Reklamı Kapat

Ahmet Taşgetiren: "Cezaevlerinde en çok namaz kılınan ülkeler..."

Dünyada cezaevlerinde en çok Kur’an okunan, oruç tutulan, namaz kılınan ülkelerin İslam ülkeleri olduğunu söyleyen Ahmet Taşgetiren dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Dünyada cezaevlerinde en çok Kur’an okunan, oruç tutulan, namaz kılınan ülkelerin İslam ülkeleri olduğunu söyleyen Taşgetiren, "Mısır’ı, Suriye’yi, Suudi Arabistan’ı tahmin edebilirsiniz. Peki Türkiye’de ne oluyor?" ifadelerini kullandı.

"Darbe ile bir şekilde ilişkili bulunan, soru çalan, yargıda, emniyette görevleri suiistimal eden, şiddet kullanan, ya da bu tür suçları organize eden, yani her düzende suç olan işleri yapanlar için “Çeksinler cezalarını” demekten başka yapılacak bir şey yok" diyen Taşgetiren, cezaevinde bulunanların tamamının darbe ile ilgisi olmadığını vurguladı.

Ahmet Taşgetiren'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Şimdi gelelim bizim cezaevlerine… Burada Kur’an okuyan, namaz kılan, oruç tutan insanlara…
Sayıları 31 bini mi buluyor? 511 bin kişiye de dokunulmuş, yani cezaevine girmemişlerse bile, mesela KHK ile ihraç edilmişler, ya da soruşturmaya tabi tutulmuşlar.
Malum bunlar “FETÖ ile iltisaklı” insanlar… Bunun yanında Furkan Vakfı yöneticisi Alparslan Kuytul ya da Tevhid Dergisi cenahında Halis Bayuncuk var…
Bir kere darbe ile bir şekilde ilişkili bulunan, soru çalan, yargıda, emniyette görevleri suiistimal eden, şiddet kullanan, ya da bu tür suçları organize eden, yani her düzende suç olan işleri yapanlar için “Çeksinler cezalarını” demekten başka yapılacak bir şey yok.
Ama içerdeki insanların ne kadarı darbe ile ilişkili, ya da soru çaldı?
“Örgüt var” dedik, onu “Terör örgütü” olarak niteledik ve “irtibat-iltisak” bağlantılarını suç saydık, insanları içeri aldık. Çocuğunu dersanesine gönderen, Bank Asya’ya para yatıran, ev abisi ya da ablası olan, örgütle ilintili olduğu varsayılan şu veya bu derneğe üye olan, Kimse Yok mu derneğine yardım yapan, birilerinin “FETÖ’cü” diye ihbar ettikleri, daha ötede telefonunda sadece ByLock olan insanlar, o telefonun içeriğine bakılmaksızın suçlandılar, içeri alındılar.
Halis Bayuncuk El Kaide’li, DEAŞ’lı diye suçlandı, Alparslan Kuytul DEAŞ, El Kaide, PKK, vs diye türlü-çeşitli örgüt bağlantısı ile suçlanıyor. Tevhid Dergisi mensuplarını dinledim, “Biz sadece Hanbeli mezhebine bağlıyız. El Kaide’ye operasyon yapılması gerekti, biz hedef alındık” diyorlar.
Soru şu: Dindar bir siyasi kadronun dindar topluluklara karşı suç saydığı şeylerle, laik bir kadronunki arasında fark olur mu?
Yeniden yazayım: Darbe girişimi gibi, soru çalmak gibi, bunları organize etmek gibi işleri yapanlar, çeksin cezalarını.
Ama sadece o yapının şu veya bu dini faaliyetinde rol almak hangi dini yaklaşımla suç sayılıyor?
Eskiden Risale-i Nur okuyanlar derdest edilirdi. Kitap okumak suç sayılırdı.
31 bin kişi içerde, diyorum. Hangisi, hangi reel suçtan dolayı içerde?
Dindar yöneticilere, “Bu insanların bir tekine bile haksızlık yapılmışsa Adl-i İlahinin onu soracağı” hatırlatılabilir. Bunu anlarlar diye düşünülür çünkü. Bir tek mazlumun bile. Ben, hükümet ilk elde 50 bin kişiyi ihraç ettiğinde “Bunların teker teker her birinin suçlu olduğu belirlendi mi? Sorumluluk sahipleri bundan emin mi?” diye sormuştum.
Hayreddin Hocama, Faruk Beşer Hocama, bir de Taha Bey’e sorayım istedim. “Buralarda kul hakkını hesaba katmak lazım mı?” Dindar siyasi kadroların her yaptıkları İslami açıdan ya da hukuki açıdan kabule şayan mıdır?
Cezaevlerinde en çok Kur’an okunan, namaz kılınan, oruç tutulan ülke… ülkeler… Ne garip İslam ülkeleri…

