Reklamı Kapat

23 Haziran seçimi yorumu: "Golü Tayyip Bey yemesin diye..."

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, 23 Haziran'da gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimlerine ilişkin dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, Tarafsız Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

23 Haziran'da gerçekleşecek olan İstanbul seçimine ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Ağıralioğlu, "Tayyip Bey biraz meydanlarda değil bu ara. Eğer bir öngörülemez bir kendileri açısından durum olursa golü Tayyip Bey yemesin diye galiba geri plana çekildi bu siyasi bir iletişim taktiği olabilir." dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun sözleri şu şekilde:

Bu sefer Tayyip Bey kendini koydu kantara. Adeta Ekrem İmamoğlu, Tayyip Erdoğanla da yarışıyor. Dolayısıyla bunu galiba yönetmek için Tayyip Bey biraz meydanlarda değil bu ara. Eğer bir öngörülemez bir kendileri açısından durum olursa golü Tayyip Bey yemesin diye galiba geri plana çekildi bu siyasi bir iletişim taktiği olabilir. Öyle görüyorum. Nihayetinde bu bir belediye seçimleri. Biz adamcı değiliz. Şahıscı değiliz biz. Biz İYİ Parti olarak bizim filanca adamın değiliz biz, kendi partimiz içinde de biz adamcılar değiliz.
Bizim milletimiz hakkı yiyenin elinden seçildiği halde yetkisi alınanı yanında durmayı sever. Bizim milletimiz mazlum sever.
“SİYASAL İLETİŞİM TEKNİĞİ BU TAKTİĞİ BU”
Tayyip Bey bu işin uzmanıdır. Zannediyorum süreci yönetmek için siyasal iletişim tekniği bu, taktiği bu. Ben bundan sonra almak için her şeyi yapacaklarını düşünüyorum ama iki türlü davranacaklar eğer açık ara Ekrem İmamoğlu alacaksa yenilen ben olmayayım gibi bir duyguyu taşıdıklarını düşünüyorum. Ben olmayayım, Binali Bey yenilsin.”

12 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Menderes YILDIRIM - 31 Mart İstanbul da AKP KAZANSAYDI, Tayyip Bey Ben KAZANDIM diyecekti.

31 Mart ta İstanbul da AKP KAYBETTİ, Tayyip Bey çıkış aradı ve seçimi iptal ettirdi.

Şimdi;

23 Haziran da seçimler yenilenecek ve seçimleri AKP KAYBEDECEĞİ Kesinleşti. AKP nin Kaybedeceği kesinleşince, Tayyip Bey; ZİLLET - İLLET - TERÖRİST - ÇALDILAR - vb. ayrıştırıcı sözleri VATANDAŞTA KABUL GÖRMEYİNCE söylemekten vaz geçti.

Hatta 31 Mart seçimlerinde 39 ilçede neredeyse 2 defa olmak üzere MİTİNG yaptı, MHP ve Devlet Bey ile BÜYÜK MALTEPE MİTİNGİ Yaptı, şimdi görüyor ki; Tayyip beyin artık İSTANBUL ve Türkiye de karşılığı kalmadı.

Çıkarttığı MİLLİ GÖMLEĞİ Yeniden giymek için çabalıyor, ARTIK MİLLİ GÖMLEK KENDİSİNE OLMUYOR.

MİTİNG Bile yapamıyor. Hatta Salon toplantısı bile neredeyse yapmıyor.

Hatta öyle ki; Sahaya bile çıkmıyor, İstanbulluların önüne Binali Bey Süleyman beyi atarak kendisini kurtaracağını sanıyor.

ALLAH Bilir ama İstanbul seçimlerini AKP Kaybedecek gibi görülüyor. AKP 23 Haziran da seçimleri kaybedince Tayyip Beyin TEK KURTULUŞU 2019 Eylül - Ekim aylarında ERKEN SEÇİM İSTEMEK olacağını düşünüyorum.

Çünkü Bir defa kaybettin mi, arkası kesilmez. Kimseye sözünü dinletemezsin.

Ben başta MİLLİ Gazete okuyucuları olmak üzere tüm TÜRKİYE' ye sesleniyorum.

23 Haziran sadece İSTANBUL' a Belediye Başkanı seçilmeyecek. TÜRKİYE' ye 2019 sonunda yeni CUMHURBAŞKANI seçimlerinin yapılmak zorunda olduğunu da gösterecek.

Saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 17:30

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?