Reklamı Kapat

Temel Karamollaoğlu: ‘Adil düzen’i inşa etmeliyiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sinoplular Adil Düzen Derneği’nin (SİMGO) düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Dünyada birçok ülkede adaletsizlikten kaynaklı açlığın olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Ramazan’da aç insanın halinden anlamalıyız. Adalet olmazsa dünyada huzur olmaz. Adalet, çifte standarda karşıdır. Adil olmak, dürüst olmak, kendisi için istediğini başkası için de isteyebilmek İslam’ın temel erdemidir” diyerek adil bir düzen inşa edilmesi gerektiğini vurguladı.

Sinoplular Adil Düzen Derneği’nin (SİMGO) geleneksek iftarını Maltepe’de düzenledi. Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen iftara, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Saadet Partisi İl başkan yardımcıları, SİMGO Başkanı Hüseyin Şeker ile çok sayıda davetli katıldı. Program sonunda Saadet Lideri Karamollaoğlu’na plaket takdim edildi.

“HOCAMIZIN KIYMETİ GÜN GEÇTİKÇE DAHA ÇOK ANLAŞILIYOR”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iftar programındaki konuşmasına, davetlileri selamlayarak başladı. Rahmet ve bereket ayı Ramazan vesilesi ile bir araya geldiklerini dile getiren Karamollaoğlu, “Sinop’ta dünyaya gelen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı anmadan geçemeyiz. Erbakan Hocamızın adına böyle bir derneğin kurulması beni ziyadesiyle memnun etti. Hocamızı rahmetle anıyoruz. Hocamızın kıymeti gün geçtikçe daha fazla anlaşılıyor” diye konuştu.

“HOCAMIZ, İNANCA VE AKLA ÖNEM VERİRDİ”

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın inanca ve ahlaka çok önem verdiğini dile getiren Karamollaoğlu, “Hocamız hem inancı sağlam hem de ibadetlerine düşkün bir insandı. Davranışlarıyla da çok nazik bir insandı. Kendisiyle fikren hiç alakası olmayan insanlarla bile güzel diyaloglar kurardı. Erbakan Hocamız en aykırı gördüğümüz insanlara bile; İslamsız bir hayat olmayacağını anlatırdı. İnsan olarak bize bahşedilen aklımızı iyi kullanmakla mükellefiz. İnanç, bizim dünyayı doğru anlamamızın bir gereğidir. İnanç bizim azimkâr olmamızı sağlamaktadır. Hangi engel olursa olsun biz inancımız gereği o engeli aşmakla mükellefiz” şeklinde konuştu.

ADALET OLMAZSA DÜNYADA HUZUR OLMAZ

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, Erbakan Hoca’nın dünyada Adil Düzen’in kurulması için çalıştığını söyledi. Karamollaoğlu, “Erbakan Hocamız, sadece bizim için değil bütün İslam âleminin, ezilen sömürülen ülkeler için hatta bütün dünya için ‘Adil Düzen’ anlayışını bize miras bıraktı. Biz o mirasa sahip çıkmaya çalışıyoruz. Biz bütün dünyada barış ve huzur olsun istiyoruz. Ama barış kendiliğinden gelen bir şey değildir. Ne Batı âlemi ne de doğu âlemi bu problemin üstesinden gelecek anlayışa sahip değil. Batı tekebbür içindedir. Gerektiğinde baskı kurmaktan hiç çekinmiyorlar. Bizim bu sistemi adalet üzerine inşa etmemiz gerekmektedir. Adalet olmazsa dünyada huzur olmaz. Adalet, çifte standarda karşıdır. Adil olmak, dürüst olmak, kendisi için istediğini başkası için de isteyebilmek İslam’ın temel erdemidir” diye konuştu.

ADİL PAYLAŞIMA RIZA GÖSTERMELİYİZ

Ramazan’da aç insanın halinden anlamamız gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Ramazan’da 30 gün oruç tutmanın sağlığımız yönünden önemi var ama sadece sağlığımızı düşünerek oruç tutamayız. Aynı zamanda aç insanın da halini anlamakla mükellefiz. Anlamıyorsak tuttuğumuz oruçtan bize fazla bir şey kalmaz. Şu anda dünyada şiddete maruz kalan, karnını doyuramayan milyonlarca insan var ve bunların büyük bir çoğunluğu Müslüman. Başkaları bize zarar vermezse sanki bu zararı vermek üstümüze bir vecibeymiş gibi biz veriyoruz. Dışarıdan gelenler bizim üstümüzde hegemonya kurmuyor. Dikkat edin, bu coğrafyalarda biz kendi kendimize çarpışıyoruz. Bu durumdan kurtulmanın yolu ‘Adil Düzen’ anlayışındadır. Bir araya gelip problemlere müşterek çözüm bulmalı, adil bir paylaşıma rıza göstermeliyiz. Ülkemizin güçlenmesi için el birliği ile çalışmalıyız. İnanıyorum ki Batı’dan daha iyi noktalara geleceğiz” açıklamalarında bulundu.

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

14 Mayıs 2019 - Siyaset

Muhabir Baki Sancak


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Önce Ahlak - Adil DÜZENE ACİLEN İHTYAÇ VAR!

Cb bile yalan söyleyen bir ülkede yaşiyoruz, kimse cb bile GÜVENMIYOR ADALET KALMADI, AHLAK VE MANEVIYAT YOK!

SAADET'e Türkiyenin çoook ihtiyacvar.

Yanıtla . 2Beğen 14 Mayıs 01:37

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?