Reklamı Kapat

Abdurrahman Dilipak: "Erdoğan'ı yakın çevresi kötü şekilde harcadı"

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uyaran bir yazı kaleme alarak "Erdoğan'ı yakın çevresi kötü şekilde harcadı" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında AKP'nin siyasi duruşuna dair dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Dilipak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti ve devlet işleyişinde değişim yapması gerektiğini söyledi.

Konuya dair önemli tespitlerde bulunan Dilipak, "Partisinin yönetici kadrolarının, bakanların, grubunun, yerel yönetimlerin, bürokrasinin ve birlikte hareket eden STK ve iş adamlarının da bu söylemin eyleme dönüşmesi konusunda bir adım atması gerek. Ve bu alanda yenilenme kaçınılmaz. Bu alanda bir değişiklik olmazsa, seçim sonuçlarından kimse emin olmasın." dedi.

BİNALİ YILDIRIM ÖZÜR DİLEMELİ

Dilipak yazısında AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın internette dolaşan videosuyla ilgili özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Binali Yıldırım'ın “Seçim kampanyalarında söylenenle, sorumluluk omuzlarınıza yüklenince söylemleriniz hiçbir zaman aynı olmaz. Hiçbir ülkede de aynı olmaz. Bu siyasetin gereğidir. Siyasetle hakikat her zaman birbiri ile örtüşmez” şeklindeki sözlerinin İslami olmadığını söyleyen Dilipak, "Allah 'söz verdiğinizde sözünüzde durun' der" dedi.

Konuya dair yazısında söz vermenin önemini Hz. Peygamberimizin, "Münafığın belirtisi üçtür: Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman sözünde durmaz, kendisine bir şey emanet edildiği zaman hıyanet eder" şeklindeki Hadisi Şerifiyle anlatan Dilipak, sözünde durmamanın münafıklık alameti olduğunu ifade etti.

'REİSİ YANINDAKİLER HARCADI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yanında bulunanların harcadığını ifade eden Dilipak, Erdoğan'ın yanında dost görünenlerin dost olmadığını söyledi.

Konuya ilişkin yazısında dikkat çeken Dilipak, şu şekilde ifade etti:

"Reisin yakınındakiler reisi kötü şekilde harcadı. Menfaatleri olan bir işi kendi aralarında hallettiler, menfaatleri olmayan sıradan bir işi bile Beştepe’ye havale ettiler. Beştepe’yi dost görünerek boğmaya çalıştılar. Sonuç bu."

'Beni bana bırakma Rabbim' diye dua eden siyaset erbabından, eleştirilere tahammül edemeyen siyaset bezirgânlığına gelindiğini söyleyen Dilipak, bu noktaya gelinmesinde STK ve cemaatlerin payı olduğunu belirtti.

Dilipak, konuya dair yazısında şu ifadeleri kullandı:

Beni bana bırakma Rabbim” diye dua eden siyaset erbabından, eleştirenin ağzını kapatmaya çalışan siyaset bezirgânlarının eline nasıl düştük bir bakalım. Şimdikiler “biad” topluyor. “Bana güven gerisini merak etme sen, günahı varsa boynuma” diyor. Cemaat, STK, sermaye, sözde âlim geçinen birileri nasıl bu işe böylesine alet oldular."

'ASIL DEĞİŞMESİ GEREKEN SANDIK DEĞİL BİZİZ'

İstanbul seçimlerinin değişmesinden önce AKP'nin değişmesi gerektiğini ifade eden Dilipak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sarf ettiği 'öze dönüş' sözünün yerine getirmesi lazım geldiğini belirtti.

Konuya ilişkin yazısında Dilipak, "Erdoğan’ın Birlik Vakfı konuşması “öze dönüş” için önemli. Bakın affetmeyenler affedilmeyecek. Hepimiz birçok yanlış yaptık ve birilerimiz hâlâ yapmaya devam ediyoruz. Bundan dönmemiz gerek. Allah’ın bizim hakkımızdaki hükmü, bizim kendi hakkımızdaki hükmümüze bağlıdır. Asıl değişmesi gereken, sandık sonuçlarından önce biziz biz! Yoksa tencere yuvarlanacak kapağını bulacak." dedi.

'AKP DÖNEMİNDE GENÇLİK SEKÜLERLEŞTİ'

Eski dostlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşmakta zorluk yaşadığını aktaran Dilipak, yakın çevresinin Erdoğan'ı aldattığını söyledi. 

