Reklamı Kapat

CHP'li Öztrak, Süleyman Soylu'ya tırnak içinde dönek dedi

CHP'li Faik Öztrak, Süleyman Soylu'ya "İnsan ister istemez Napolyon'un Fransız içişleri Bakanı Fouche için söylediklerini hatırlıyor. Diyor ki Napolyon; 'Yaşamım boyunca tanıdığım en kusursuz dönek.'"

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Gazetecilerin sorusu üzerine CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine değinerek, "Bu da iktidar kanadında korku oluşturdu. Atama içişleri bakanı tahriklerde bulunuyor. Ortamı zehirlemeye kalkıyor. Bu bakanın başka bir partideyken AKP'lilere sarf ettiği sözleri hatırlıyorum. İnsan ister istemez Napolyon'un Fransız içişleri Bakanı Fouche için söylediklerini hatırlıyor. Fouche için diyor ki Napolyon; 'Yaşamım boyunca tanıdığım en kusursuz dönek.'" ifadelerini kullandı.

Öztrak'ın konuşması şu şekilde:

“Ekrem İmamoğlu Karadeniz gezisinde muhteşem bir şekilde karşılandı. Bu da iktidar kanadında korku oluşturdu. Uçağı kiralayan şirket uçağın kiralık olduğunu parasının ödendiğini aynı şekilde iktidarın bakanlarına da İBB adayına da kiraladıklarını ifade ettiler. Burada bir provokasyon bir tahrik olduğu açık. Yani seçmenlerin yurttaşlarımınız güvenliğini sağlamakla seçimin adaletini gözetmekle görevli olan atama içişleri bakanı, bizatihi çıkıyor tahriklerde bulunuyor ona buna hakaret ediyor ortamı zehirlemeye kalkıyor.
Bu bakanın başka bir partideyken AKP'lilere sarf ettiği sözleri hatırlıyorum. Üslubu beyan ayniyle insan. İnsan ister istemez Napolyon’un Fransız içişleri Bakanı Fouche için söylediklerini hatırlıyor. Fouche için diyor ki Napolyon; ‘Yaşamım boyunca tanıdığım en kusursuz dönek.’ Atama bakanın gerçek dışı iddialarından ve provokasyonlarından daha tehlikeli olan bakan konuştukça birileri de bundan görev çıkarıyor. Ve ülkemizin huzurunu açıktan özellikle sosyal medyadan tehdit etmeye başlıyorlar. Eline silah alıp sosyal medyaya çıkıyor milleti taciz ediyorlar. Bu bakanın bunlar hakkında işlem yapması lazım. Bunlarla meşgul değil o tahrik alanda kendini görevli görüyor.
31 Mart’tan önce Saray’ın millete illet, terörist, zillet diyen dili Ankara’da sayın genel başkanımıza yönelik bir linç girişimine dönüştü. Bu linçe girişen inek hırsızlarına çok ciddi taviz verildi. Partiden ihraç edilecekleri söylendi soruyoruz çıt yok.”

10 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?