MP4 videolar MOV formatına nasıl dönüştürülür?

MP4 videoları MOV'a dönüştürme işleminin gerekliliğinin farkında değilseniz, bu kılavuz dönüştürme işlemini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirmeni...

+6
Haber albümü için resme tıklayın

MP4 videoları MOV'a dönüştürme işleminin gerekliliğinin farkında değilseniz, bu kılavuz dönüştürme işlemini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacak bilgiler içermektedir. Bu yüzden MP4'ü MOV'a dönüştürmek için okumaya devam etmenizi öneririz.

Neden MP4'ü MOV'a dönüştürmeye ihtiyaç duyuyoruz? MP4'ü MOV'a dönüştürmeye karar vermeden önce, neden MP4 dosyasını MOV veya başka bir formata dönüştürmeniz gerektiğini anlamanız çok önemlidir.

Örnek bir olay üzerinden konuşmak gerekirse; Apple cihazı kullanıcısı olan arkadaşlarımdan biri, cihazında müzik videoları oynatmayı çok seviyor. Ancak bazen, MP4 gibi bir medya dosyası formatı, Apple cihazlar tarafından desteklemediği için videolar çalışmıyor ve sürekli sorunlarla karşılaşıyor. MP4, farklı kodlama kullanan ve Apple cihazlarıyla uyumlu bir kapsayıcı biçimi olarak kabul edilmesine rağmen, yine de Apple cihazları, eksik veya desteklenmeyen bir codec bileşeni nedeniyle bu medya dosyasını oynatmayı reddediyor. Bu durumda videoyu çalıştırmanın en iyi yollarından biri, MP4 dosyanızı Apple cihazlarıyla tam olarak uyumlu olan MOV biçimine dönüştürmektir.

MP4'ü MOV'a dönüştürmek için Online UniConverter nasıl kullanılır?

MP4'ü MOV'a nasıl dönüştüreceğinizi anlamak için, önce herhangi bir yazılım indirme işlemi yapmadan kolayca MP4'ü MOV'a dönüştürebilecek çevrimiçi bir çözümün bulunup bulunmadığını araştırmak daha pratik olabilir. Çevrimiçi kullanılabilirliği ile tüm kullanıcılara benzersiz bir platform sunan UniConverter seçeneğine sahipsiniz. Bununla beraber, doğrudan kendi web sitesine erişebilir ve belirli kolay adımları izleyerek MP4'ü MOV'a dönüştürebilirsiniz.

MP4'ü MOV'a Online UniConverter ile nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenmek için görevi başarıyla uygulayabilmeniz adına kılavuzu baştan sona okumanızı tavsiye ediyoruz.

Adım 1: UniConverter Sitesini Ziyaret Edin

https://www.media.io adresini ziyaret ederek Online UniConverter dönüşüm arayüzüne doğrudan erişebilirsiniz.

Adım 2: Dosya Ekle

Online UniConverter web sayfasına girer girmez, sol tarafta dosya Ekleme seçeneğini göreceksiniz. MP4 dosyanızı sisteminizden eklemek ve çevrimiçi arayüze yüklemek için üzerine tıklayın.

Adım 3: Çıktı Formatını Seçin

MP4 dosyası yüklendikten sonra, açılır simgeyi kullanarak çıkış formatını seçmeye devam edin ve son format olarak MOV seçeneğini seçin.

Adım 4: MP4'ü MOV'a Dönüştürmek için Dönüştür Butonuna Tıklayın

Sonrasında dönüştür (Convert) düğmesine tıklayarak video dönüştürme işlemini başlatabilirsiniz.

Birkaç dakika içinde MP4 dosyalarınız MOV’a dönüştürülmüş olacak. Dosyaları sisteminizin istediğiniz yerine indirmek için “Tümünü İndir” seçeneğini seçebilirsiniz.

MP4’ü MOV’a Dönüştürmek için UniConverter (Masaüstü) Nasıl Kullanılır?

Eğer online platform tek çözüm değilse, MP4'ten MOV'a dönüştürme işlemini gerçekleştirmenin en iyi ve farklı yollarından birine de ihtiyacınız var demektir. UniConverter (Masaüstü), probleminize en uygun çözüm olarak ortaya çıkıyor. UniConverter (Desktop) tarafından geliştirilen ve iyi şekilde tasarlanmış teknoloji, MP4'ten MOV'a veya herhangi bir formata hızlı ve kaliteli biçimde en iyisini yapmayı garanti eder. UniConverter (Masaüstü), herhangi bir zorlukla karşılaşmadan bir formattan diğerine dönüştürmek için 1000'den fazla dosya formatında dönüşüm yapmayı mümkün kılar ve destekler.

MP4'ten MOV'a dönüşümün tamamlanması için izlemeniz gereken adımları aşağıda paylaşıyoruz.

