Resmi Gazete'de yayımlandı: Kredi kartı asgari ödemelerinde değişiklik

Resmi Gazete'deki düzenlemeye göre kredi kartı asgari ödemelerinde değişiklik yapıldı. Kart limitine bakılmaksızın tüm kartlarda asgari yüzde 30 olarak belirlendi.

Haber albümü için resme tıklayın

Banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte yapılan değişiklik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yeni düzenlemeye göre kart limitine bakılmaksızın tüm kartlarda asgari yüzde 30 olarak belirlendi. Bir yıllık kartlar için ise borcun asgari yüzde 40’ı ödenecek. Önceden asgari ücret ödemesi, kart limitine göre belirleniyordu.

Resmi Gazete'de yapılan "banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılamasına dair yönetmeliğin e ve h bendinde yapılan değişiklikteki" ifadeler şu şekilde:

"e) Ödenmesi gereken asgarî tutarın dönem borcunun yüzde otuzundan ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun yüzde kırkından aşağı olamayacağı.”

h) Ödenmesi gereken asgarî tutarın dönem borcunun yüzde otuzundan ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun yüzde kırkından aşağı olamayacağına ve bankanın bu miktardan az olmamak üzere asgari ödeme tutarını belirleyebileceğine,"

13 Haziran 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?