Reklamı Kapat

"Ahmet Hakan: İsterseniz sağ, isterseniz sol yayın yaparım"

Kanal7'de ünlenen daha sonra mahalle değiştiren Ahmet Hakan'ın çocukluk arkadaşı Cem Güner, bugün bir yazı kaleme aldı ve Ahmet Hakan hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Büyütmek için resme tıklayın

Dün akşamki yayını eleştirilere maruz kalan Ahmet Hakan Coşkun'un, gençlik yıllarında (kanal7'den önce) yerel bir gazetede işe başlarken kullandığı ifadeler, olaya şahitlik eden çocukluk arkadaşı tarafından yazılan bir yazıya konu oldu.

Doğan Yayın Grubu, Demirören Grubu'na geçmeden önce uzun yıllar gruba bağlı gazete ve televizyonlarda görevler alan Ahmet Hakan, Demirören döneminde de görevini sürdürüyor.

CNN Türk'teki "Tarafsız Bölge"de dün akşam Ekrem İmamoğlu konuk olmuş, ancak yayında yaşanan bazı olaylardan dolayı Ahmet hakan'a tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Programın yankıları bugün de sürerken, basın camiasının çok aşina olmadığı bir isim, bugünkü yazısında Ahmet Hakan'ı anlattı.

Cem Güner, supersilivri.com sitesindeki köşesinde "Ahmet Hakan işte budur..." başlıklı bir yazı kaleme aldı. Güner, bir hatırasını anlatarak yorumu okuyucuya bıraktı.

Cem Güner'in yazısı şöyle:

"Yıl 1990… Ahmet Hakan Coşkun, Silivri’de çıkarmış olduğu haftalık Silivri Haber adlı gazeteyi satmıştı. Babası rahmetli Hamdi Coşkun, o tarihte Silivri müftüsüydü. Ahmet Hakan, Silivri’de Piri Mehmet Paşa Camii’nin bahçesindeki lojmanda ailesiyle birlikte oturuyor, arada Bursa’daki okuluna gidip geliyordu. İşsiz ve parasızdı…
Ahmet Hakan ile daha önce haftalık Silivri Haber gazetesinde çalışmış ve gazete satılınca da Büyükçekmece’de günlük olarak yayınlanan Hürbakış gazetesine geçmiştim. Hürbakış’ın Genel Yayın Yönetmeni bugün itibarıyla halen Basın İlan Kurumu İstanbul İl Müdürü olarak görev yapan Mehmet Köşker’di. Ancak gazete patronu Dr. Selçuk Aytaç ile anlaşamıyordu ve ayrılmak üzereydi. Rahmetli babam Muamer Güner, Silivri’de birlikte gazetecilik yaptığımız Refik Bek ve ben olmak üzere üçümüz; yanımıza Ahmet Hakan Coşkun’u da alarak babamın mavi vosvosuyla Dr. Selçuk Aytaç’a gittik ve Ahmet için iş istedik. Halen hayatta olan Dr. Selçuk Aytaç, bizim referansımız üzerine Ahmet Hakan’ı hatırı sayılır bir maaşla Genel Yayın Yönetmeni sıfatıyla Hürbakış’a aldı…
İşte o iş görüşmesi sırasında Ahmet Hakan; rahmetli babam, Refik Bek ve benim bulunduğum odada Dr. Aytaç’a “isterseniz sağcı, isterseniz solcu yayın yaparım” demişti. Bu konuşmanın diğer tanıkları olan Refik Bek ve Dr. Selçuk Aytaç halen hayattadır…"

21 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13

Murat - sorsan suuuc sormasan ayri bir suc....

vucut dilin cok seyler soyler gibiydi ama susmayi tercih ettiginde her yonden belli oluyordu sabrin sonu selamettir derler ne diyelim buda belki seni linc edenlere dert olur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 08:03
12

Omer - bu bilgi doğrumu bilmiyorum ama keşke bunları ahmet hakan doğan medyayı arkasına alıp sağ cenahı dövmeye çalıştığında yazsaydınız, ne olduda şimdi yazdınız? ahmet hakan ekreme soruyu sorunca mı aklınıza geldi yıllardır saklı tuttuğunuz bilgiyi paylaşmak. peki bu sizin hangi yüzünüz. Kaldıki ekreme sorulan soru hangi gazetecinin karşısına geçse sorulurdu, bu soru ekreme kendini anlatması için pastı bence, beceriksiz ekrem, birde büyükşehire talib oluyor....

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 11:38
14

zafer kimin - @Omer 12 nolu yoruma cevabı: Ahmet Hakanın sorduğu soruya ne İmamoğlu nede bir başkası kızmadı, taraftarlık yapmakta zeka işidir. Konuşmasını kesmesine ve yayını süresinden önce bitirmesine tepki gösterildi. sanıyorum Ömer bey hem yayını izlemediniz hemde tepkileri araştırmadınız, galiba sizde talimatla yorum yaptınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 08:50
08

Berkin Atalay - Ne yapsaydı imamoğlunun yalakalığınımı.

Siz ne ayaksınız. Ulan bu ülkeden yok olmadınız gitti be.

Cumhuriyetin faşist darbecileri.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 23:04
11

Serdar - @Berkin Atalay 08 nolu yoruma cevabı: Kimsenin yalakalığını yapmasını beklemiyoruz

Herkes işini yapsın patronun değil Allah cc Emirler’ini uygulasın

Tarafsız bir bakışla değil hak tarafının bakışıyla olaylara baksın

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 03:25
05

Selim Akıl - İnsanımız özünden koptukça kopuyor. Allah sonumuzu hayreylesin.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 18:09
04

Kamil - adam görevini yapıyor, sağcılığı solculuğu varsada kendine, patrona hizmet satıyor, patron ne derse o. hanginiz patronuna; ben bu işi yapmam şu işi isterim der ...derde anında yolcu olur...

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 18:04
09

Vatandaş - @Kamil 04 nolu yoruma cevabı: Gazetecilik mesleği diğer mesleklere benzemez. Adam inşaatçıdır patron istediği gibi inşaat yapar ama gazetecilik inşaatçılığa benzemez.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 00:56
06

Metin Bayram - @Kamil 04 nolu yoruma cevabı: Sen insanlık şirazeni kaybetmişsin. Srn öyleysen herkes senin gibi karaktersiz olmak zorunda değil hele toplumsal hizmet yapan bir gazeteci.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 21:00
02

Veysel POLAT - Kişinin sağ veya sol içerikli yayın yapması bir yere kadar önemlidir. Ancak , asıl önemli olan kişinin samimi olması ve Kamu vicdanını yaralayan tutum ve davranış içinde olmamasıdır.

Dün akşam izlemiş olduğum Ahmet Hakan manen ölmüştür. Allah rahmet eylesin

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 17:45

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?