Reklamı Kapat

Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'na seslendi: "Görüş farklılıklarımızın..."

Erdoğan, katığı iftar programında isim vermeden YSK'nın İstanbul kararını eleştiren Gül ve Davutoğlu'na "Görüş farklılıklarımızın dava arkadaşlığımızın önüne geçmesine müsaade etmemeliyiz." dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 39. Geleneksel Birlik Vakfı İftarı'na katıldı. Burada yaptığı konuşmasında Erdoğan, isim vermeden YSK'nın İstanbul kararını eleştiren Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'na "Görüş farklılıklarımızın dava arkadaşlığımızın önüne geçmesine müsaade etmemeliyiz." diye seslendi.

23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimleri için herkese çok önemli görevler düştüğünü ifade eden Erdoğan, "Biz bugüne kadar tüm saldırıların üstesinden birbirimize kenetlenerek geldik, fitneyi aramıza sokmadık, kardeşliğimize asla leke sürdürmedik. İşte şimdi de şu anda karşımızda olan zihniyet bakıyorsunuz FETO'nun ağzıyla konuşuyor, bir yerlere mesaj veriyor. Görüş farklılıklarımızın dava arkadaşlığımızın önüne geçmesine müsaade etmemeliyiz. Bulunduğumuz makamlardan azade olarak, hepimiz inandığımız, yolunda ömrümüzü harcadığımız kutlu davamızın birer neferiyiz." diye konuştu.

Erdoğan, koltukların, görevlerin, payelerin hepsinin geçersiz ve geçici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Baki kalan bu kubbede sadece hoş bir sedadır. Bizler 40 yıldır siyasette bunu yapmaya, işte bunu başarmaya çalışıyoruz. Hatasızlık, kusursuzluk, yalnızca alemlerin Rabb'i olan Allah'a mahsustur. Bizim de hatamız, eksiklerimiz, noksanımız olmuştur ve olacaktır. Ancak adına Türkiye dediğimiz davamıza ihanetimiz vaki değildir. İç muhasebemizi yapacak, tespit ettiğimiz eksiklikleri giderecek, daha kucaklayıcı, kuşatıcı bir anlayışla mücadelemizi sürdüreceğiz."

12 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

29

Hasan - Davamı ne davası? ey halkım uyan yarın çok geç olabilir Cumhuriyet en güzel yönetim şeklidir. Tarih ve şartlar bunu bize gösterdi, AKP ve MHP millete 2 şeyi kabul etmeyi başardı 1.Seküler bir din anlayışı yaygınlaşma, 2. ise dini kavramları memleket meselesini dahil edilerek ya bendesin ya da zilletesin ayrıştırıcı ve ötekileştirişi bir dil maalesef hakim oldu durmadan korkuyu pompalıyorlar maalesef geçmişi millete aratırdılar. Hani kardeştik ,hani müminin derdiyle dertlenmeyen bizden değildir hani iftira, haksız kazan adaletsizlik bunlardan şikayet ediliyordu fırsat elinize geçtimi bunları kat kat yapmaktan geri kalmadınız. hani eleştiriye tahamül edecektiniz ne oldu Onun için diyorum ki herkes için adalet çok çok yorulduk be usta

Yanıtla . 0Beğen 15 Mayıs 08:41
28

Agdli - Böyle gelmiş boyle gitmeyecek bu duzen değişecek

Yanıtla . 0Beğen 13 Mayıs 14:39
27

Haki̇mi̇yet Sevdalisi - HATA YAPMAK BİR ALLAH MAHSUS İSE O HALDE DEVLETİN EN YÜKSEK MAKAMINDA HER ŞEYDEN HABERİ, BİLGİSİ OLANLARIN YAPTIKLARINA HATA DENİLİYORSA, HİÇ BİR ŞEYDEN HABERİ VE BİLGİSİ OLMAYAN SADECE EKMEĞİNİN PEŞİNE DÜŞMÜŞ GARİBANLARA NEDEN CEZA, YOKSA ADALET GARİBANLARI İŞİNDEN EKMEĞİNDEN EDEREK, HAİNLİKLE SUÇLAMAK MIDIR! HATA İSE YÜZLERCE BİNLERCE İNSAN NEYİN CEZASINI ÇEKİYOR...

