Reklamı Kapat

Mavera Ödülleri sahiplerini buldu

"Mavera Ödülleri" adıyla bilinen “Küresel barış ve adalet” konulu deneme yarışmasının kazananlarına ödülleri takdim edildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bünyesinde gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerini her yıl olduğu gibi bu senede “Mavera Ödülleri” kapsamında taçlandıran Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, Türkiye çapındaki toplam 118 farklı üniversitenin öğrencilerinden başvuru aldı. “Küresel Barış ve Adalet” konulu denemeler seçkin isimlerin yer aldığı yürütme kurulu tarafından değerlendirilirken ödüller sahiplerine takdim edildi.Bağlarbaşı Kültür Merkezinde ülkemizin önde gelen bürokrat, akademisyen ve iş adamlarının katılımıyla gerçekleşen program, vakfın geleneksel iftar yemeğiyle birlikte devam etti.

Her sene ödüllü yarışmalarıyla, çeşitli konularda farkındalık yaratmayı amaçlayan Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın organize ettiği “Mavera Ödülleri”, başta yarının yetişkinleri olan gençler olmak üzere, tüm insanları ortak bir -çağrı-da buluşturmayı hedefliyor.
Bu çerçevede “Aliya İzzetbegoviç Anısına” düzenlenen deneme yarışmasına yoğun katılım olurken Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı toplumsal sorumluluğu örnek bir modelle birlikte tüm Türkiye’ye ulaştırmayı başardı.

“Çabamız Milletimizin Geleceğine Katkıda Bulunacak Öncü Şahsiyetlerin Yetişmesi”Bağlarbaşı Kültür Merkezinde ülkemizin önde gelen bürokrat, akademisyen ve iş adamlarının katılımıyla gerçekleşen program, vakfın geleneksel iftar yemeğiyle birlikte gerçekleşirken Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Kara’nın açılış konuşmasıyla birlikte devam etti.
Kara, örnek bir vakıf modeli oluşturmak için 2013 yılında 53 gönüllü ile bir araya gelen ailenin, gelecek tasavvuru oluşturma maksat ve amacıyla azimle yola çıktığından bahsederken şeffaf, katılımcı, profesyonelleşme sürecini hızlandıran, ulusal ve uluslararası çapta insanımızla daha sıkı iş birliği içinde olmasını öngören bir vakıf modelini benimsediklerini ifade etti.

Bu amaç doğrultusunda yaklaşık 25 farklı ülkenin öğrencilerine sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri düzenlerken Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın temel amacının “Milletimizin geleceğinde öncü rolü oynayacak şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak” olduğunu ifade etti.

“Kendi Koyduğu Kuralı İhlal Eden Bir Dünyada Yaşıyoruz”

Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Mehmet Koca devamen yaptığı konuşmaya vefatlarının yıldönümünde Merhum N. Fazıl Kısakürek ve Akif Emre’yi anarak başladı.

İslam coğrafyasının yaklaşık 150 yıldır içerisinde bulunduğu durumu tarihi ve sosyolojik örneklerle birlikte aktaran Koca, adaletin ve barışın olmadığı ve kuralı koyanın hiçbir ahlaki bağlayıcılık hissetmeden, koyduğu kuralı ihlal ettiği bir dünyayı resmetti.
Çıkış yolu olarak Aliya’nın mücadelesi ve ideallerinden beslenmenin mümkün olduğunu vurgularken kin, nefret ve savaşa karşı ortak aklı; sorumluluk duygusuyla birlikte canlandırmak zorunda olduğumuzu belirtti.

13 Bosna Hersek Seyahati ve Dizüstü Bilgisayar

Gençlerin duygu ve düşüncelerini “deneme” türüne uygun olarak yazılı hale getirilmelerinin teşvik edildiği yarışmada, 13 öğrenciye Bosna Hersek Seyahati, ilk 3’e girenlere ayrıca Dizüstü Bilgisayar ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kazanan öğrenciler;

 • İbrahim Sercan SAVCI / 1. - Gaziantep Üniversitesi
 • Ayşegül ÖZDOĞAN / 2. - Boğaziçi Üniversitesi
 • Merve ŞAHİN ALEMDAR / 3. - İstanbul Üniversitesi
 • Züleyha YARDIMCI / Mansiyon - Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
 • Şeyma BATUR / Mansiyon - Karadeniz Teknik Üniversitesi
 • Rüveysa ARSLAN / Mansiyon - Nuh Naci Yazgan Üniversitesi
 • Özhan ÖZTÜRK / Mansiyon - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
 • Oğuzhan OKUYUCU / Mansiyon - Marmara Üniversitesi
 • Hatice Büşra SEYHAN / Mansiyon - İstanbul Üniversitesi
 • Furkan AKÇAY / Mansiyon - Marmara Üniversitesi
 • Enes Ersagun ARSLAN / Mansiyon - Boğaziçi Üniversitesi
 • Dilanur TOPLAK / Mansiyon - İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
 • Ayşe KURT / Mansiyon - Kocaeli Üniversitesi

27 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?