Reklamı Kapat

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman'dan 3 bakana soru önergesi

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, hükümete Suudi Arabistan’daki idamlar ile ilgili soru önergesi verdi…

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na cevaplamaları için yazılı soru önergesi verdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde Suudi Arabistan’da yaşanan idamlara dikkat çekti. İdamların siyasi sebeplerle yapıldığı yönündeki iddialara değinen Karaduman, hükümetin idamların durdurulması ile ilgili Suudi yönetimi ile temas sağlayıp sağlamadığını sordu.

İDAMLARIN ENGELLENMESİ İÇİN GİRİŞİMDE BULUNULDU MU?

Karaduman, önergenin devamında ise şu soruyu yöneltti:

“Ramazan Bayramı’nı müteakip idam edilecekleri ifade edilen din âlimleri Selman el-Avde ve Hatip Avad el-Karni ile dini televizyon program sunucusu Ali el-Ömeri hakkında Suudi Arabistan yönetimine idamların engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti tarafından diplomatik bir girişim gerçekleştirilmiş midir?”

ÖZELLEŞTİRMELERDEN ELDE EDİLEN GELİR NEDİR?

İkinci yazılı soru önergesini de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelten Karaduman, KİT ve İDT, milli ihtiyaç ve menfaatler gözetilmek suretiyle ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak ve stratejik öneme sahip üretimleri gerçekleştirmek maksadıyla oluşturulduğunu, ekonomi politikalarındaki farklılaşmaya bağlı olarak 1985’ten itibaren ülkemizde söz konusu KİT’lerin özelleştirilmeye başlandığını belirtti. Karaduman, bu bağlamda 1985-2019 yılları arasında yapılan özelleştirmelerden her yıl için elde edilen gelirin ne olduğunu sordu.

SON SORU MEB’E

Son olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yazılı soru önergesi veren Karaduman, 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na dayanılarak açılan özel eğitim kurumlarında, 4857 Sayılı İş Kanunu’na göre çalışan öğretmenler ile ilgili şu soruları sordu:

KIDEM TAZMİNATI HAKLARI KORUNACAK MI?

“Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin çalışma koşullarının düzenlenmesiyle ilgili bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir? Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin iş güvencesi bulunmakta mıdır? Söz konusu çalışanların sözleşmelerinin her yıl yenilenmesi sebebiyle kıdem tazminatı haklarının yitirildiği iddiası doğru mudur?

ÜCRETLER İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA VAR MI?

Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin ücretleriyle ilgili bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır? Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin yıllık izin haklarıyla ilgili bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır?”

# ABDULKADİR KARADUMAN İLE İLİŞKİLİ:
# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

14 Haziran 2019 - Siyaset

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?