Reklamı Kapat

ABD'de Siyonist İsrail'in Filistin'i işgal etme günü protesto edildi

Siyonist İsrail'in Filistin'i işgal etme günü olarak bilinen 'Nekbe Günü' 71. yıl dönümünde ABD'nin New York kentinde protesto edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

'Büyük Felaket' olarak bilinen 'Nekbe Günü' 71. yıl dönümünde Filistin yanlısı kişilerce ABD'de protesto edildi.

Birleşmiş Milletler daimi temsilciliği ve İsrail Başkonsolosluğu'nda yapılan protesto gösterilerine farklı dini gruplardan kişiler de katıldı.

Protesto gösterilerine Neturei Karta International’dan Haham Yisroel Dovid Weiss de katıldı. İsrail'in işgalci olduğunu belirten Haham Weiss, yaptığı açıklamada Filistinlileri desteklediklerine dair dikkat çeken açıklama yaptı.

New York'da Filistinlilere destek olmak amacıyla 'Nekbe Günü'ne katılan Haham Yisroel Dovid Weiss, şu açıklamayı yaptı:

"Nekbe, dinimizin adı kullanılarak Siyonistler tarafından gerçekleştirilmiş inanılmaz bir suç, büyük bir trajedi. Göçe zorlanmış ve şu an işgal ve baskı altındaki Filistinlilerin acılarını paylaşmak ve onların dönüş hakkını savunmak için buradayız."

'NEKBE GÜNÜ NEDİR?

Filistinliler, Siyonist İsrail Rejimi'nin 14 Mayıs 1948'de işgal ettiği Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinlileri zorunlu göçe tabi tutması nedeniyle 15 Mayıs'ı "Nekbe" (Büyük Felaket) olarak anıyor.

16 Mayıs 2019 - DünyaYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?