Adım 1: Dosya Ekleyin

Aşağıdaki yolu ziyaret ederek dosyayı sisteminizden UniConverter (Masaüstü) arayüzüne (resmi web sitesinden indirilen) aktarabilirsiniz: Dönüştür> ardından dosya ekle seçeneğine tıklayın> dosyayı seçin> ardından Tamam tuşuna basın.

Not: MP4 dosyaları yüklendikten sonra arayüz, yüklenen videonun hemen altında bulunan “Kes, Kırp, Efekt” seçeneklerini kullanarak videoda düzenleme veya gerekli değişiklikleri yapma seçeneği sunar.

Adım 2: Çıkış Formatı Olarak MOV’u Seçin

Şimdi çıkış biçimini seçme zamanı. Bunun için “Tüm dosyaları dönüştür” menüsüne tıklayın ve Video bölümünü ziyaret edin, en son çıkış formatı olarak MOV seçin.

Not: Bu bölümde ayrıca çözünürlüğü veya bit hızı gibi diğer ayrıntıları tanımlayabilir veya herhangi bir değişiklik yapmamak için “kaynak olarak aynı” seçeneğini seçebilirsiniz.

Adım 3: Dosyayı Dönüştürün

Sonunda anlattığımız gerekli tüm ayarlar tamamlandığında, MP4'ü MOV formatına çok hızlı bir şekilde dönüştürmek için “Tümünü Dönüştür” (Convert All) düğmesine basın.

Not: Dönüştürülen dosyanın nereye kaydedileceğinden emin değilseniz, arayüzün son satırında bulunan çıkış klasörünü klasör simgesiyle kontrol edebilirsiniz. Dosyaya erişmek için tıklayın ve ardından istediğiniz PC’de veya cihazda oynatın.

UniConverter (Desktop), MP4'ten MOV'a tüm dönüşüm işlemlerinin acemi bir kullanıcının bile işi net bir şekilde yerine getirebileceği şekilde sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir.

UniConverter Güçlü bir Video Dönüştürücüdür, Peki Bunu Nasıl Yapar?

UniConverter'in neden Güçlü Video Dönüştürücü olarak değerlendirildiğini merak edebilirsiniz. UniConverter kendisini dünya çapında memnun müşterileri bulunan ve en yaygın kullanılan dönüştürme yazılımı olarak tanımlar. Bunun yanında, yazılımın kullanılabilirliğini ve işlevselliğini değerli kılan pek çok yapılandırılmış özelliğe sahiptir. Yalnızca dönüşüm amacıyla kullanılamaz, aynı zamanda bir video / ses sıkıştırmak, işletim sistemi uyumluluğu, video aktarmak, DVD yazmak, herhangi bir online siteden video indirmek (10.000’den fazla siteyi kapsayan) ve daha fazlası için en uygundur.

UniConverter'in, gelişmiş teknolojisi ve birçok kullanışlı özelliği ile kullanıcıların hayatına güç kattığından bahsettik. Daha iyi anlamak için, yazılımın işlevselliğine göz atalım.

Özellik 1: Videoları, veri kaybı olmadan 1000'den fazla Ses ve Video formatına dönüştürebilirsiniz.

Özellik 2: Dönüştürme hızı, videoyu dönüştürmeden önce düzenleme, özel efektler ekleme, sıkıştırma veya meta veri bilgileri ekleme gibi çeşitli avantajlar dahil olmak üzere, diğerlerinden 30 kat daha hızlıdır.

Özellik 3: 10.000'den fazla siteden çevrimiçi video indirme özelliği.

Özellik 4: Ekran Kaydı, ses veya video içeriğinden GIF yapma, VR dönüştürücü özelliği.

Özellik 5: Bir CD veya videoyu hızlı bir şekilde yazabilir veya DVD'yi farklı biçimlere dönüştürebilir.

Özet

Şimdilik, makale detaylarına göz attıysanız, MP4'ü MOV'a dönüştürmenin basit adımlarla nasıl yapıldığını öğrenmiş olmalısınız. Ayrıca makale, ekran görüntüleri ve notlarla görevi ne kadar iyi yapabileceğinizi açıkça göstermiştir. UniConverter tarafından Wondershare'in ana yardımcı programlarından biri olan UniConverter (Masaüstü), kullanıcıların çevrimiçi konuyu daha fazla rahatlıkla çözebilmeleri için tasarlanmıştır.

Wondershare Technology, dünya çapında 150'den fazla ülkeyi ve geniş bir kullanıcı tabanını kapsayan inovasyon ve teknoloji alanında dünya lider bir şirkettir. Wondershare tarafından sunulan teknoloji, UniConverter (Masaüstü), Filmora, pdfelement ve diğerleri gibi ürünler sayesinde kullanıcıların istediği en iyi çözümü sağlar. Onu başkalarına benzersiz kılan ürünlerinde en iyi sonuçlara odaklanması ve güçlü yedekleme desteğine sahip olmasıdır.

31 Mayıs 2019 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?