İşçiler, işleri için yürüyecek

Hizmet-İş Sendikası, 31 Mart seçimleri sonrası yönetimi değişen belediyelerde üyelerine yönelik yapılan baskı ve işten atmalara karşı 11 Haziran Salı günü ‘Emek, Hak ve Adalet Yürüyüşü' düzenleyecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Hizmet-İş Sendikası, 31 Mart mahalli idareler seçimleri sonrası yönetimi değişen belediyelerde üyelerine yönelik yapılan baskı ve işten atmalara karşı 11 Haziran Salı günü ‘Emek, Hak ve Adalet Yürüyüşü’ düzenleyecek. Bolu Belediyesi önünde başlayacak olan yürüyüşe Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 97 işçi ve ailelerinin yanı sıra yönetim değişikliği yaşanan diğer belediyelerde de işlerine son verilen binlerce işçi katılacak.

Hak-iş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası, 31 Mart mahalli idareler seçimleri sonrası yönetimi değişen belediyelerde üyelerine yönelik sendikalarından istifa baskılarına ve işten çıkarmalara karşı ‘Emek, Hak ve Adalet Yürüyüşü’ düzenleyecek.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve binlerce işçinin katılacağı yürüyüş, belediye yönetimi değişikliği sonrası işlerine son verilen 97 işçinin bir aydan fazladır işlerine geri dönmek için çadır açtığı Bolu Belediyesi önünden 11 Haziran Salı günü başlayacak. Basın açıklamasının ardından Bolu Belediyesi önünden başlayacak 196 km’lik yürüyüş, 21 Haziran’da CHP Genel Merkezi önünde tamamlanacak.

BİNLERCE İŞÇİ KATILACAK

Protesto ile ilgili Hizmet-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada, yapılacak yürüyüşün Bolu Belediyesi’nde işten atılan işçiler özelinde CHP ve HDP’li belediyelerde yaşanan işten çıkarma ve sendikal baskılara karşı da bir uyarı niteliğinde olacağı belirtildi. Yürüyüşe Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan 97 işçi ve ailelerinin yanı sıra Antalya Büyükşehir, İzmit Belediyesi, Çanakkale/Bayramiç ve İzmir/Menderes belediyelerinde işten çıkarılan işçiler ile emekçilerin iş akdini fesheden diğer belediyelerden binlerce işçi katılacak.

09 Haziran 2019 - Ekonomi

Muhabir Ahmet Sesli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Mg@gmail.com - Yahu taşeronkadroya alındı 3 yıl %4 mahkum edıldı,daha kadronun ve işçilerin hakları ortada yok eflasyonun altında ezdirildi,kimseden çıt yok.....yazıklar olsun

Yanıtla . 1Beğen 09 Haziran 19:42

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?