Reklamı Kapat

İslam beldelerinde zulüm sürüyor

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Edirne’de gençlere seslendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi’nin düzenlemiş olduğu iftar programına Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan katıldı. İftar programı sonrası gençlere seslenen Turhan önemli değerlendirmelerde bulundu. Ramazan’a bir gün kala Gazze’ye İsrail tarafından saldırıların başladığını söyleyen Turhan, “Filistin toprağı gibi İslam beldelerinin de birçoğu açısından böyle sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Tabi bizler bu durumla alakalı üzüntülerimizi ifade ederken diğer taraftan Filistin topraklarındaki kardeşlerimiz şehadete üzülmüyorlar. Şehadete seviniyorlar. Çünkü şehadetin bir başlangıç, bir vuslat, bir bereket olduğunun farkındalar ve ona göre de 1948 yılından itibaren yoğun bir şekilde mücadelelerine devam ediyorlar. Ama diğer taraftan bizi tedirgin eden ve üzen 1948 yılından beri her yıl yüzlerce ve binlerce kardeşimizin şehit edilmesi ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs şehrinin merhale merhale Filistin topraklarının İsrail’e verilmesi hadisesidir” dedi.

HAiN BiR ANLAŞMANIN iÇiNDELER

Amerikan Başkanı Trump’ın damadının yaptığı açıklamada, ‘Asrın anlaşmasını Haziran ayında uygulamayı düşünüyoruz’ sözünü hatırlatan Turhan, “Asrın anlaşması o bölgede bulunan birçok İslam ülkesinin de desteğini alarak Amerika’nın ve İsrail’in planlarıyla birlikte bir avuç kadar kalan Filistin topraklarını özellikle de Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs şehrini, Gazze’yi, Batı Şeria beldesinin birçoğunu İsrail’e verme projesi. Mısır’ın Sina Çölü’nün büyük bir çoğunluğunda yeni bir Filistin Devleti inşa edip Filistin topraklarının yüzde doksanından fazlasını İsrail’e vermek gibi hain bir anlaşmanın içerisindeler. Yani orada birçok İslam ülkeleri de işin içerisindedirler” ifadelerini kullandı.

18 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?