AKP'de dikkat çeken senaryo: 50-60 milletvekili istifa edecek..!

Türkiye'nin ABD ile yaşadığı krizlerin yanı sıra ekonomik ve siyasal sorunlar bazı senaryoları gündeme taşıdı. Yaşanan bu krizler çerçevesinde temmuz ayında önemli gelişmelerin olacağı iddia ediliyor.

Büyütmek için resme tıklayın

23 Haziran İstanbul seçimlerine az bir zaman kala Ankara kulislerinde dikkat çeken söylentilerin olduğu iddia ediliyor.

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, Türkiye'de temmuz ayında bir takım gelişmelerin yaşanabileceğini kaleme aldığı bugünkü yazısında ifade etti. 

Başta S-400 ve F-35'ler krizi olmak üzere ekonomi ve siyasette akıl almaz senaryoların olduğunu belirten Takan, "Temmuz ayında ne olabileceğini önceden kestirmek çok zor. Siyasi kulislerde bazen akılları çatlatacak hatta sizlere çok tuhaf da gelebilecek senaryolardan bahsediliyor" dedi.

AKP'nin Türkiye'deki sorunlara çözüm üretemediğini aktaran Takan, "Sorunlar ağırlaşıyor... Bunlara ilaveten yenileri de gündeme gelebilir... Siyasi iktidarın ne yapacağı kestirilemiyor. Bir  kabine revizyonu, sorunlara çare olabilir mi?.. Sanmıyorum!.. Büyü bozuldu bir kere... Dolayısıyla iktidar partisinin kafası da oldukça karışık" dedi.

AKP'nin kapalı kapılar ardında yaşan sorunlara çözüm bulmak için geniş tabanlı siyaset formülü üzerinde çalıştığını ifade eden Takan, "sorunların bu yönetim  tarafından çözülemeyeceği taraflı tarafsız hatta iktidar içinde olan birçok kesim tarafından seslendiriliyor. Her geçen gün dağılan, sürekli yalpa yapan, çözümsüzlükleri yeni bir vizyon yeni bir politikaymış gibi sunan bir iktidar yapısı ve onun küçük ortağı... Gereğinden fazla, tolere edilebilir oranların kat kat üstünde yapılan hatalar... Geniş tabanlı yeni bir formül?.. Ben demiyorum!.. Kapalı kapılar ardında konuşuluyor da konuşuluyor" şeklindeki ifadeleri kullandı.

SAADET PARTİSİ MARKAJA ALINMIŞ!

23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarına göre AKP'nin iç muhaliflerinin pozisyon alacağını belirten Takan, bazı sürprizlerin olabileceğini aktardı.

AKP içindeki muhalif millevekillerin bir kısmının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü desteklediğini söyleyen Takan, "Geniş tabanlı çözüm  senaryolarının yanı sıra  partileşme sürecinde AKP'li iç muhaliflerin ne yapacağı da 23 Haziran'a endeksli.. Azledilen Başbakan unvanına sahip Ahmet Davutoğlu'nun tavrı net gibi gözükse de o cepheden sürpriz bekleyenler var. Abdullah Gül ile birlikte hareket eden  AKP'li muhalifler ve henüz rengini belli etmeyenler, Ali Babacan'ı kolluyorlar" şeklindeki ifadelere yer verdi.

Ayrıca Abdullah Gül ve ekibinin Saadet Partisi üzerinden hamlelerde bulunduğunu iddia eden Takan, "Erdoğan'ın İstanbul seçimine yönelik Saadet Partililer üzerinden izleyeceği duyurulan yeni stratejiye de (bire bir markaj)  dar bir gözlükten bakmamak lazım. Çünkü,  Abdullah Gül ve taraftarlarının SP üzerindeki gizli hamleleri de saray cephesini epey meşgul ediyor" dedi.

"60 MİLLETVEKİLİ AKP'DEN AYRILABİLİR" 

Takan yazısında AKP'nin içindeki 50-60 milletvekilinin Ali Babacan'a karşı olumlu yaklaştığını söyledi.

AKP içindeki 50-60 milletvekilinin AKP'den istifa etmesi halinde önemli senaryoların olabileceğini belirten Takan, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"AKP'nin içinde 50-60 civarında milletvekili Ali Babacan ile birlikte hareket edebilir. Bunu  bazı Saadet Partililer de  söylüyor.  Bu milletvekilleri şu an  herhangi bir partiye angaje olmayı düşünmüyorlar. Sadece Babacan'a sıcak bakıyorlar, ondan yana tavır koyuyorlar. Babacan ile bazı şeylerin olabileceğini düşünüyorlar bu isimler muhalefet cephesine destek verecekler TBMM'de. İstifa ettiklerinde hemen  bir pati kurma çabası ya da bir parti çatısı altında toplanma çabası içinde olmayacaklar. Sadece, TBMM'de Cumhur İttifakı'nın çoğunluğu bitecek. Zaten, Cumhur İttifakı'nın çoğunluğu bittikten sonra istedikleri partiye geçerler ya da parti kursunlar erken seçim kaçınılmaz olur. Erken seçim şu anda önemli derecede konuşulur durumda."

18 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

İddia? - ben de iddiada bulunmak istiyorum. Amerika ile olan bütün sorunlar düzmece. Türkiye F35'leri de alacak S400'leri de. Ama Akdeniz' den ne alırız onu bilmiyorum. Nasıl oluyorsa her seçim dönemi Erdoğan'ın işine yarayacak gelişmeler oluyor. Yeni Zelanda katliamı. Şimdi de Mursi'nin şehadeti. Ve bunlar anında seçim meydanlarında malzeme oluyor. Paranoyak bir insan değilim sadece Siyonizm'in farkındayım ve Siyonizm'in neler yapabileceğinin. Onlar dememiş miydi biz seni iktidara taşımak için gerekli olayları opere ederiz diye.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Haziran 22:14
03

Rufi - Mavi Türk bayrağı , Doğu Türkistan bayrağıdır , İmamoğlu bu nedenle mavi takmış olasın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Haziran 13:58
02

Mgvli@gmail.com - 17 yılda zengin olanların listesi açıklansın ve mılyar dolarlık ihale alanların ödediği vergiler yayınlansın...garibanlarada fatiha okumayı ihmal etmesinler

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Haziran 12:46
01

Adanalı - etmesinde ne yapsın kardeşim.bu partinin 20 yıldır belediye başkanlıgı yapmış biri çıkmış ne diyor.belediye başkan adaylarının tartıştıgı programda binali kırmızı kravat takmış türk bayragıymış imamoglu mavi takmış yunan bayragımış diye güya aklı sıra bu yunanlı demeye çalışıyor.ve şunu iyi biliyorki böle sölemekle bu söleme inannacak ne kadar aptal geri zekalı oldugunu vurgulamak istiyor.öle düşünmese türk insanının aklıyla dalga geçmez.yani bakacaz biz aaaa kırmızı bu türk buna oy verelim di,yecez bu kadar aptalız yani.buna inanıp böle oy veren bırakın aptallıgı adam bile degildir adam alooooo duydunuzmu adam bile degil.

Yanıtla . 44Beğen . 0Beğenme 18 Haziran 11:03

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?