Bazı süreçlerde yakın çevresinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aldattığını belirten Dilipak, şu ifadelere yere verdi:

"Erdoğan’ın birçok eski dostu ona ulaşamamaktan şikâyetçi. Erdoğan’ın yakın çevresinin ise onu yanılttığı görüşü hakim bu eski dostlarda. Mesela, o aday belirlemede kullanılan temayül yoklamaları ve kamuoyu araştırmalarında sonuçların değiştirildiği yaygın bir kanaat. O zaman, o hilekârlardan hesap sorulması ve onların destekledikleri adayların yakın takibe alınması gerek. “Bizi aldatan bizden değildir”. Onlar bizdense ben o “bizden” değilim! İnsanımız böyle diyor! “O zaman sizin ötekilerinden farkınız ne” diyor."

Diğer taraftan AKP döneminde gençliğin sekülerleştiğini de ifade eden Dilipak, "ABD’nin Komünizmle korkutup ülkeleri kendi kucağına almasından ne farkı var CHP korkutması ile siyaset yapmanın. CHP bizi Laikleştiremedi, ama AK Parti döneminde aile, gençlik, eğitim yolu ile sekülerleştirildik endişesi hakim toplumda." dedi

13 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

17

Soguz - müslümanlar ALLAHIN ipine sımsıkı sarılabilseler. kardeşliklerini yerine getirebilseler zaten

bu hallerde mi olurduk. kim bize karşı durabilirdi. biz maalesef başka ip lerle bizimle uzaktan yakından bir ortak yönü olmayanlarla kendi kardeşlerimize düşman oluyoruz. oyun büyük oynanıyor. bunu göremeyenler bu milletin başına lider olmaya kalkmasın.

Yanıtla . 0Beğen 13 Mayıs 17:02
16

Hasan Üstündağ - A.Dilipak fabrika ayarlarına geri dönüyor.bu kendisi hakkındaki hükmü olumlu yönde değiştirmiş demektir. Buna sevindim.Mutlak biatten sorgulamaya geçmiş.Güzel. Daha somut daha çok benzer sorgulamalarını bekliyorum

Yanıtla . 0Beğen 13 Mayıs 16:58
14

Mevlut özcan - Dilipak efendi isinize gelince hadis ayet asil sizler munafiksiniz. ALLAH 'ın ayetlerinin hukumleri ayaklar altinda sesiniz cikmiyor yalan soylemismiste bu munafiklikmis bu ulkede kumar icki faiz zina hepsi ALLAH'ın yasak hukumleri kapsaminda degilmi bir gun olsun bunlarida yaz.gercek islami biraktiniz yeni bir islam anlayisi getirdiniz yaziklar olsun

Yanıtla . 0Beğen 13 Mayıs 15:16
13

Mehmet Sezai Aydıngöz - Sayın Dili pak!:AKP.nin ve Erdoğan'ın,bir proje olduğunu,ben senden öğrendim.O video hala sosyal medyada duruyor.Buna mukabil sen Tayyip den,nasıl milli duruş beklersin. İsrail,ABD ve İngiltere'den gelen bir heyetin,senin evinde,Önce Er bakanı,projelerinin desteklenmesi karşılığında,iktidara taşıyacaklarını teklif ettikleri,Er Bakan bu teklifi reddettiğini,akabinden Tayyip ve A. Gülün kabul ettiğini ve bundan sonrada Er bakan Ve Tayyib,aralarındaki köprünün kaldırıldığını,mezkur videoda,senden öğrendim.Şimdiye kadar AKP.yi desteklediğine hala şaşıyorum.

Yanıtla . 0Beğen 13 Mayıs 13:59
12

Doğan - Sende mi Dilipak(Brütüs).İslam'da sadece senin dediklerin yazmaz.Binali Yıldırım'a suizanda bulunuyorsunuz.Size bir haber geldiğinde araştırın der Allah kitabında.3 aydır eleştirilerini hep bize yapıyorsun.Biraz da eleştirilerini yapanlarla dolu CHP ye yap.Ağacı kesen sap olma....

Yanıtla . 3Beğen 13 Mayıs 11:59
11

Ensar Tuna - 18 senedirgözün dile mi bakıyor. Erdoğanı masum gösterme çabaları bunlar. Bopun ta kendisidir. Vatikanın fetönün ta kendisidir. Alaylı bunlar

Yanıtla . 12Beğen 13 Mayıs 11:55
15

Yaşar Inan - @Ensar Tuna 11 nolu yoruma cevabı: suriyeyi irakı lübnanı filistini mısırı libyayı ateşe atanlar o ateşte yaşasınsınlar mı.

