Ahlaksız paylaşımda bulunan Hasan Kaçan ahlak dersi vermeye kalktı

Ayşe Böhürler'in 'Türk Kahvesi' programında ahlak dersi vermeye kalkan tiyatrocu Hasan Kaçan, daha önceleri sosyal medya hesabı üzerinden Temel Karamollaoğlu'na ahlaksız sözler sarf etmişti.

Hasan Kaçan, Ayşe Böhürler'in 'Türk Kahvesi' programına katıldı.  

Böhürler'in programında 'fiziki özellikleriyle dalga geçecek mizah anlayışı olmaz. Ötekileştirme yapmak kesinlikle yasaktır' sözleriyle ahlak dersi vermeye kalkan Kaçan'ın, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na sosyal medya hesabı twitterdan sarf ettiği ahlaksız sözleri hatırlara geldi.

Böhürler'in 'Türk Kahvesi' programında ahlak dersi vermeye çalışan Kaçan'ın Karamollaoğlu'na karşı sarf ettiği sözler nedeniyle çelişkiye düştüğü görüldü.

Sosyal medya paylaşımlarında Karamollaoğlu'na ahlaksızca sözler sarf eden Kaçan, Ayşe Böhürler'in 'Türk Kahvesi' programında, şu ifadeleri kullandı:

"İnsanların inançları ile alakalı aşağılayıcı, fiziki özellikleriyle dalga geçecek mizah anlayışı olmaz. Ötekileştirme yapmak kesinlikle yasaktır. Şimdi buna tepki gösterenler olabilir. Bizim yaptığımız işin adını koyalım. Biz sanat yapmıyoruz. Biz sanat işçiliği yapıyoruz. Herkes rızkını kovalıyor bunu yaparken kafanın içerisinde olabildiğince özgür ol ama toplumun içinde bir şey paylaşıyorsan saldıran bir paylaşım olmamalı."

Kaçan, gelen tepkiler üzerine Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'na kullandığı ahlaksız paylaşımı silmişti.

12 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12

Sivil - Zaarlar aç mı kalsın. 3-4 yıla kalmaz başkası sahiplenir,

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 19:19
11

Ottoman - Kur'an'ı hayatımızın her alanında yaşanılır kılma idealimiz ve iddiamız vardı. Firavuna bile yumuşak sözle hitap edilmesini emrediyordu Kitabımız aynı şekilde hikmetle, güzel öğütle ...Kimilerimiz Kurani doğruları hatırlatırken muhataplarını küçük görmeyi, alay etmeyi hatta uyduruk din sahibi sıfatını layık görüp faydasız hikmetsiz cedelleşmeleri üstelik kamuoyu önünde yaparak çok zararlar verdiler. Dünyanın en saygıdeğer insanları olan Peygamberler o kadar aşağılanmalara saldırılara muhatap oldular ama sabrettiler. Bizler bugün enaniyetler üst perdede dilimizde hakkı söyüyor ve bu uğurda mücadele ettiğimizi sanıyoruz. Kendi başaramadıklarımızı iktidardan bekliyor hatta kızıp atıyoruz! İdeallerimizi gerçekleştirmeyi bizlere iyilik yapanlardan beklemeye hakkımız varmıydı reel ve İslami açıdan? Uyarılarımızı bizi dinleyen herkese ölçülü biçimde elbette yapmalıyız ama oyun bozana kızmak gibi durum iyi bir hal değil. Dün uğruna mücadele verdiğimiz başörtüyü kimlik olarak benimseyip takan birine hata yaptığı için 'karga' tabiri ile sıfatlandırmayı cazip görüyoruz. Uyarılarımızın ve mücadelemizin merkez kriterlerinde kayma tehlikesi sözkonusu. Ne için uyaracaktık ? Allah ile kullar arasındaki engelleri kaldırmayacak mıydık? Allah'a ve dinine savaş açanları düşman bellemeyecekmiydik? Belkide gereksiz çabalarla uğraşırken birşeyler yaptığımızı zannedip asıl yapmamız gerkenleri ıskalıyor olabilirmiyiz? Önceliklerimiz ne olmalıydı ? Çabalar herhalukarda güzeldir ama an'a faydası yok ise ? Toplumu gereğince uyarı görevini hakkıyla yerine getirdiler de İslamcıları ve İslamcılığı tartışma konusu yapıyoruz. Elbetteki koşturanlar var ama genele şamil güçlü bir uyarıcı kesimimiz var mı? En iyilerin bir kısmı uyarıda üsluptan sınıfta kaldılar, uyaranlar olursa ve kulak da verilirse belki devam edebilirler. Her kesim birilerini düşmanlaştırıyor ama aslolan bizim için İslami değerlere savaş açanlara düşmanlıktır Kaynak: Pelikancı Kargalar Yeni Türkiye'nin Kılavuzu Olabilir mi?!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 09:05
10

Gariban - Yal yediği yere minnet duygularını ifade etmek için çukurlaşmasın mı ?

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 08:38
09

Gökhan - akp den aldıgı haram paralarla midesini dolduran bir soytarı bu

midesinde kul hakkı olandan hayırmı gelir ibb den her ay bankamatikten maaş çekiyordur kesin

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 03:15
08

Msgn - Ne yazmış karamollaoğlu için AHLAKSIZ ca

onuda yazın okuyalım sildi deyip geçmeyin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 15:43
07

Zeki Taş - Diğer sanatçılar '' Her şey güzel olacak '' deyince taraflı oluyorlar, siyasi oluyorlar...ya bunun gibiler ne oluyor?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 14:49
06

Ismail - ya bu insanı dikkate almak bile israf. Bir insan rızkını kazanmak için dalkavukluk yapmamalı..!

Yanıtla . 56Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 09:35
04

Selimoğlu - Ahlaksızların ahlak dersi verdiği bir ülkede yaşıyoruz maalesef.

Yanıtla . 35Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 08:21
03

Canan Yiğit - Hasan Kaçan biz sanat işçiliği yapıyoruz derken yaptığı ahlâksız paylaşım ve ithamları kendi deyimiyle "sanat işçiliği" adı altında, sanat işliğinin arkasına saklanarak hem örtmeye hem de meşru göstermeye çalışması ancak onun aciz ve gafil olduğunu gösterir ki bunun diğer adı da ahmaklıktır.

Yanıtla . 33Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 04:41
01

Ayşe Akıncı - Yazık. Hiç bir zaman severek seyretmediğim bir insandı ama saygı duyuyordum ancak o saygıda sıfırlandı aynen AKP gibi...

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 00:56


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?