Reklamı Kapat

Şair ve Yazarlar Yedi İklim iftarında buluştu

Her Ramazan’ın ilk Cuması bereketli iftar kapılarını açan Yedi İkim ailesi bu yıl da çok sayıda gazeteci, yazar, şair, akademisyen, yönetici ve vatandaşın katıldığı programla oruç ayını açtı.

Her Ramazan’ın ilk Cuması bereketli iftar kapılarını açan Yedi İkim ailesi bu yıl da çok sayıda gazeteci, yazar, şair, akademisyen, yönetici ve vatandaşın katıldığı programla oruç ayını selamlamış oldu. Mazlumların anıldığı, gündelik hayatın hay-huyu içinde tekrardan nasıl dirilebileceğimize dair uzun soluklu sohbetlerin gerçekleştirildiği program renkli görüntülere sahne oldu. İftarda Ramazan’ın; insanlığa yine yeniden dirilme şansı veren bir ay olduğu, Müslümanı her hal ve şartta kendine getirdiği, nefislerin zincire bağlandığı gerçeğinden hareketle yapılan dualar eşliğinde oruçlar açıldı. Yapılan kısa süreli söyleşilerde birçok yazarın ısrarla vurguladığı gibi Ramazan,  toplumlara nefes alma şansı tanıyan ve insanları özgürleştiren bir ay. Merhamet, infak gibi pek çok ulvi duygunun bu ayda nasıl tekrardan dirildiğini görebiliyor Müslüman.

Programa ev sahipliği yapan Ali Haydar Haksal yaptığı konuşmada dünyanın bütün coğrafyasında mazlum ve masumlara kol kanat geren bu ayda müslümanların tek ses, tek nefes, tek ezan, tek vakit olarak birleştiğini ifade edip; “Bu ayda biz ve başkaları aynı sofralarda aynı anda oruçlarımızı açıyoruz. Sanki bütün diller aynı sözcüklerden mürekkepmiş gibi bir hisle paylaşıyoruz duygularımızı. Açtığımız ve kapattığımız kapılar bize Müslüman’ın orucunun faziletini gösteriyor. Yedi İklim ailesi olarak bizlerin bu Ramazan ayında tek düsturumuz Müslümanların birlik ve beraberlik içinde bir arada yaşamalardır. Eğer bizler kendimize, eşimize, dostumuza, çevremize sahip çıkarsak müslümanlara sahip çıkmış olacağız.” dedi. Mazlum ümmet coğrafyası için arşa yükselen dualar eşliğinde program sona erdirildi.

18 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?