14 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

11

Erdoğan - BU SAĞDUYULU YAZINIZDAN DOLAYI SİZE TEŞEKKÜR EDERİM.KİMSESİZ KALAN BU İNSANLARIN NELER ÇEKTİĞİNİ SADECE KENDİLERİ BİLİYOR.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN DİLSİZ ŞEYTAN OLMADINIZ.

Yanıtla . 0Beğen 15 Mayıs 10:33
10

Karadavud78 - Hocam Ramazan Şeridini tebrik ederim..İyiki varsınız yüreğimize sağlık..cesaretiniz ve basiretini gerçekleri yazamayan kalemlere örnek olsun...

Yanıtla . 0Beğen 15 Mayıs 10:07
09

Önce Ahlak - Bir kişi bir ailenin perişan olmasi demek! Haksiz yere binlerce kişi hapiste ise binler ah ve beddua demektir!

By lok kullananların hepsi vatana ihanet niyetiylemi kullaniyordu!

Cb kendiside itiraf ettiği halde: alt tabaka ibadet! Asl alt tabaka hapiste, üst tabakada akp siyasetinde damat bey dahil!

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 23:50
08

Turkcan - Ahmet Taşgetiren Hoca birtakım önemli yerlere temas etmiş olsa da bir yerde ciddi bir hata yapıyor. Halis Bayancuk adlı adam; oy kullanan herkesi şeksiz şüphesiz tekfir eden, Allah'a mekan isnat eden, ve asırlar boyunca ehli sünnet vel cemaat itikadı üzere olan Türk milletine vehhabi selefi propagandası yapan birisi. (sosyal mecralarda videolarına rastlayabilirsiniz.)

Hal böyle iken Sayın Taşgetiren'in böyle bir insanı muhafaza etmeye çalışması doğru değil. Zannediyorum Ahmet hoca meseleyi derinlemesine mütalâa etmediği için böyle bir karara varmış. İnşallah bu hatasından döner.

Yeri gelmişken Türkiye 'de artan selefi-vehhabi söylemler hususunda Müslümanları uyarmadan edemeyeceğim. Birtakım dış destekli insanlar asırlardır bizim toplumumuzun iskeletini oluşturmuş olan ehli sünnet vel cemaat anlayışının kuyusunu kazmaya çalışıyor. Sözüm ona asırlardır anlayamadığımız tevhidi bize öğretmeye kalkışıyorlar. Üstelik bu batıllarını dahi mertçe dile getirmeyip adeta Müslümanları tekfir etmekten keyif alıyorlar. Bütün bu yaptıklarını da İmam Ahmed ibni Hanbel gibi büyük alimlerin adını kirleterek yapıyorlar. Dikkat edelim kardeşlerim. Bugün suudlar amerikanım köpekliğini yapıyor. Ve bu kalleşiklerinin temelinde asırlar önce abdulvehhab oğlu tarafından bozulmuş olan itikadları, yaşayışları yatıyor. Şayet biz ecdadımıza, alimlerimize yüz çevirirsek halimiz nice olur. Allah bizi Din-i Mübin İslam'dan ayırmasın, ehli sünnet vel cemaat itikadı üzere müstakim kılsın.