Yanıtla . 4Beğen 13 Mayıs 09:30
25

Atilla - geçmez geçmez sizin davanız bop. bop için herşeyi ezer geçersiniz.

Yanıtla . 3Beğen 13 Mayıs 01:20
24

Hüseyin - Bu fetö ağzını siz iyi bilirsiniz başkan geçmişte fetöy le çok işbirliği yapmışlığınız var tabi ozaman lar hoca efendi diyor diniz yalvarıyordunuz ne olur gelin hocam diye fetö cü ağzını siz iyi bilirsiniz bir geçmişiniz var sonuçta fetöy le

Yanıtla . 2Beğen 12 Mayıs 20:02
23

M.gariban - Siyonizm uşaklığı tamda böyledir.

Milli görüş davasında neyi bulamamıştınız?

Baktı seçim gidiyor bakti koltuk gidiyor çarkçıbaşılık başladı yine (Çözüm, fetö, one minut,3 dönem,...trenden inenler ...vb)

Yanıtla . 2Beğen 12 Mayıs 19:50
22

Adil Gülseven - Sayın ÇB ekdiğini biçeceksin . Ettiğini bulacaksın. Bunun lamı cimi yok.

Yanıtla . 2Beğen 12 Mayıs 17:31
21

Hamza Bayraktar - SENIN DEDİĞİN OLUNCA SORUN OLMUYOR HER ŞEYI SEN BILİRSIN BAŞKASI BIR ŞEY BİLMEZ DAVA ARKADAŞLİĞİ NE DEMEK HERKES SENIN GIBİ DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEYIL SEN NASIL HOCA EFENDI GIBI DÜŞÜNMÜYORDUN AYRILDIN ONLARDA AYNISINI YAPİYOR

Yanıtla . 19Beğen 12 Mayıs 14:44
20

Hüseyin Tugay - Onlar güzel söz söylerler ama kötü iş yaparlar Hz. Resulullah (a.s)

Yanıtla . 27Beğen 12 Mayıs 14:33
19

Mertali - Yeni oluşumu yeme taktiği değil mi mevki için partisini bırakan Numan efendi

Yanıtla . 7Beğen 12 Mayıs 14:26
18

Mehmet Sezai Aydıngöz - Ülkeye verdiğin zararı,haçlı seferleri verememiştir.Zira Türkiye ile sınırlı kalmayıp,tün insanlığın kurtuluşuna,azmeden ve iktidarına ramak kala Milli Görüşün,önünü kesmekle,büyük bir faciaya yol açmışsın.Bundan daha büyük kötülük mü olur.?

Yanıtla . 15Beğen 12 Mayıs 14:23
26

Atilla - @Mehmet Sezai Aydıngöz 18 nolu yoruma cevabı: haklısın 8 haçlı seferi ve çanakkale ile başarı sağlayamayan batılı devletler rte ve diğeriyle başarıya ulaştılar.

dans, kokteyller, eşcinsellik, domuz eti, İslami değerlerin ayaklar altına alınması, manevi çöküş, işsizlik buhranlar. Yıkıcı bir savaş bile bu çöküşü yapamazdı.

akp döneminde katledilen müslüman sayısına bak bi de tarih boyunca katledilen müslüman sayısına bak.

akp bir bizans şovalyesidir vesselam.

Yanıtla . 4Beğen 13 Mayıs 01:27
16

Antiakape - Laf ebeliginde bu adamin üstüne tanimam ,

Kendisi istedigi gibi haykiriyor asagliyor , ama baskasi kendisine yaptimi sebat kubbesinde bulusalim.

Oldu gözlerim doldu

Yanıtla . 12Beğen 12 Mayıs 12:18
15

Selim Akıl - 1 nisan itibarıyla beka sorunumuz kalmadı elhamdülillah. Bir de bekamızı kimlerin tehdit ettiğini anlayabilseydik!

Şimdi borç ve yolsuzluk bataklığındaki ibb sorunumuz başladı. Herşey ortaya bir saçılırsa o zaman naneyi yedik aga...

