'a yönelik sert bir tepkide bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

23 Haziran 2019 İstanbul seçiminin ardından değerlendirmede bulunan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan şair ve mütefekkir İsmet Özel'in bir sözünü kullanmıştı.

İsmet Özel'e yakınlığıyla bilinen İstiklal Marşı Derneği, AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'a yönelik sert bir tepki gösterdi. İstiklâl Marşı Derneği İkinci Başkanı Gökhan Göbel imzasıyla yapılan açıklamada "Yıllardır hem Türkiye’nin felakete sürüklenmesi hadisesinin acenteliğini yapanlar hem de münadinin sesinin ulaşacağı kulakları tıkama, sağırlaştırma, yok etme ile vazifeli bulunanlar bugün hiç ar etmeden, pervasızca İsmet Özel’in bu sözüne musallat oluyorlar" denildi.

İstiklal Marşı Derneği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Geçtiğimiz günlerde AKP’li Meclis Başkanı'nın İsmet Özel’in sözlerini tahrif ederek anması hakkında bir yazı neşretmiş, bir çetele tuttuğumuzu da o yazıda söylemiştik. Bu sefer AKP Grup Başkan Vekili İstanbul seçimlerinden sonra İsmet Özel’in üç ciltlik kitabının ismi ve aynı zamanda Türkiye’yi dolaşarak verdiği konferansların serlevhası olan “Toparlanın, Gitmiyoruz” sözünü sarf etmiş. Yıllardır hem Türkiye’nin felakete sürüklenmesi hadisesinin acenteliğini yapanlar hem de münadinin sesinin ulaşacağı kulakları tıkama, sağırlaştırma, yok etme ile vazifeli bulunanlar bugün hiç ar etmeden, pervasızca İsmet Özel’in bu sözüne musallat oluyorlar. Lafı uzatmayıp İsmet Özel’in Bir Akşam Gezintisi Değil Bir İstiklal Yürüyüşü kitabından birkaç cümleye yer veriyoruz:
“Ben İstiklâl Marşı Derneği ku­rulmadan önce de “Toparlanın Gitmiyoruz” konuşma­larında hep şunu söyledim, dedim ki: “Ben bir felâkete mani olmak üzere konuşmuyorum. Ancak felâket vuku bulduktan sonra birisi harekete geçmek üzere nida etti­ğinde, onu duyacak kulaklar olmasını temin için konuşu­yorum.” Şu anda felâkete doğru tam gaz gidiliyor. Çünkü herkes parasını, mevkiini, huzurunu muhafaza etmek için gâvurun icbar ettiği şeyi yapıyor. Önce gönülsüzmüş gibi görünüyor; bir süre sonra parası, mevkii, rahatı o kadar kendisine sıcak geliyor ki bu sefer gâvurun istediğinin faz­lasını yapmaya başlıyor. Bu her gün olan şey. Gâvurdan daha gâvur oluyor. Ne olacak bilmiyorum! Hâlâ yapılacak şeyler olduğuna inandığımı biliyorum. Ama yapılacak şey­ler olduğuna inanmak başka, bunları yapacak insanların olduğuna inanmak yine başka… Allah korkusu belki bizi yola sokar mı, bilmiyorum!”

25 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Ferhat - her zaman ki gibi yine laf ebeliği yapmışlar ne olmuş yani İsmet ÖZEL den bir alıntı yapmışsa.Bülent Turanı takdir veya çok beğendiğim için değil lakin bir kaşık bile etmeyecek sularında tufan koparmaya çalışan bu kafaları tanıdığımdan hadi ordan

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 22:40
06

Ziya Parlak - @Ferhat 05 nolu yoruma cevabı: İsmet Özel’den alıntı yapmak o kadar basit bir şey değildir. Öncelikle abdest alıp Üstadın adını zikretmeye başlaman gerek.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 13:23
04

Çağlayanlar - "YILLARDIR HEM TÜRKİYE'NİN FELAKETE SÜRÜKLENMESİ HADİSESİNİN ACENTELİĞİNİ YAPANLAR."

İSTİKLAL MARŞI DERNEĞİ HAKİKATİ BİR ÇIĞLIK GİBİ HAYKIRMIŞ KİMSEYE MÜDANASI OLMADAN MEHMED AKİF ERSOY VAKARINDA HILKATEN ASİL DURUŞLA.

ALLAH İSTİKLAL MARŞI DERNEĞİNDEN RAZI OLSUN SIHHAT AFİYET VERSİN ONLAR MÜSLÜMAN-TÜRKÜN MENFAATİNİ İSTİKLAL VE İSTİKBALİNİ DÜŞÜNÜYOR, GÖZETİYOR ALLAH DA ONLARI GÖZETSİN.

İsmet Özel Bey kardeşimiz başta hepsinin kalbine şifa niyetine "SALLİ ALA TABİBİ KULUBUNA MUHAMMED (SALAT VE SELAM VEMAERSELNAKE İLLA RAHMETENLİL ALEMİYN İLE ALLAHIN KULU VE RESULÜNE)"

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 18:06
03

Çağlayanlar - Etrafımız düşman dolu akıl alacak olacak iş değil. ALLAH bize akıl fikir versin diyeceğim belki de Azimüşşan ALLAH kaç şans verdi ama; ısrarla "kendini kendi elleriyle tehlikeye atan bir millet bir idare. Aklın hüneri hikmet vadisinde diyor Nef'i ama bu bizim Meclise uğramamış sanırım.

"Aklın hüneri vâdî-i hikmettedir ancak

Tahkîk ile hikmet nice bir dilde yer eyler." Nef’î

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 17:57
02

Cafer Sarıgül - Sinesinde birleşsin sağa sola sapanlar,

Kahrolsun Hak dururken zorbalara tapanlar!.

Osman Yüksel Serdengeçti

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 13:54
01

Erdem - bunların tahrif edip içini boşaltmadıkları, kullanmadıkları değer kalmadı ki. normaldir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 13:34

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?