"Gül ve Davutoğlu'nun görevleri Tayyip Bey’in iradesiyle gerçekleşmedi"

Karar gazetesi yazarı Taşgetiren, AKP'nin kuruluş aşamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekelinde kurulmadığını ifade ederek "Gül ve Davutoğlu'nun görevleri Tayyip Bey’in iradesiyle gerçekleşmedi" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, AKP'nin siyasal tutumuna dair önemli bir yazı kaleme aldı.

Abdullah Gül, Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimlerin liyakat sahibi olduğunu belirten Taşgetiren, bu kişilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iradesiyle makamlara gelmediğini ifade etti.

Konuya ilişkin yazısında dikkat çeken ifadeler kullanan Taşgetiren, "Sonuçta yola birlikte çıkmışlardı. Birlikte yürüyeceklerdi. Kader birliği yapıyorlardı. Türkiye siyaseti muhataralıydı. En zor zamanda sırt sırta vereceklerdi. Abdullah Gül önce başbakanlığa, sonra Cumhurbaşkanlığına layık olmasa o göreve gelmezdi. Ali Babacan’a ekonomi emanet edilmezdi. Bülent Arınç hükümet sözcüsü olmaz, sonra Meclis başkanlığına getirilmezdi. Ahmet Davutoğlu, önce danışmanlığa davet edilmez, sonra dışişleri bakanı, sonra başbakan yapılmazdı" dedi.

'TAYYİP BEY EŞİTLER ARASI BİRİNCİ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül ve Bülent Arınç gibi isimlerin siyasal konumlarının aynı seviyede olduğunu belirten Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  diğer isimler karşısında 'eşitler arası birinci' olduğunu değerlendirdi.

Yazısında AKP'nin kuruluş aşamasında 'ortak akıl' mantığıyla kurulduğunu iddia eden Taşgetiren, şu ifadeleri kullandı:

'Diyelim ki bütün bunlar Tayyip Bey’in iradesiyle gerçekleşti, -ki öyle olmadığını herhalde bizzat Tayyip Bey’in kendisi söyleyecektir- Tayyip Bey, böylesine hayati görevlere liyakati olmayan insanları getirmiş olamazdı. Kaldı ki, yola “Ortak akıl” söylemiyle çıkmışlar, Tayyip Bey’in konumu söz konusu olduğunda da “Eşitler arasında birinci” gibi bir tanımlama bulunmuştu.'

16 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

ihsan - halt ettin sen onda o getrirdiğin taş başına düşşün yalancı onları görevlendiren tayyiptir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 10:32
01

Hakikatin Peşinde - Eger bunlar parti kurarsa akp yi kuran siyonistler, akp ye olan güven bitti diye onun yerine yenisini kurma niyetindedirler! Yani ülkeye hizmet için değil.

Yanıtla . 44Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 04:43
05

kml - @Hakikatin Peşinde 01 nolu yoruma cevabı: yani diyorsunki akp siyonistlerin kurduğu bir parti kabul ediyorsunuz yani bunu yıllardır rahmetli erbakan hocam söyledi durdu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 11:17
03

Atakan - @Hakikatin Peşinde 01 nolu yoruma cevabı: peşin önyargı görmeden fikir beyanı doğru değil

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 10:10
02

Ali A. - @Hakikatin Peşinde 01 nolu yoruma cevabı: Ayrıca koltuğu, sonradan çıkacak pisliklerini örtbas edecek birine bırakmak gibi bir dertleri var.

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 08:16

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?