Reklamı Kapat

Dolar kuru ve İstanbul seçimleri için 'kefen parası' harcanıyor

YSK’nın İstanbul kararından sonra Dolar kuru 6 TL sınırını aşarken ekonomist Mert Yılmaz hükümetin "kefen parasını" harcamaya çalıştığını öne sürdü.

Video için play'e tıklayın

Dolar kuru iç ve dış piyasalarda oluşan yeni gelişmelerin yanı sıra İstanbul’da Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) aldığı yeniden seçim kararı almasının ardından 6 TL’nin üzerine yerleşti. Ekonomist Mert Yılmaz dolar kurunu düşürmek amacıyla yapılan son hamlelerin mali disiplini bozduğunu söylerken İstanbul seçimlerini kazanmak adına Merkez Bankası’nın “kefen parası”nın kullanılmaya çalışıldığını söyledi.

Dolar kuru geçtiğimiz günlerde 6.25 TL’ye yükselirken Merkez Bankası’nın hamleleriyle bir miktar geriledi. Ekonomist Mert Yılmaz Merkez Bankası’nın dolar kurunu düşürmek için yaptığı hamleleri youtube sayfasında yorumladı. Mert Yılmaz "Eyvah Eyvah..." başlıklı paylaşımında Türkiye ekonomisinin dolar kuru, faiz ve enflasyon girdabına nasıl girdiğini açıkladı.

Mert Yılmaz Reuters Haber Ajansı’nın yayınladığı habere göre Merkez Bankası bilançolarında yedek akçede gözüken yaklaşık 40 Milyar TL paranın bütçeye devredileceğini belirtti.

BU PARAYA NEDEN İHTİYAÇ VAR?

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik konjonktürde elinde kalan tek çıpasının mali disiplin olduğunu söyleyen Yılmaz, yaklaşmakta olan İstanbul Seçimleri için seçmeni memnun etmek adına hazinenin musluğunun tekrar açılacağını ileri sürerken bu durumun bütçe açığını daha da artıracağını ve bunun da faturasını hep beraber ödeyeceğimizi sözlerine ekledi.

“MERKEZ BANKASI’NIN KEFEN PARASI”

Dolar kurunu düşürmek ve İstanbul seçimlerini kazanmak için Merkez Bankası’ndan alınmaya çalışılan yedek akçeleri “Anadolu’da kefen parası diye bir para vardır ya… En son çok büyük bir ihtiyaç halinde el gider ya… onun gibi.” sözleriyle anlatmaya çalışan Yılmaz bütçeyi daha da kısmak gereken bu zamanlarda bütçeyi daha da açmanın hiçbir rasyonel tarafı olmadığını açıkladı.

14 Mayıs 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

Mağdur - Kısa bir süre önce seçim masrafını yüklenen (mecburen) vatandaş yeni bir seçim masrafı daha kaldırabilecek mi ?

Yeniden pusula masrafı, sandık görevlilerinin masrafı, pankart masrafı,bilboard masrafı, parti bayrakları masrafı , seçim lokallerinin masrafı ...

Dolar kuru..Allah yardımcımız olsun

Yanıtla . 0Beğen 15 Mayıs 01:07
07

Çetin bayraktar - İktidarda kalmak bunları paranoyak yapmış iyice şaşırmışlar birde çıkmışlar utanmadan oylarının çalındığını söylüyorlar bu ülkede hırsızlık varsa onuda akp yapar

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 19:45
06

Nurettin - Üretmez isen böyle, sonsuza kadar mı gideceğini düşünüyordunuz..! Sermayen de tükenir, kefen parana da düşersin. Ya bundan sonrası..? Düşünmez misiniz..! Akıl etmez misiniz..!

Yanıtla . 0Beğen 14 Mayıs 17:02
05

Ahmet - kriz miriz yok kim uyduruyor :))

Yanıtla . 11Beğen 14 Mayıs 13:51
04

Istanbul - bunların derdi seçim istanbulu alırlarsa yandaşlara ödeme papacaklar alamazlarsa hep aç kalacaklar allah büyüktür devletin bir kuruşunu haksız harcayanlar er geç hesabını verecekler.

Yanıtla . 15Beğen 14 Mayıs 13:47
03

Istanbul - size yazıklar olsun nasıl bitirdiler memleketimizi.

Yanıtla . 11Beğen 14 Mayıs 13:26
02

Kalbikirık - Ne kefeni kefen kalmadı hükümet kendi parası yok zaten dışardıdan aldığı borçlar ve tahsil ve hisse senedi borçlanmaları harcayıp milleti kandırmaya çalışıyor.. yazık bu memlekete yazık kimse ses çıkarmıyor ....

Yanıtla . 7Beğen 14 Mayıs 13:02
01

Ilhan - Asil hirsiz burda! Devletin parasini kendi çikarlari için harcayanlara dikkat edin!

Yanıtla . 6Beğen 14 Mayıs 12:35

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?