Yanıtla . 0Beğen 13 Mayıs 15:30
10

Bozkurt - Allah 'söz verdiğinizde sözünüzde durun' der.Hz. Peygamberimizin, "Münafığın belirtisi üçtür: Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman sözünde durmaz, kendisine bir şey emanet edildiği zaman hıyanet eder" EYT...

Yanıtla . 2Beğen 13 Mayıs 11:36
09

Maşuk Ergenç - Asıl sizler R T E harcadiniz

Yanıtla . 2Beğen 13 Mayıs 11:32
08

Soner Kaya - Veysel Şahbaz: Tayyip Erdoğan zamanında Rahmetli Hocaya öyle bir laf ettiki. Onun için aynı duruma düşecek. Bir yandan tekerlekli sandalye ile dolaşacaksın bir yandan bir şeyler kapabilirmiyim diye bir konuşması var.Bu söylemi ona dönecek.

Yanıtla . 9Beğen 13 Mayıs 11:13
07

Yusuf Kenan - sen şimdiye kadar kimin yanındaydın dil(i)pak(?) proje olduğunu bile bile!!!

Yanıtla . 7Beğen 13 Mayıs 11:12
06

Veysel Şahbaz - soner kayaya: allah korusun niye düşsün t .sandalyeye temenni değil ama kimseyede kulak asmıyor kardeşim teşekkürler dilipak bazen sizde doğru söylüyorsunuz

Yanıtla . 3Beğen 13 Mayıs 10:46
05

Şeyhmüslüm - Sayın Dilipak hala ne demek istiyor. Erdoğan böyle birisi işte. Kendisine gerçek dost olanların hepsini kendisinden uzaklaştırdı. Geçmişte kendisine en çokdüşmanlık edenleri etrafına topladı. Olacağı buydu. Boşuna demeişler dost doğru söyler ama acı söyler diye. Erdoğan kendisine doğruları söyleyenlerin hepsini hain ilan etti. Demekki Milli Görüş gömleği çıkarmak böyle bir şey. Sayın Dilipak artık anla Erdoğan gidişattan (şakşakçılardan) memnun gerisi boş laf...

Yanıtla . 14Beğen 13 Mayıs 09:22
04

Soner Kaya - Ayet tecelli edecek.Rahmetli Erbakan'a yaptıkları ve söyledikleri başına gelmeden ölmeyecek.Yakın çevresi satacak,tekerlekli sandalyeye düşecek.

Yanıtla . 18Beğen 13 Mayıs 09:17
03

Ahmet - Sayın Dilipak AKP yi bundan iyi özetleyen bulamasin. AKP ayağına kurşun sıkıyor bu durum devam ederse ANAP gibi olacak çünkü cumhurbaşkanını sahada eleştirilmekte bu bir şey siyatte anlatır. Eleştirmeye başladın mı zirveden aşağıya döndün demektir. Erime süratli olur. Egemen güçler reisi kendilerine yakın görmediği an ipini çekerler. Çünkü ekonomi kırılgan. Ekonomi iyi yönetiliyor. İş ehlinden değil. Bu modelle ekonomi iyiye gitmesi mümkün değildir. Sadece tüketmek yetmez ureteceksin ureteceksin ...... SELAM ve dua ile Allah a emanet olun......

Yanıtla . 18Beğen 13 Mayıs 08:56
02

Istanbul - sayın dilipak güzel yazıyorsun yazdıkların doğru ama çok eksik var reisin haraketlerini milleti ayrıştırmalarını başkalarının töreris ilan etmesini doğrumu diyorsun.birazda onu eleştirmelisin mesela hiç eleştirmeye tahammülü yok türkiyeyi iflasın eşiğine getirdiler işler heğ borçla yapıldı yatırımların çoğu getirisi olmayan devamlı gideri olan boş işlere yapıldı üretimi yok olma durumuna getirildi . sen ne anlatıyorsun türküye gezmeyle ve israfla batırıldı birazda onlardan bahset

Yanıtla . 21Beğen 13 Mayıs 08:33
01

Nihat - 12 şarap fabrikası hakkında ne dersin dili pak efendi

Yanıtla . 10Beğen 13 Mayıs 05:18

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?