Reklamı Kapat

Binali Yıldırım: Özür diliyorum

31 Mart seçim sürecindeki Saadet Partisi’ne yönelik haksız söylemlerin hatırlatılması üzerine Binali Yıldırım, "Saadet Partililerden özür diliyorum" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan Hocanın Türkiye’ye büyük hizmetler yapmış, çok kıymetli bir lider olduğunu belirten Binali Yıldırım, Milli Görüş’ün önemine vurgu yaptı. 31 Mart seçim sürecindeki Saadet Partisi’ne yönelik haksız söylemlerin hatırlatılması üzerine Yıldırım, “Milli Görüş, İslam davasının köküdür. Siyasetin sert rüzgarlarında konjonktürel olarak yanlış anlaşılacak, maksadını aşacak söylemlerde bulunmuş olabiliriz. Bunun için Saadet Partisi mensubu kardeşlerimiz incinmiş olabilir. Bu ülkede Bakanlık yapmış, Başbakanlık yapmış bir kardeşiniz olarak Saadet Partililerden özür diliyorum” açıklamasında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Milli Gazete’yi ziyaret etti. Milli Gazete İmtiyaz Sahibi Ömer Yüksel Özek ve Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş tarafından karşılanan Yıldırım, Milli Gazete yayın kurulu ve editörleriyle yemek yedi ve seçimlere ilişkin soruları yanıtladı.

MİLLİ GÖRÜŞ, İSLAM DAVASININ KÖKÜDÜR

Mühendislik eğitimi aldığı üniversite yıllarında Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yerli, milli ve kalkınmacı söylemlerinden etkilendiğini söyleyen Yıldırım “Erbakan Hocamızı anlatmaya gerek yok. Mekanı cennet olsun. Hiçbir zaman şöhret peşinde olmadı. 1974 Kıbrıs Harekatı’ndaki görevini ve etkisini herkes biliyor ama kendisi başbakan yardımcısı olduğu için devlet kuralları gereği dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in ismi daha çok ön plana çıktı. Milli Görüş, İslam davasının köküdür.” açıklamasında bulundu.

BİRBİRİMİZİN YÜZÜNE BAKACAĞIZ

Sohbet sırasında 31 Mart seçim sürecinde Saadet Partisine yöneltilen çirkin ithamlarla ilgili düşünceleri sorulan Yıldırım, “Siyasetin sert rüzgarlarında konjoktürel olarak yanlış anlaşılacak, maksadını aşacak söylemlerde bulunmuş olabiliriz. Bunun için Saadet Partisi mensubu kardeşlerimiz incinmiş olabilir. Bu ülkede bakanlık yapmış, başbakanlık yapmış bir kardeşiniz olarak Saadet Partililerden özür diliyorum. Saadet Partilileri ayrıştırmak, ayrı bir yere koymak gibi bir görevimiz olamaz. Seçimler gelir geçmez biz her zaman birbirimizin yüzüne bakacağız” ifadelerini kullandı.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NU TAKDİR EDEN BİR İNSANIM

Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na yöneltilen yakışıksız ifadelerle ilişkili olarak da görüşlerini paylaşan Yıldırım, “Temel Karamollaoğlu’nu takdir eden bir insanım. Temel bey bilgisiyle, tecrübesiyle bu ülkeye çok büyük hizmetleri olmuş, ülkenin gelişmesine katkı sağlayacak işler yapmıştır. Temel beye bunun dışında başka bir sıfat asla yakıştıramam.  Yöneticiler düzeyinde kırıcı ve yanlış anlaşılmaya müsait şeyler söylenmiş olabilir. Bunlar için de tekrardan özür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

GÖNÜL İSTERDİ Kİ TÜM ADAYLAR YAYINA KATILABİLSİN

Yıldırım, Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar ve Vatan Partisi’nin de adayı olmasına rağmen İstanbul seçimlerinde 2 adayla ortak televizyon yayını yapılmasının demokratik olup olmadığına yönelik soruya; “ Gönül arzu ederdi ki bütün adaylar programda yer alsınlar ama bu mümkün olmadı. Bunu biz konuştuk kendi aramızda fakat bizim tek başımıza verebileceğimiz bir karar değildi. Diğer adayları daha az önemli diye nitelemek istemiyorum fakat İstanbul kamuoyu ittifakın iki adayı üzerinde toplanmış gözüküyor. O yüzden bir kamuoyu beklentisi olarak iki aday olarak bir araya geldik. Herkes programı izledi. Nihayetinde seçmen kararını verecek. Ümit ederim İstanbullular geleceklerini belirleyecek en isabetli adayı tercih ederler.” cevabını verdi.

ŞAHSEN ANKET YAPTIRMIYORUM

Seçim anketlerine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Yıldırım, “Ben şahsen anket yaptırmıyorum ama partimiz düzenli anketler ve saha araştırmaları yapıyor. Ben hep söylerim en doğru anket sandıktan çıkan ankettir. Anketler son zamanlarda yönlendirmeye yönelik sonuçlar da doğuruyor. Anketlerimiz yapılıyor. Sonuçlarda bir sıkıntı yok. Elimize ulaşan rakamlarda sonuçların neredeyse birbirine yakın olduğunu görüyoruz.” dedi.

