Reklamı Kapat

Yaşlanmanın olumsuz etkilerinden PRP ve ozon tedavisi ile kurtulun

Ozon tedavisinin her geçen gün yararlı etkilerinin sayısı ve kullanımı artmaktadır.

Büyütmek için resme tıklayın

PRP (trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma) kişiden bir miktar kan alındıktan sonra, alınan kanın özel bir işlemle plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazmanın çoğu “trombosit” olarak isimlendirilen kan hücrelerinden oluşur. Bu hücrelerin vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamaktır. Aynı zamanda içerdikleri doku büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli rol oynarlar. Cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, ciltteki çatlakların giderilmesi, saç dökülmesi ve ağrı tedavisinde PRP tedavisi kullanılır.

Ozon tedavisi ise belirli bir miktarda ozon/oksijen karışımının vücut boşluklarına veya dolaşım sistemine verilmesi ile yapılır. Ozon, üç oksijen atomundan oluşan renksiz, keskin kokulu ve doğal bir gazdır. Ozon tedavisinin her geçen gün yararlı etkilerinin sayısı ve kullanımı artmaktadır. Ozon tedavisi cilt yenilenmesi ve yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltmak içinde için de kullanılmaktadır. Ozon terapisi cilttin doğal fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlayarak kendini yenilemesini uyarır ve cilttin yaşlanması durdurulabilir.

Cildin yaşlanması bazı özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. Cilt gençleştirme yöntemlerinde cildin yaşlanmayla kaybettiği özelliklerinin, tekrardan iyileştirilmesi sağlamak amaçlanır. Ciltteki hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek yapı derinin içinde bulunmaktadır. Ozon ve PRP tedavisi bu gücü harekete geçiren yöntemler olarak kullanılmaktadır.

Ozonlu PRP Tedavisi; PRP için kişiden az bir miktar kan alınır ve alınan bu kan özel bir işlemle plazmasının ayrıştırılır. Elde edilen plazmanın çoğu trombositlerden oluşur. PRP için hazırlanan plazma belli miktarda ozon ile karıştırıldığında ozonlu PRP oluşur. Ozonlu PRP vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilir. Ozonlu PRP tedavisi, PRP tedavisinin daha hızlı ve etkili olmasını sağlar.

PRP ile cilt gençleştirme çoğunlukla yüz, boyun, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümleri için düşünülebilir. PRP ile cilde esneklik ve parlaklığı yeniden kazandırılabilir. Ayrıca vücuttaki iyileşmesi uzun süren yaraların iyileştirilmesi, çatlak gibi deri niteliğinin zarar gördüğü durumlarda da PRP uygulanabilir.

Yaşlanma belirtileri görülmeden yaşlanma sürecini yavaşlatmak isteyen herkes için ozon ve PRP tedavisi öneriyorum.

Doç. Dr. Habib BOSTAN

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

18 Mayıs 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?