Necmettin Erbakan yıllar önce İstanbul seçimlerini öngörmüştü...

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, yıllar önce bugünkü İstanbul seçimlerini özetler nitelikte açıklamalar yapmıştı. Erbakan'ın o sözlerini sizler için derledik...

İnternet Haber Merkezi
İnternet Haber Merkezi Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

İstanbul seçimlerine çok kısa bir süre kalırken, iktidar seçim stratejisini değiştirmesiyle gündeme geldi. 23 Haziran'da yapılacak seçime dört partinin adayı katılıyor. Pusulada dört parti olmasına rağmen televizyonlar, gazeteler ve internet sitelerinde sadece iki parti gösteriliyor. Seçmen adeta iki aday arasında seçim yapmak zorunda bırakılıyor. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise İstanbul seçimleriyle alakalı, "İki aday televizyonda görüşecekler. İster itibar edin ister etmeyin bizim partimizin adayı var. Siz bunları görmezden gelirseniz olmaz. 'Demokrasi tam olarak işliyor' diyemezsiniz." demişti.

İstanbul seçimlerinde yaşanan bu gelişmeler, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın, yıllar önce bugünkü İstanbul seçimlerini özetler nitelikte yaptığı açıklamaları hatırlattı. 

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan yıllar önce Tv5 kanalında yayınlanan bir programa katılarak Türkiye'nin demokrasiyle değil, demokraturla yönetildiğini vurgulamıştı.

Türkiye'de 'Demokratur' kavramını kullanan ilk siyasetçi olan Erbakan şunları aktarmıştı;

"Yine bir seçim arefesinde milletimizin bunları çok iyi bilmesi, tanıması gerekir. Bu tabir Latince bir tabirdir. Diktatör demek, baskı yapan adam demektir. Diktatörlükle yönetilen bir rejimin adı Latince'de 'Diktatur' olarak ifade edilir. Demokrasi demek, halkın kendi kendisini idare etmesi demektir. Demokratur demek ise, halkın yönetime alet edilmesi demektir. Yani halk narkozlanır, ben seçtim zanneder, halbuki başkaları tarafından tamamen narkozlanmıştır, etkilenmiştir ve o başkası istediğini seçtiriyor. Seçmenler (halk) ise ben seçtim zannediyor. Seçilen kişiler ise 'biz kendi marifetimizle seçildik' zannederler. Bunun adı 'Demokratur'dur. Demokrasi değildir."

İKİ PARTİLİ SİSTEM

Erbakan sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi bu ülke emperyalizmin geliştirdiği muazzam bir sanayidir. Bunu ben demiyorum. Almanya'nın 2 numaralı Kardinali söylüyor. Son yazdığı kitabında, bir yandan Papa'ya tavsiyede bulunuyor ve diyor, 'Bizim Hıristiyanlığımız geriliyor. Müslümanlıktan istifade edin. Lütfen Hıristiyanlığı kurtarın.' Buna ek olarak, insanlığın saadeti için ikinci tavsiyem şudur diyor Kardinal 'İnsanlar, ırkçı Emperyalizm tarafından 'Demokratur' rejimi vasıtasıyla aldatılıyor. Bu insanlara Demokratur'un tanıtılması lazımdır ki insanlar aldanmasınlar.' Demokrasi demiyor Demokratur diyor. Emperyalizm çeşitli ülkelerde, mesela Uganda'da filanca insanı iktidara getirmek istiyor. Buna göre medyayı, para gücünü ve işbirlikçilerini kullanıyor. Bu etkileri kullanıyorlar ve buradaki zavallı halk bu etkilerde kalarak, ben seçiyorum zannederek, gidip ırkçı Emperyalizmin dediğini seçiyor. Burada kullanılan metodlar nedir? Horoz dövüşüdür. Bütün ülkelerde bunlar iki partiyi tutar. Bu iki parti ırkçı Emperyalizmin partileridir."

"TÜRKİYE DEMOKRATUR İLE YÖNETİLİYOR"

Milli Görüş partileri dışında tüm partilerin siyaset anlayışı arasında fark olmadığını belirten Erbakan Hoca, "Amerika'da Cumhuriyetçi ve Demokrat parti de sonuçta ırkçı Emperyalizme tabidirler. Almanya'da Sosyal Demokratlar, Hristiyan Demokratlar da böyledir. Seçim boyunca sadece iki parti vardır zannediyorsunuz. Tıpkı Türkiye'de AKP ve CHP ile oynanan horoz dövüşü gibi! Bunlar arasında ne fark var temelde, Allah aşkına! Şimdi ben bunu söylediğimde bazı kardeşlerimiz yadırgayacak. Ben temel meselelerden bahsediyorum." ifadeleri ile uyarılarda bulunmuştu.

14 Haziran 2019 - Gündem

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Hasan Huseyin - RABBİM SENDEN EBEDEN VE DAİMEN RAZII OLSUN ERBAKAN HOCAM SEN GİTTİN BİZ SAHIPSIZ KALDIK

RABBİM BİZE HAYIRLI SAHİBLER NASIB ETT

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 15:13

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?