Reklamı Kapat

Süleyman Soylu: Seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Silivri'de katıldığı sahur programında, İstanbul seçimleri iptal edilmeseydi sonucun içlerine sinmeyeceğini söyledi.

Video için play'e tıklayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti, İstanbul'da bu tartışma devam edip gidecekti ve şaibeli bir seçim olarak demokrasi tarihimize yazılmış olacaktı. Bu işin mağduru, 16 bin oyunun başka bir tarafa yazıldığı Binali Yıldırım'dır" dedi.

Soylu, Silivri'de katıldığı sahur programında, Silivri'de Belediye Başkanlığının CHP'den Cumhur İttifakı'na geçmesinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.  

BİZİ BURAYA AMERİKA GETİRMEDİ

İstanbul seçimlerinde sandıklarda imzasız tutanakların çıktığını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bütün bunların hepsi seçim sonuçlarına etki edebilecek bir büyüklüğe sahip. Şimdi bize, 'buna itiraz etmeyin' deniyor. Bizi buraya Amerika getirmedi, bizi buraya miletin oyu getirdi ve ben onun bir oyuna dahi sahip çıkmak zorundayım. Birileri söyleyecek diye biz bu hakkımızı aramayacaksak, bu neyin önünü açar, bundan sonraki seçimlerde çok bağıranın galip geldiği bir durum oluşturur. Bu da demokrasiyi ortadan kaldırır. Bu da bir zafiyettir. Bu seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti, İstanbul'da bu tartışma devam edip gidecekti ve şaibeli bir seçim olarak demokrasi tarihimize yazılmış olacaktı. Bu işin mağduru, 16 bin oyunun başka bir tarafa yazıldığı Binali Yıldırım'dır. Herkes önce iğneyi kendisine, çuvaldızı başkasına batırsın." 

18 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

Önce Ahlak - Şimdide milletin içine sinmiyor!

Ne olacak şimdi!

Yanıtla . 8Beğen 18 Mayıs 16:50
09

Istanbul - sayın bakan siz konuştukca değer kaybediyorsunuz kazanılmış hakkı geri aldınız hala utanacağınıza konuşuyorsunuz konuştukca batıyorsunuz allahın adaletini unutmayınız.

Yanıtla . 8Beğen 18 Mayıs 16:22
08

Ts-61 - Yahu neyin mağdurundan bahsediyorsunuz? Mağdur olan açıkça ortadadır.! Bir zarfta dört oy var, üçü'ünde bir sorun yok sadece büyükşehir de mi şaibe varmış.! Yaa, buna kargalar bile güler! Milletin gözünün içine baka baka, yalan söylemeyin bari; komik oluyorsunuz.!!

Yanıtla . 14Beğen 18 Mayıs 14:56
07

Çetin bayraktar - Bu ülke sizler gibi yüzsüzünü görmedi bir zarftan dört oy çıkıyor üçü normal bir tanesi şaibeli niçin kaybettiğiniz için ilk önce demokrasiyi içine bir sindirin orta doğu kafası ile ülke yönetilmez

Yanıtla . 12Beğen 18 Mayıs 14:49
06

Ömer - İçinize sinecek olan AKP diktatörlüğü galiba.

Yanıtla . 10Beğen 18 Mayıs 14:38
05

Ali Ergül - İnsan bu kadar nasıl yalan söyleyebilir. Kula kulluk edebilir. Nesfsi için ahiretini yakan, dünya menfaati için cehenemi satın alan zatı muhterem.

Yanıtla . 10Beğen 18 Mayıs 13:16
04

Selim Akıl - İçinize Sinecek bir sonuç çıkacak inşaallah.

Yanıtla . 6Beğen 18 Mayıs 13:04
03

İbrahim - Mağdur edebiyatı yaptığını kabul ediyorsun.

Yanıtla . 7Beğen 18 Mayıs 12:46
02

Dumanlı - tutanaklara itiraz ettiniz tutanaklar ve tutanaklardaki maddi hatalar il seçim kurulunca düzeltildi ancak yıldımın kazanmasına yetmedi yetseydi seçimler iptal edilmeyecekti sonuçta imamoğlunun mazbatasını çaldılar. Çalanlar hırsızlıklarıyla kalacak. imamoğlu itiraz edemiyeceğiniz farkla kazanacak her şey çok güzel olacak

Yanıtla . 10Beğen 18 Mayıs 12:12
01

Zübeyr - İçinize sinmeyen kaybettiğiniz tüm yerlerde seçimi yeniletin o zaman

Yanıtla . 9Beğen 18 Mayıs 11:47

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?