Son olarak Resul-i Ekrem'in (sav) şu hadisini zikretmek istiyorum :

"Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır." buyurmuş. Ashab sormuşlar:

"Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır?" Şöyle cevap vermiş:

"Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni Ehl-i sünnet ve cemaat mensuplarıdır."

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 22:10
07

cengiz - taşgetiren Erbakansız Türkiye için akp,fetö ile birlikte abant toplantıları yapıyordu,ey taşgetiren gördünmü ülke ne hale geldi,öyle sıvışmak yok,bu dünyada kaçsan ahiretten kaçamazsın.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 21:00
06

True Legend - Way way way sakalli hüsnü nün yazdiklarina bakin

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 20:32
05

Istanbuloglu - Yapilan zulmun buyuklugunu anlamak icin; Sadece Ali Bulaç Abimizin in 22 ay hangi suctan dolayi icerde tutuldugunu sorgulamamiz gerekmezmi.Hicbir sucu yok tabiiki.Ali Abiyi mahkum eden bir ikdidari ve ona oy veren secmenin bende mahkum ediyorum. Benim gozumde ; Ali abinin mahkumiyetine( bu ikdidardan magdur olmus tum mazlumlarin mahkumuyetine) bu ikdidari destekleyen butun secmenlerde ortakdir

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 17:53
04

Yay - Geç kaldın hoca. Toplam 17.500 başörtülü bacınızın mahkumiyeti ile dünya rekoru kırdığınızı da yazsaydın. Vicdanını biraz daha rahatlatmış olurdun. Herhalde.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 17:43
03

Yay - Geç kaldın hoca. Toplam 17.500 başörtülü bacınızın mahkumiyeti ile dünya rekoru kırdığınızı da yazsaydın. Vicdanını biraz daha rahatlatmış olurdun. Herhalde.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 17:41
02

Selami - Sedece hapistekiler değil KHK lılar da mağdur. Sebep belirtilmeden işten atılanlar, takipsizlik veya beraat aldığı halde göreve iade edilmeyenler hep mağdur. Toplum içinde tecrit yaşıyorlar. İşe alınmıyorlar, fişlenmişler. mahkemeden beraat aldığı halde yurt dışına çıkış yasakları var. Mesela umreye gidemiyorlar. Bu kadar muhafazakar insanı gerekçesiz CHP dahil hiç kimse kamudan çıkaramazdı. Dindar görünümlü AKP ye nasip oldu. ALLAH a havale ediyoruz. Hesap görücü olarak ALLAH yeter.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 16:45
01

İhsan - Sayın Taşgetiren AKP döneminde ve özellikle 15 Temmuzdan sonra yaşanan korkunç adaletsizliğin boyutlarını belli ki kalbi sızlayarak yazmış. Bu konuda daha önce de bazı yazılar yazmıştı. Fakat bu yazısı en gür sesli olanı sayılabilir.

Hakikat ve merhamet adına yazara çok teşekkür ederim..

Allah razı olsun..

Şu satırları bir daha okumak hepimize iyi gelecektir:

"Ama sadece o yapının şu veya bu dini faaliyetinde rol almak hangi dini yaklaşımla suç sayılıyor? 

Eskiden Risale-i Nur okuyanlar derdest edilirdi. Kitap okumak suç sayılırdı. 

31 bin kişi içerde, diyorum. Hangisi, hangi reel suçtan dolayı içerde? 

Dindar yöneticilere, “Bu insanların bir tekine bile haksızlık yapılmışsa Adl-i İlahinin onu soracağı” hatırlatılabilir.

Bunu anlarlar diye düşünülür çünkü."

Yanıtla . 39Beğen 14 Mayıs 15:44

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?