31 MART SEÇİMLERİNİN YENİLENMESİNİ İSTEMEDİK

31 Mart seçim sonuçlarına ilişkin de konuşan Yıldırım, “31 Mart’ta biz seçim kaybetmedik, rakibimiz de kazanmadı. 31 Mart seçimi sonuçlanmadı. Seçime hile karıştı. Oy kaydırmaları yapıldı. Bizim oylarımız başka adaylara yazıldı. 6 ilçede oyların kısmen ya da tamamen yeniden sayılmasıyla aradaki oy farkı 13.729’a düştü. Sandıkların geriye kalan yüzde 90’ı sayılsaydı seçmenin kafasındaki sorular da cevap bulmuş olacaktı. Biz hiçbir zaman seçimin yenilenmesini istemedik. Baştan beri CHP’ye oyların tamamının sayılmasını teklif ettik. Ama CHP olarak kabul etmediler. Bize oy verenlerin oylarını korumak zorundaydık. YSK’ya başvurumuzu yaptık, gerekçeler incelendiğinde haklı olduğumuz ortaya çıktı. YSK da seçimleri yenileme kararı verdi. Seçim tekrarı sonuçlanmayan bir seçimin yenilenmesinden ibarettir” değerlendirmesinde bulundu.

19 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13

Ali Ergül - Üzüldüm bazı arkadaşlar Akp yi destekleme yorumu yazınca. Çok üzüldüm. İçim kanadı. Biz Saadet partililer Hak yolundan dönmeyiz ne makam, ne para ne koltuk sevdasına bir de biz Ne gayrimüslümün ne münafık ın tarafını seçmek zorunda değiliz bizim tek yolumuz Hak yoludur.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 20 Haziran 10:37
12

Inceler - vay be bu neymis koltuk,ama biz ahirete biraktik,miloi goruş her tarafi kâr,bu dunyada %2,ahirwttre %100 atilam iftira,hakaret,hiybey,nadil amaa,hamd olsunnn

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 19:51
09

Deliver - Seni şark kurnazı seni.Yemezler !.. Bizim mahalleden sana oy yok.Unutma ki biz 2 kişi kalsak birimiz aday olur diğerimiz ona oy veririz.Biz Milli Görüşçüyüz.Eski milli görüşçü diye bir şey de yoktur.Ya Milli Görüşçüdür yada değildir.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 13:23
08

Ergin - E adam daha ne yapsın. Siz özür dilemenin kolay birşey olduğunu zannediyorsunuz. Kızgın olmak Sadetli seçmenin hakkı, çok hatalar ve haksızlıklar yapıldı. Hele Süleyman Soylu'nun Karamollaoğlu hakkındaki sözleri aklıma gelince kan beynime sıçrıyor. Ama Saadet'e düşen Binali başkanı desteklemektir. Yarın öbürgün CHP'li gelip Saadet'i desteklemeyecek. Ak partili gelip destek verecek. Bence burdaki Saadet'in kararı geleceği ile ilgili karardır. Doğru olan da Binali başkanı desteklemektir.

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 12:28
14

Ts-61 - @Ergin 08 nolu yoruma cevabı: Hadi oradan.! Köprüyü geçene dek ayı'ya dayı diyenleri bizler çok iyi tanıyoruz.! Daha düne kadar teröristtiler, vatan hainiydiler şimdi ne olmuş da birdenbire kardeş olmak akıllarına gelmiş.? Uyanın artık, perişan ettiniz bu milleti.!!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Haziran 00:25
11

Muzo - @Ergin 08 nolu yoruma cevabı: Ergin kardeş belli ki Milli görüş dışında iktidar sevdalısı bir kardeşimizsin. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.Hocam da bunların ne olduğunu biliyordu. Buralar da masal anlatma bize.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 16:18
10

Orhan - @Ergin 08 nolu yoruma cevabı: Ergin kardeşim görüşlerine katlıyorum.milli görüş seçmeni partiler üstüdür.milli görüş seçmeni yaklaşık olarak %15 civarındadır.yaklaşık olarak %7 si sadet partisinde %93 ü ak partisindedir.yani %1sadette %14 ü ak partisindedir.bunun analizinin iyi yapılması gerektiğine inanıyorum.seçmen şu anda bu şekilde düşünmektedir.sadet partisine chp den oy gelmez gelirse yine ak partideki %14 milli görüş seçmeninden gelecektir.ben milli görüş seçmeni olarak bu iki partiyi bizim partimiz olarak görüyorum.iki partidede milli görüş seçmeni vardır.23 hazirandaki seçimin sadet partisi için önemli olduğuna inanıyorum ve fısat olarak görüyorum.ak partideki milli görüş seçmeni ile köprüler kurabilir,gönül bağlarını kuvvetlendirebilir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 16:15
07

kes - sana gelince binali...özür diliyormuş.hadi ordan hadi ordan

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 11:43
06

Uğur - Hiçbir anlam ifade etmez bu Saadetliler için....

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 10:42
05

İyi̇ Parti̇li̇ Serksn - İYİ PARTİLİ VE CHP LİLERDEN niye özür dilemiyorsun onlar insan degilmi

saadetten oy almak için şirinlik yapıyor binali

seçimden önce terörist hain zillet dediniz halka ben sana hakkımı helal etmiyorum binali

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 09:41
04

Vatandaş - Önce idam et sonra özür dilerim.Bu ne tür ,hangi çeşit insanların harcı olduğunu bilmeyen var mı?

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 09:35
03

Fakir - Önce dindar vatandaşı memuriyetten at. Sonra seçim de onun oyunu almak için özür dile. Kararname de imzası olan kişilere attığı bu memur oy vermeyecek! Hak ihlali yapanlar, İnsanı açlığa ve işsizliğe mahkum edenler aynısını yaşar inşallah!

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 08:08
02

Ali - Abdestimizden şüphemiz yok ki birilerinin bize bunu hatırlatmasına gerek olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Haziran 07:20

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?