Daha dün hdp falanca partiyi destekliyor diye "hain" naraları atanlar, yıllar sonra apoyu avukatıyla görüştürerek hdp ye göz kırpıyor. Hdp ile anlaşma iddiaları dolaşırken neden çıkıp "biz hdp den oy istemiyoruz" denmiyor? Hani falanca parti böyle demediği için terör destekçisi oluyordu ya?

Tek mesele istanbul! Kaybedemezler İstanbulu. Her naneyi yerler ama kaybedemezler. 2014 te Yavaş'a yaptıklarını şimdi imamoğluna yapmaya çalışıyorlar.

Allah, kitap, ahiret kalmamış.

Utanmadan bir de dava diyorlar. Neyin davası? Siz yıllar önce davayı terketmediniz mi?

Adına Türkiye dedikleri dava imiş. Sanki diğer partilerinki tarla davası.

Yanıtla . 11Beğen 12 Mayıs 10:08
14

A Soysal - Hep konuşuyorsunda icraat yok sayın cbaşkanı 17 senedir baştasın dewleti kuramadın vesselam

Yanıtla . 8Beğen 12 Mayıs 07:40
12

İsmail Kaplan - Sen ihaneti tadacaksın.

Ama mazlum olarak değil,bir HAİN olarak

Yanıtla . 7Beğen 12 Mayıs 05:27
11

Seyit Ali - Insanlari ondan bundan diyip böldünüz. Hic bir zaman tüm Türkiyenin baskani olmayip sadece akplinin baskani olmaya gayret gösterdiniz. Etki tepkiyi dogurdu. Böyle daha fazla gitmez. Bu düzen degismeli.

Yanıtla . 10Beğen 12 Mayıs 05:21
10

Önce Ahlak - Şu yanlışliklari anlatinda akp nin gerçek kimliğini millet görsün,

Erbakan hocam akp yi siyonistler kurdu diyor!

Bu konuda cesaretiniz varsa konuşunda, millet akp yi ülkenin faydasina çalışmadığını artık öğrensinler!

Yanıtla . 5Beğen 12 Mayıs 04:34
09

Dogrucudavut - Ekonomi sistemin yanlis damat kadem gibi viruslerden temizlenmesse iste o zaman cokusun olur

Yanıtla . 6Beğen 12 Mayıs 04:32
08

Dede - 17-25 erdoğan diyeceksin geçeceksin

Yanıtla . 3Beğen 12 Mayıs 03:40
07

Milli Görüş - Hayırdır seçimmi var?

Evet seçim var..

Yanıtla . 5Beğen 12 Mayıs 03:27
06

Milli Görüs - Sizin davaniz batil

Yanıtla . 6Beğen 12 Mayıs 03:23
05

Arayış Bitti. - Siyaseti toplumu hipnotize ederek her halükarda iktidarda kalma sanatı olarak görüyorlar ve öyle anlamışlar.Nasılsa hepimizi huzuru mahşer bekliyor.Hesabını verebileceğiniz kadar yapın ne yapabiliyorsanız.

Yanıtla . 4Beğen 12 Mayıs 03:22
04

mg - "Baki kalan bu kubbede sadece hoş bir sedadır. Bizler 40 yıldır siyasette bunu yapmaya, işte bunu başarmaya çalışıyoruz.'' Şu anda bu lafı yorumlayacak kelime bulamıyorum.

Yanıtla . 39Beğen 12 Mayıs 02:52
13

Yaşar Inan - @mg 04 nolu yoruma cevabı: dava adamlığı iştişare kurulunu bırakıp yahudi localarından eş başkanlık görevi almak mı. .refah partisi yüksek iştişare kurulu.erbakanın yiki hala duruyor . bir kerecik olsun kıyısından geçtin mi işte ihanet bu . yoksa herkesin burnunun doğrusunda gitmesi dava adamlığı değil nefis hareketleridir

Yanıtla . 10Beğen 12 Mayıs 07:04
02

Mehmet - Hayırdır savaş mı var

Yanıtla . 17Beğen 12 Mayıs 02:13
01

Cihan - Milleti kandirmak icin ne yapacaklarini sasirdilar.

Yanıtla . 44Beğen 12 Mayıs 02:08

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?